Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.  (Přečteno 2542 krát)

Chiron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.
« kdy: 30 Srpna 2018, 10:31:06 »
Už se mi párkrát stalo, že bych ocenil recovery disk na Kubuntu. Ty stažený obrazy disku maj jen instalaci. Dá se někde stáhnout nebo vyrobit v systému něco takového? Když mi zamrznul naposledy systém, musel jsem vše instalovat odznova. Start z recovery disku by mi fakt pomohl.  CHI

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2018, 12:31:04 »
Použij normální Ubuntu, to v live režimu spustíš. A na záchranné operace je jedno jaké je tam prostředí, všechno to má stejný základ... Je tam správce souborů, Terminál, GParted, zkrátka všechno...
---------------------
Druhá možnost je použít oblíbené PartedMagic nebo Boot-repair-disk. A na testování veškerého HW je dobré UBCD.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Vytvoř si multiboot flešku s těmito a dalšími nástroji, už jsi ji dávno měl mít, takový "švýcarský nůž" na různé opravy.
To se vždy hodí mít po ruce... ;)
« Poslední změna: 30 Srpna 2018, 12:37:30 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2018, 13:43:36 »
Nemyslel skor nieco ako timeshift?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2018, 15:25:31 »
Nemyslel skor nieco ako timeshift?

Myslím, že ne. Ale udivuje mě, že Kubuntu nejde spustit v live režimu. Opravdu???  ???
http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/daily-live/current/
-------------------------------------------------------------------
A pokud si chce stávající systém zálohovat (aby nemusel v případě potíží dělat pokaždé reinstalaci) může samozřejmě používat Timeshift nebo si disk/oddíl se systémem zálohovat do image např. pomocí Clonezilla (jde to i pomocí boot CD Acronis). Po tento účel je vhodné mít instalaci rozdělenou na systém a home a zálohovat pouze oddíl se systémem. Zálohuje se pouze obsazené místo a data se ještě komprimují, takže záloha (image) pak má pouze cca 5GB.
Je možno zálohovat i na ext. disky ntfs. Záloha je vytvořená/obnovená za cca 5 minut, což je rozhodně lepší jak několik hodin/dní hledat (mnohdy marně) příčinu potíží..... ;)
Ovšem zdaleka nejpohodlnější je to opravdu Timeshiftem a pokud je použit souborový systém BTRFS, jsou snapshoty dovedeny téměř k dokonalosti (záloha za 2s, obnova jeden restart, zabrané místo minimální...).
« Poslední změna: 30 Srpna 2018, 15:47:24 od juwa2 »

Chiron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Recovery disk pro Kubuntu 18.04 aj.
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2018, 10:51:29 »
Díky za rady, zpracuju a zvážím... CHI

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.