Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti s upgradem na 16.04 - dost zklamání, řada problémů? Máte někdo podobn  (Přečteno 3955 krát)

Tigris

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ahoj ve zkratce na tomto PC jedu UBUNTU od 12.04, doposud po každém upgrade v pohodě.
Včera jsem přešel z 15.10 na 16.04, těšil jsme se na novou super LTS. A zatím jsme silně zklamaný.

Mátě někdo tyto zkušenosti:

- nejde my ALT+TAB (nevidí spuštěné programy, může přepínat jen na plochu. přitom super+w všechna okna zobrazí.

- spuštěné aplikace se my neobjevují v Dashi, jak tomu bylo do těď.

- nepříjemnost se správcem aplikací  - stáhnu balík deb s novým openttd otevřu jej ve správci aplikací ("programy pro ubuntu") dám instalovat, tváří se to že to něco dělá a pak to bezeslov přeskočí na jinou stránku a nabízí my to instalaci starší verze z repozitáře.  Je to projev začínající debilizace ? že už si nemohu zvolit verzi ? A nebo jsme to jen neobjevil ?

- několikrát my spadl compiz -vždy zabírá velké množství prostředků (vrátil jsme nově objevený neofiko. ovladač CPU zpět a   jeví se to OK.

Mátě někdo podobné zkušenosti ? popřípadě i řešení ? Nebo bude nutné se na čas vrátit ke 14.04 :/
Děkuji Tigris
« Poslední změna: 26 Dubna 2016, 20:58:40 od Tigris »

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Ahoj,
Citace
Včera jsem přešel z 14.10 na 16.04
v release notes 16.04 je spomenutý upgrade z 15.10 a 14.04. Z 14.10 zrejme nová inštalácia.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Tigris

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ahoj, aha no ale nabízeli to jako upgrade.
Teď zkouším reinstalovat unity , myslím si že je problém v nějaké závislosti v unity. Protože všechny problémy se motají okolo. Jak problémy s Dash tak i Compiz.

Testnu a uvidíme , reinstalovat PC se my opravdu nechce, používám jej i na práci a jsme z těch konzervativních IT :)))




Tigris

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
vxmery:   sorry , já to popletl , měl jsme 15.10 Wily Werevolf, takže by to mělo šlapat normálně.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Normální to není a bude to souviset s upgradem, zkus případně založit nového uživatele, jestli bude mít stejný problém, nebo je to jen osobním nastavením.

Ale jestli ještě jednou napíšeš "nejde my", nebo "aplikace se my", tak tě z tohoto fóra vymažu ;)

Tigris

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
GdH:   problém se mi  :) nakonec podařilo vyřešit.  V prostředí xfc vše šlape jak má. Tak jsem odhlásil unity a z xfc jsem jej celé přeinstaloval. Pak jsem se vrátil do Unity a všechno šlape. Alt+Tab i zobrazování spuětěních aplikací v dashi.
Tak fajn, jdu si dát zasloužený film.

Díky za pomoc lidi

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
To se my ulevilo :D

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Citace
reinstalovat PC se my opravdu nechce, používám jej i na práci a jsme z těch konzervativních IT
V tom prípade sa držte LTS edícií  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Ale jestli ještě jednou napíšeš "nejde my", nebo "aplikace se my", tak tě z tohoto fóra vymažu ;)

No tak to prr, my dizlekticky mame taky svoje prava  ;D
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Ale jestli ještě jednou napíšeš "nejde my", nebo "aplikace se my", tak tě z tohoto fóra vymažu ;)

No tak to prr, my dizlekticky mame taky svoje prava  ;D
Ale prd, znám spoustu vemen co se na nějakou dyslexii jen vymlouvají a schovávají za ni svoji blbost a lenost. Za našich školních časů, žádný dys.... neexistoval, jednoduše byl blbý. Nemyslím si, že neznalost "i""y" má něco společného s touto dysfunkcí.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
To je právě jeden z typických projevů ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Zkušenosti s upgradem na 16.04 - dost zklamání, řada problémů?
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2016, 12:12:28 »
To je právě jeden z typických projevů ...

Typický projev není neznalost, ale zaměňování. Dá se to ale pohlídat a naučit. Vím o čem mluvím (jsem dyslektik).

warna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zkušenosti s instalací z instalačního  DVD Kubuntu 16.04  86x64,problém,ke konci instalace vyskočí hláška  grub-efi-adm64-signed není instalován v targetu a instalace spadne .Nejde naisntalovat z instalačního DVD.Všechny předchozí verze  Kubuntu šly v pohodě nainstalovat z instalačního DVD.

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Já u lubuntu vybral jazyk a pak už jen černá obrazovka a to jsem to zkoušel na 3 PC.
Instaloval jsem to na flashku z debianu přes příkaz DD.
Zkoušel jsme i betu vypálenou jako ISO a nikde to nenabootovalo.. 64 i 32 bit.
Zkusím počkat na LXDE.. Ten mi většinou chodí líp i to najde ovladače od WiFin a podobně..
Možná by pomohla tomu Lubuntu síťová instalace a updaty. Když se budu nudit tak zkusím ještě xfce..
Neumím moc en, ale pokud by někoho zajímala konfigurace a uměl by to nahlásit do nějaké bugzili tak bych klidně poslal nějaký výpis HW..
Připadá mi to často že je to taková loterie který linux kde na jakém PC naběhne..
Stalo se mi že lubuntu nenaběhlo ale mint s XFCE jo a to byly založené oba na stejné ubuntu verzi.. (jako číslováním, jádro tedy asi bylo jiné..).

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Zatím zklamání. Při odentrování, nebo jiné akci, asi v 10-20 % případů, dojde k odhlášení a je potřeba se znovu přihlásit. Nejvíc to štve např. při práci s Libreoffice. Dokument dám uložit, dojde okamžitě k odhlášení a nic se neuložilo.

jmp

  • Host
to by nemuselo být "odhlášení", ale mohla by to být havárie - mrkněte do logů...

petrun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Bohužel se to týká i Lubuntu 16.04 LTS. Po povýšení nenajede automaticky Celot K-300 (ve verzi 15.04 a 15.10 nabíhal spolehlivě). Po čisté instalaci situace stejná. Ikona sítí v oznamovací oblasti se někdy objeví, někdy ne, jindy se objeví 2x! Již zadaný Celot musím pokaždé několikrát restartovat a znovu zadávat, systém zapomíná zadané heslo. Indikace síly signálu která u předchozích verzích fungovala exelentně je v pr.... Na pomalém obstarožním PC už nemám chuť experimentovat, vracím se k 15.10 až do té doby než bude tento nedodělek konečně řádně dokončen :-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.