Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jednoduchá TV aplikace?  (Přečteno 2889 krát)

hicadsum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
jednoduchá TV aplikace?
« kdy: 30 Ledna 2008, 13:08:53 »
Dobry den, uz jsem se podobne dotazoval: existuje nejaka rozumna  jednoucelova aplikace na sledovani a zaznam videa funkcni v Ubuntu? Ne multimedialni centra apod. Chci se v ni proste jen divat na televizi a obcas neco nahrat. Nechci ji na brouzdani po netu, predpoved pocasi, nezajima me televizni program, nechci ji na prohlizeni fotografii a poslech hudby. Tisice ruznych programu a nic takoveho? Hledal jsem na internetu, nenachazim. Mne uz by snad stacilo i sledovani TV ve Virtual dube... Myslite, ze je technicky mozne rozjet ve wine aplikaci pro TV z windows? (zkousel jsem iuVCR, ATV2000 - kez by bylo pro ubuntu neco podobneho! - nainstalovat jde ale video se nespusti - asi tam bude nejaka (jednoduse) neresitelna provazanost s ovladaci videa pro windows? Dekuji za odpoved.

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: jednoduchá TV aplikace?
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2008, 13:21:36 »
já znám tvtime, kdetv, xawtv, ve vlc a mplayeru to taky jde    co třeba http://wiki.ubuntu.cz/Analogová_TV  nebo myslíš digitální?
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

hicadsum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: jednoduchá TV aplikace?
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2008, 14:25:12 »
na ten odkaz som uz narazi - mplayer a vlc poznám z win a nevedel som, že umožnujú aj nahrávať - vyskusam, kdetv ma skusat nenapadlo, ubuntu je postavene na gnome a nie kde? xawtv proste nejde spustit, kdyz to spustim, proste to nenabehne - nestane sa vobec nic (po instalacii sa objavi ako polozka v applications hore vlavo), zapping tv hraje ale nejdu prepinat stanice a ked kliknem na preferences, tak sa to proste vypne (a niekedy zostane hrat zvuk) tvtime funguje bezvadne, ale tam predsa nahravat nejde?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: jednoduchá TV aplikace?
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2008, 14:25:40 »
Zapping?

Ale je pravda, že v žádné z verzí, které jsem viděl nebylo funkční nahrávání, byť na webových stránkách tvrdí, že tuto funkci má...

Kalva?

Trošku těžkopádná, ale kdysi mi fungovala (musela se na nějaké prastaré verzi *buntu převádět z rpm balíčku, protože nebyla v repozitáři, jak je to dnes netuším).

Mplayer/Mencoder?

Nepohodlné ale funkční

Kaffeine.

Skvělá, ale jen na digitální tv

Program z windows téměř jistě nerozjedeš...

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: jednoduchá TV aplikace?
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2008, 14:33:56 »
Dobrá televize je xdtv, mám i podporu pro digitální vysílání a  pro nahrávání, ale její vývoj byl ukončen v roce 2007.

Jozef Mlich

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
    • /~xmlich02/
Re: jednoduchá TV aplikace?
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2008, 15:37:03 »
mozna ze za pokus stoji jeste me-tv https://launchpad.net/me-tv

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.