Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtualizace  (Přečteno 5448 krát)

qUAKER

  • Host
Virtualizace
« kdy: 09 Prosince 2007, 12:26:00 »
Ahoj.. nevíte někdo prosím o nějakém virtualizačním softu, který mi umožní spustit už nainstalovaný systém ve virtuálním PC a změny, které tam provedu se po restartu v tom systému projevily? VMWare Fusion na Macu to umí,tak by mě zajímalo jestli něco takového není pro Windows/Ubuntu.. Byla by to dobrá věc, když jsem zrovna na Windows a potřebuju něco rychle udělat na ubuntu, přece nebudu restartovat když mám něco rozpracováno..
Díky

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Virtualizace
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2007, 12:47:07 »
Ha! Našel jsem to, ale dalo to zabrat :). Nainstaluj VMware a dej vytvořit novou virtuální mašinu, zvol si vlastní instalaci (Custom namísto Typical), proklikej se několika okýnkama kde se tě to bude ptát na všechno možný a dostaneš se k volbě "Disk", zvol si poslední možný "Use a psychical disk", prakticky jsem to nezkoušel ale mělo by to jít :). Jinak díky za plodnej dotaz, asi to hodim na wiki, to se může hodit víc lidem.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2007, 13:42:09 »
díky, zkusím ;)

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re: Virtualizace
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2007, 13:58:07 »
Můžeš také používat VirtualBox, který máš buď v Synaptiku nebo na této adrese http://www.virtualbox.org. Je česky a funguje jak v Ubuntu, tak i ve Win.
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2007, 14:03:10 »
?jak ve virtualboxu zvolit jako pevný disk už nainstalované ubuntu na oddílu které normálně bootuju? Chci fyzický pevný disk,ne virtuální,abych si mohl do ubuntu nabootovat přímo z windows bez nutnosti restartu,něco tam udělal a pak si restartoval do ubuntu a tam aby se to projevilo..

P.S. Virtualbox samozřejmě používám ale tuto volbu nenabízí. ;)

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re: Virtualizace
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2007, 14:09:36 »
jak ve virtualboxu zvolit jako pevný disk už nainstalované ubuntu na oddílu které normálně bootuju? Chci fyzický pevný disk,ne virtuální,abych si mohl do ubuntu nabootovat přímo z windows bez nutnosti restartu,něco tam udělal a pak si restartoval do ubuntu a tam aby se to projevilo..
---------------------------
Tak to se ti nepovede. VirtulBox pracuje jen na principu virtuálního PC, to znamená ve fyzicky nainstalovaném OS (Windows nebo Ubuntu) musíš nejprve instalovat VBox a teprve v něm můžeš nainstalovat další OS, který je samozřejmě jen souborem.
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re: Virtualizace
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2007, 14:10:55 »
...jo nenabízí.
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2007, 14:13:01 »
no a VMWare tohle prý umí. VMWare fusion že to umí jsem věděl předtím.. potřebuju z woken do linuxu a nechci restartovat, proto tohle. docela často tvořím deb balíčky atd, a jsem občas na woknech,potřebuju screenshot, upload balíčku.. a nemám to jak udělat.

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Virtualizace
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2007, 14:13:55 »
Jo quakere, potom až to vyzkoušíš tak sem plz napiš jestli to fakt bez problémů funguje nebo jestli kecám :). Dik
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2007, 14:18:08 »
jj.. dal jsem ti applaud :D

Skeletonix

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2007, 16:36:03 »
bude to běhat i opačně ? ... na linuxu takhle spouštět Windowsi ?

--
zajímavý nápad :D

Skeletonix

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #11 kdy: 09 Prosince 2007, 16:40:02 »
škoda nenaběhnou :( ... začnou se načítat a pak se sami restartují (typoval bych to na potíž s AHCI)
« Poslední změna: 09 Prosince 2007, 16:44:33 od Skeletonix »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Virtualizace
« Odpověď #12 kdy: 09 Prosince 2007, 16:48:10 »
Plz mohli by jste se jako virtualní mástři podívat na vedlejší vlákno :D ?
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17227.0 - Nastavení internetu na virtualizovaných XP
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Virtualizace
« Odpověď #13 kdy: 09 Prosince 2007, 16:49:04 »
Podle mě to nepůjde. Jednak - když vyměníte více jak 3 druhy hardwaru, tak se prý zablokuje, protože to máte jakoby skoro jiné PC, takže to není legální. Mě osobně se nikdy nepodařilo spustit Windows na jiném PC než na to, na kterém byly nainstalovány. A ve virtuálním PC, to je jako na úplně jiném PC...

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2007, 16:50:50 »
ale linux by měl jít.. jediný problém by mohl být s xorg.conf driverem - ale když virtualizuju nvidii tak to snad pujde ;)

to duffy: kterou verzi VMWare použít?

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Virtualizace
« Odpověď #15 kdy: 09 Prosince 2007, 17:11:57 »
vmware-server (myslim že by mělo stačit nainstalovat tenhle balík)
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #16 kdy: 31 Prosince 2007, 10:22:10 »
tak jsem své Ubuntu spustil na Windows přes VMWare Server. Rozjelo se to, přihlásil jsem se přes GDM, pohyboval se v GNOME.. po přehození driveru na VESA. Takže díky Duffy,funguje to!

qUAKER

  • Host
Re: Virtualizace
« Odpověď #17 kdy: 31 Prosince 2007, 10:37:05 »
to Duffy: Přidal jsem na wiki část do stránky VMWare Server,tak wiki dělat nemusíš ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.