Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Plný HDD  (Přečteno 3647 krát)

WiLiMa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
    • Muj weblog
Plný HDD
« kdy: 28 Prosince 2007, 22:09:49 »
Pár hodin po instalaci na 2.8Gb disk začal Ubuntu hlásit že je zaplněn tak jsem vymazal pár balíčků a získal jsem alespoň 20mb. V tomto pc mám kromě 3Gb disku také 9.5Gb disk na kterým mám Windows Xp. Můj dotaz zní jestli nějakým způsobem můžu přesunout nějaká data na druhý disk klidně vytvořím oddíl na který data přesunu. Díky za odpověď.
Linux Ubuntu
Mozilla

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Plný HDD
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2007, 11:44:17 »
Někde na úvodní stránce ubuntu.cz je psáno, že ubuntu k instalaci potřebuje alespoň 4GB Hdd, tudíž těch 2,8 je strašně málo (i ty 3GB), podle mého je lepší si někde sehnat větší disk (40GB by neměl být problém a ani drahý by neměl být) a budete mít klid.
S tím přesouváním dat, myslíte na který disk (3GB - to je ext3,2, ntfs, fat32? , nebo na disk win xp) - na win xp je potřeba naistalovat podporu zápisu na ntfs.
http://wiki.ubuntu.cz/Podpora_z%C3%A1pisu_pro_NTFS?highlight=%28ntfs%29

WiLiMa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
    • Muj weblog
Re: Plný HDD
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2007, 11:47:23 »
A kdybych si sehnal větší disk lze nějak zálohovat nastavení abych to nemusel dělat úplně znovu ??

Linux Ubuntu
Mozilla

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Plný HDD
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2007, 11:53:38 »
Asi toho tam moc nebudeš mít, tak předpokládám, že bude stačit vypálit jedno cd.
Když vlezeš do svého domovského adresáře Místo - Domovksý adresář - stiskneš ctrl+h - zobrazí se skryté složky, které začínají tečkou (jsou to nastavení systému i jednotlivých programů - pokud tyto složky si vypálíš na cd tak je potom stačí vložit v nové instalaci do domovské složky (pak jenom restartneš a mělo by najet původní nastavení)
Budeš muset však doinstalovat programy, které jsi doinstalovával.

qUAKER

  • Host
Re: Plný HDD
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2007, 12:25:25 »
vlozit novy HDD,spustit live, aktualni system zkopirovat na novy HDD z Live(predtim samozrejme vytvoreny na novym HDD ext3 a swap), preinstalovat GRUB,a melo by to fungovat.

Jaroslav Axman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Plný HDD
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2007, 12:39:19 »
Dobrý den, není potřeba znovu instalovat. Tohle není Windows :-). Celý systém se dá zkopírovat na nový disk.

Připojit nový disk.
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace_nového_disku

pomocí příkazu
sudo cp -avx . /přípojné místo nového disku

Překopírovat celý původní disk na nový.

Na nový disk nainstalovat zavaděč
http://wiki.ubuntu.cz/GRUB


v Biosu změnit pořadí disků pro zavádení systému.


Jarda

( starý systém je stále uložen na prvním disku ) ... opravdu reinstalace systému bez pádného důvodu není nutná.




HP VISUALIZE KAYAK X-500, PIII 500, 700MB RAM, UBUNTU 8.04

Linux user : 454701

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Plný HDD
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2007, 13:33:53 »
Jaroslav Axman: To je dobrý, tak tuto stránku jsem někde přehlídl, tak jsem zase o něco chytřejší - super.

qUAKER

  • Host
Re: Plný HDD
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2007, 18:35:17 »
nebude ještě třeba upravit /etc/fstab aby bral jako / místo třeba /dev/hda1 /dev/sda1?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.