Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort  (Přečteno 7935 krát)

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
[HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« kdy: 17 Září 2008, 22:12:28 »
Tento UPS umí komunikovat s počítačem přes USB kabel a při výpadku proudu dokáže systém vypnout nebo třeba hibernovat. Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří použít ovládací software PowerChute přímo od APC, můžete zkusit univerzálnější utilitu apcupsd (domovská stránka: http://www.apcupsd.org).

Následující návod je otestovaný pro APC CyberFort 550VA (na Ubuntu 8.04), nicméně měl by fungovat i pro jiné typy připojené přes USB rozhraní.

[1] Spojte UPS s počítačem pomocí kabelu.

[2] Zkontrolujte připojení příkazem lsusb. Výpis by měl obsahovat řádek typu:
Bus 002 Device 002: ID 051d:0002 American Power Conversion Uninterruptible Power Supply

[3] Nainstalujte apcupsd: sudo apt-get install apcupsd

[4] Otevřete soubor /etc/apcupsd/apcupsd.conf jako root a změňte parametry takto:
Kód: [Vybrat]
    UPSCABLE usb
    UPSTYPE usb
    #DEVICE /dev/ttyS0 (zakomentujte)

Dále zde můžete změnit například způsob oznamování při výpadku (BEEPSTATE) nebo čas, kdy se začne vypínat systém (MINUTES).

[5] Otevřete soubor /etc/default/apcupsd jako root a změňte parametry takto:
Kód: [Vybrat]
    ISCONFIGURED=yes

[6] Restartujte službu: sudo apcupsd restart

[7] Nyní by mělo být možné přečíst podrobné informace o zařízení: apcaccess status

[8] Ještě zkontrolujte soubor /etc/init.d/halt a nahraďte případné vyskyty poweroff="-p" tímto: poweroff="". Je to kvůli tomu, aby se systém vždy správně ukončil a apcupsd mohlo korektně fungovat i po rebootu.

Obecný návod v angličtině: https://help.ubuntu.com/community/apcupsd

Jaqux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2009, 12:01:36 »
Moc děkuji. Návod funguje i pro APC Back-UPS ES BE700-FR  :)
Ubuntu 8.04 64bit
Ubuntu 8.10 i386
AMD Athlon X2 4000+, 2GB, integrovaná GeForce7

zbynek1

  • Host
Re: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« Odpověď #2 kdy: 06 Srpna 2009, 22:26:51 »
Ahoj. Také jsem použil APC Back-UPS ES BE700-FR. Mám však problém. Dle návodu jsem v souboru /etc/init.d/halt nahraďil vyskytující se příkazy poweroff="-p" příkazem poweroff="".  Poté při vypínání PC mi vypsal systém hlášku "System halt" misto hlášky "Power down" a PC se nevyplo. Tak jsem dané příkazy přepsal zpět. Je to dobře? Není to dobře? Poradí mi někdo? Používám Ubuntu 9.04. Díky.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2009, 10:32:44 »
Ahoj. Také jsem použil APC Back-UPS ES BE700-FR. Mám však problém. Dle návodu jsem v souboru /etc/init.d/halt nahraďil vyskytující se příkazy poweroff="-p" příkazem poweroff="".  Poté při vypínání PC mi vypsal systém hlášku "System halt" misto hlášky "Power down" a PC se nevyplo. Tak jsem dané příkazy přepsal zpět. Je to dobře? Není to dobře? Poradí mi někdo? Používám Ubuntu 9.04. Díky.

U mě je to stějně, předpokládal bych zastaralost návodu/změnu v chování systému. Pokud to vše funguje tak jak má, nechal bych to být.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

zbynek1

  • Host
Re: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2009, 15:41:25 »
Zdá se, že to funguje. Uvidím. Až nám vypnou proud nechám to být co to udělá. Bude třeba návod případně upravit pro novou verzi Ubuntu.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: [HOWTO] Komunikace se záložním zdrojem APC CyberFort
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2009, 21:07:21 »
Zdá se, že to funguje. Uvidím. Až nám vypnou proud nechám to být co to udělá. Bude třeba návod případně upravit pro novou verzi Ubuntu.
Stačí nastavit vypínání na např. 50% baterie a vytáhnout ze zásuvky, pokud se to dostane na 40% tak to nefunguje. Já když to zkoušel tak jsem tam ještě viděl 47% pak se to vyplo.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.