Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Antivirus a vypalovaci program pro Ubuntu 8.10  (Přečteno 5882 krát)

@nt!!!g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Antivirus a vypalovaci program pro Ubuntu 8.10
« kdy: 04 Ledna 2009, 18:49:10 »
chtel bych se zeptat jake je nejslepsi zabezpeceni pro linux, ja sem slisel ze pry ma linux uz v sobe nakej ten antivir,tak nevim jak to je jestli to je pravda,a kdyby ne tak bych se chtel zeptat jakej antivir doporucujete , a co doporucujete pro vypalovani na ubuntu 8.10 ? predem dekuji za odpoved
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 22:25:13 od Anna Taliánová »

pivik

  • Host
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2009, 18:51:02 »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2009, 19:05:39 »
Místo basera bych možná doporučil K3B - http://wiki.ubuntu.cz/K3b
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2009, 19:10:57 »
chtel bych se zeptat jake je nejslepsi zabezpeceni pro linux, ja sem slisel ze pry ma linux uz v sobe nakej ten antivir,tak nevim jak to je jestli to je pravda,a kdyby ne tak bych se chtel zeptat jakej antivir doporucujete , a co doporucujete pro vypalovani na ubuntu 8.10 ? predem dekuji za odpoved
Antivirus skutečně nepotřebuješ, je to zbytečnost... Na vypalování v Ubuntu doporučuji Brasero, nikoliv nějaký program z KDE, který si s sebou natáhne spoustu dalších věcí z KDE, které se blbě odstraňují a docela rozhází systém... Důrazně varuji před kombinací KDE a GNOME... Dělá to fakt paseku!!!
« Poslední změna: 04 Ledna 2009, 19:14:32 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2009, 19:20:11 »
K vypalování dodám už jen "obecnou" stránku: http://wiki.ubuntu.cz/Vypalov%C3%A1n%C3%AD

qUAKER

  • Host
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2009, 19:59:03 »
a já dodám jeden užitečný odkaz, kde se dá 99% odpovědí najít rychleji než se ptát na fóru ;)




Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2009, 20:07:42 »
A já ještě doplním qUAKERa - kdybyste nevěděl, jak tu stránku používat, nedávno jsem narazil na krásný návod :)
http://letmegooglethatforyou.com/?q=ubuntu+antivirus

Pavel Půlpán

Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2009, 20:16:00 »
Vtipálkové... :D

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2009, 12:08:57 »
chtel bych se zeptat jake je nejslepsi zabezpeceni pro linux, ja sem slisel ze pry ma linux uz v sobe nakej ten antivir,tak nevim jak to je jestli to je pravda,a kdyby ne tak bych se chtel zeptat jakej antivir doporucujete , a co doporucujete pro vypalovani na ubuntu 8.10 ? predem dekuji za odpoved
Antivirus skutečně nepotřebuješ, je to zbytečnost... Na vypalování v Ubuntu doporučuji Brasero, nikoliv nějaký program z KDE, který si s sebou natáhne spoustu dalších věcí z KDE, které se blbě odstraňují a docela rozhází systém... Důrazně varuji před kombinací KDE a GNOME... Dělá to fakt paseku!!!

obcas se antivirus hodi i na linuxech... treba casto mi nekdo vola, jestli bych se nastavil mu spravit pc. po telefonu/icq zjistim, v cem je asi problem, jeste doma si stahnu nejaky potrebny programky a pripravim a pak jdu rovnou pracovat.... no a je lepsi to co stahnu proverit, abych jim ty widle nezahnojil...

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2009, 13:46:44 »
nedavno jsem vyzkousel avast na linuxu a jedine misto, kde mi to neco naslo bylo ~/.wine/drive_c/Temp :D

presto, na serveru se to muze hodit, napr na kontrolovani emailu...
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

nettezzaumana

  • Host
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2009, 13:57:31 »
chtel bych se zeptat jake je nejslepsi zabezpeceni pro linux, ja sem slisel ze pry ma linux uz v sobe nakej ten antivir,tak nevim jak to je jestli to je pravda,a kdyby ne tak bych se chtel zeptat jakej antivir doporucujete , a co doporucujete pro vypalovani na ubuntu 8.10 ? predem dekuji za odpoved
Antivirus skutečně nepotřebuješ, je to zbytečnost... Na vypalování v Ubuntu doporučuji Brasero, nikoliv nějaký program z KDE, který si s sebou natáhne spoustu dalších věcí z KDE, které se blbě odstraňují a docela rozhází systém... Důrazně varuji před kombinací KDE a GNOME... Dělá to fakt paseku!!!
OMG ..  :o

@nt!!!g << nesmis vsemu verit ..
@marp << pokud se Ti prihodily obstrukce jake popisujes, tak to zareportuj jako bug !! (predtim se ale ujisti, ze problem neni na Tve strane ..)

qUAKER

  • Host
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2009, 14:16:18 »
MARP:

to, že by ti mohlo nainstalované KDE+Gnome+něco jiného rozházet systém je blbost.

Mám Debian 5.0 Lenny - Testing, prostředí:

E17(hlavní prostředí. Za žádnou cenu už nechci přejít na nic jinýho..)
KDE 4.1.3 + několik aplikací ze starého KDE(k3b..)(také používám často, je to hezký, rychlý a stabilní :) oproti KDE4 v Kubuntu krása)
gnome 2.22.3(ntz: ano vím, gnome sucks :) ale vzhledem k tomu, že jsem z něj měl už předtím nainstalovaných 80% knihoven, tak těch deset megabajtů mě nezabije - mám jen gnome-core.. :))
A pak taky lehký prostředí typu fluxbox, openbox a icewm..

Vše mi funguje bez problémů tak, jak chci a aplikace kombinuju podle kvality.. tzn. i v E17 používám k3b..


nettezzaumana

  • Host
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2009, 14:21:08 »
ntz: ano vím, gnome sucks :)
.. to jsem v tomto pripade ani nemyslel, to je jina kapitola ;) .. spis jsem narazel na kategoricke vylevy marpa o kombinaci gtk* + qt*

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2009, 14:38:29 »
ntz: ano vím, gnome sucks :)
.. to jsem v tomto pripade ani nemyslel, to je jina kapitola ;) .. spis jsem narazel na kategoricke vylevy marpa o kombinaci gtk* + qt*

Hele, kdyby mi to už v minulosti asi dvakrát či třikrát totálně nerozhodilo systém, a to jen proto, že jsem chtěl odinstalovat některé nepotřebné aplikace z KDE (které jsem měl spolu s Gnome a přepínal jsem při spouštění) nebo když se mi při tom do Gnome do aplikací nasekaly aplikace z KDE, kdežto v KDE jsem aplikace z Gnome neměl - no prostě jako pro experimentování je to fajn, ať si má člověk třeba deset různých GUI, ale pro běžné používání k práci je to na prd a to nemluvím to tom, že pro nováčka v linuxu (za kterého se stále považuji) to je naprosto nevhodné.
Takže když chci experimentovat, fajn - doinstaluji další prostředí, ale když chci stabilní, pracovní prostředí, protože počítač používám k běžným úkonům, tak neznalým, kteří sotva přešli z Widlí, rozhodně doporučuji nejprve si vyzkoušet, co jim bude sedět - tj. pomocí livka a raději je upozorním na možné problémy, které mohou nastat experimentováním s různými prostředími.
Ty jsi zajisté zkušený linuxový Guru - takže problémy řešíš levou zadní a moje varování nováčkům bereš jako výlevy staršího páprdy, že  ;) ... Takže nic ve zlým a mnoho štěstí v novém roce!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2009, 15:02:13 »
no ale kdyz si nainstalujes do gnome jednu kde aplikaci, tak si tim hned nenainstalujes cely kde prostredi... naisntaluji se jenom nejnutnejsi knihovny potrebne pro beh te jedne aplikace...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #15 kdy: 05 Ledna 2009, 16:49:31 »
no ale kdyz si nainstalujes do gnome jednu kde aplikaci, tak si tim hned nenainstalujes cely kde prostredi... naisntaluji se jenom nejnutnejsi knihovny potrebne pro beh te jedne aplikace...
To máš samozřejmě pravdu... ale znáš to, zejména u naprostých začátečníků, tam vychválí další KDE aplikaci, tam další, tamten mu řekne to...atd. Můj názor je, pokud začínám s linuxem, tak si vyzkoušet jedno prostředí, pak druhé...třetí atd. a které mi sedne, to začnu používat. Obě nejznámější, KDE a Gnome, mají pro svoje potřeby skvělé aplikace, tak PROČ instalovat právě třeba k3b do Gnome, když v Gnome je naprosto vyhovující Brasero??? jen proto, že ho někdo na fóru vychválil do nebes a deset dalších přitakalo (protože používají Kubuntu  ;) )???
Právě proto máme možnost výběru... taky nepřijdu do hospody a neřeknu, ať mi do piva přimíchají tequilu a skvělý armagnac, že? Ale vychutnám si pěkně všechno zvlášť  ;D...
Ale nechci flamovat... Moje osobní zkušenost je s touto "míchanicí" negativní, Ubuntu používám už od r. 2006, vyzkoušel jsem i další distra, jak s Gnome, tak s KDE, nějaké ty zkušenosti přece jen mám, i když jsem stále "začátečník"... Takže nechal bych na nováčkovi, ať experimentuje, ať zkouší... to je taky cesta  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #16 kdy: 05 Ledna 2009, 16:53:22 »
Ja súhlasím z Marp-om. Basero je vyhovujúce a ako antivírus postačí aj clamav.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #17 kdy: 05 Ledna 2009, 17:14:39 »
Marp : KDE mi moc nesedí, ale zrovna K3B mi vyhovuje lépe než Brasero. Jsem stále lama v Linuxu, K3B jsem si naklikal a všechno jede úplně v pořádku.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2009, 17:57:15 »
Marp : KDE mi moc nesedí, ale zrovna K3B mi vyhovuje lépe než Brasero. Jsem stále lama v Linuxu, K3B jsem si naklikal a všechno jede úplně v pořádku.
A v čem??? Ptám se proto, protože bych chtěl opravdu poučit, co neumí Brasero oproti K3B a naopak. Nejde mi o flame, takže bych prosil stručně, jasně, srozumitelně, s argumenty.
Jinak běžný uživatel vypaluje CD, DVD, .ISO... Co dalšího??? Tohle Brasero přece zvládá, ne?

Přijde mi divné až zvláštní - možná jsem divnej a zvláštní já - používat základní vypalovací program pro KDE v Gnome, které přece v základu má svůj vypalovací program  ::)

Ale už toho nechejme... každý má rád něco jiného - někdo holky, jiný vdolky... Pivo levnější nebude  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2009, 18:04:31 »
S Braserem jsem měl nějaké problémy kdy něco neumělo. Bohužel už si nevzpomenu co přesně neumělo. K3b to umělo. ALe jinak doporučuji používat Brasero, pokud stačí.

Marp : KDE mi moc nesedí, ale zrovna K3B mi vyhovuje lépe než Brasero. Jsem stále lama v Linuxu, K3B jsem si naklikal a všechno jede úplně v pořádku.
A v čem??? Ptám se proto, protože bych chtěl opravdu poučit, co neumí Brasero oproti K3B a naopak. Nejde mi o flame, takže bych prosil stručně, jasně, srozumitelně, s argumenty.
Jinak běžný uživatel vypaluje CD, DVD, .ISO... Co dalšího??? Tohle Brasero přece zvládá, ne?

Přijde mi divné až zvláštní - možná jsem divnej a zvláštní já - používat základní vypalovací program pro KDE v Gnome, které přece v základu má svůj vypalovací program  ::)

Ale už toho nechejme... každý má rád něco jiného - někdo holky, jiný vdolky... Pivo levnější nebude  ;)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Antivirus a vypalovaci program pro ubuntu 8.10
« Odpověď #20 kdy: 05 Ledna 2009, 19:28:02 »
Marp : prostě když jsem otevřel Brasero a pak K3B tak jsem v K3B hned viděl co a jak klikat ( já raději klikátka :) a během několika vteřin se cd vypalovalo. Neříkám že Brasero je horší ale nějak jsem se v něm hůře orientoval. Moc nepálím ale když něco ano tak to potřebuju rychle bez přemýšlení.

Ale už toho nechejme... každý má rád něco jiného - někdo holky, jiný vdolky... Pivo levnější nebude  ;)
Přesně tak, @nt!!!g-ovi jsme poradili. To co si vybere záleží na něm.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.