Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - otazky po instalacii  (Přečteno 1092 krát)

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Kubuntu - otazky po instalacii
« kdy: 14 Listopadu 2012, 16:59:29 »
Zdravim,
     nainstaloval som si Kubuntu 12.10 , prostredie KDE je pre mna novinkou a preto prosim o radu pripadne o "nakopnutie spravnym smerom".

1/     Moj prvy problem je s plasmoidom monitora baterie. Mam notebook HP 6830s a pri odpojeni ci pripojeni baterie sa mi nemeni v paneli informacia ohladom dobijania/odpojenia baterie ci jej aktualneho stavu. V strucnosti - ak bezim na adapter a pripojim bateriu, tak plazmoid na to vobec nereaguje a stale hlasi odpojenu bateriu (pritom prikaz ' acpitool -B ' zobrazuje spravne udaje). Pripojenu bateriu zaregistruje az po vypnuti a zapnuti notebooku. Vyzera to ako keby dany plazmoid neaktualizoval zobrazovane udaje a ponechal tie, ktore ziska pri spustani Kubuntu.

2/     Druha moja otazka je ohladom Kmailu. Bol som zvyknuty na Evolution a dost ma tam myli, ked mi Kmail zobrazuje aj priecinky priamo na ucte. Strucne - mam ucet na gmaili a okrem cerstvo stiahnutych sprav z tohoto uctu ( Inbox ) mi zobrazuje tieto spravy duplikovane aj priamo na ucte ( [Gmail] ). Okrem zbytocnej duplicity sprav sa mi podarilo vymazat takymto sposobom aj pravy priamo na ucte, ktory som vyuzival ako ich archiv. Preto ma zaujima, ci je mozne nejako nastavit KMail tak, aby nezobrazoval spravy z uctu, ale iba tie stiahnute z uctu ( Inbox ).

3/     Posledny moj problem spociva v tom, ze v Kopete som zaregistroval zaujimave spravanie sa v okne sprav. Mam ho nastaveny tak, aby po stlaceni klavesu Enter odoslalo napisanu spravu. Lenze po stlaceni klavesy Enter na numerickej casti klavesnice spravu neodosle, ale iba presunie kurzor na nasledujuci riadok. Chcem sa preto spytat, ci je mozne nastavit toto spravanie tak, aby po stlaceni ktorehokolvek Enteru spravu odoslalo. (Prekutal som nastavneia Kopete aj nastavenia KDE a nikde som nenasiel tuto moznost).

Vopred dakujem za vsetky reakcie.

ondrejandrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re:Kubuntu - otazky po instalacii
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2012, 13:55:49 »

Vidím, že som urobil dobre, keď som zostal pri 12.04. S ukazovateľom batérie nie je problém, v Kopete myslím fungujú oba Entery. KMail nepoužívam. Niekedy je lepšie zvoliť spoľahlivosť a používať LTS.
Kubuntu 18.04 na Thinkpadu T490

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re:Kubuntu - otazky po instalacii
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2012, 17:40:14 »
Mnoo, to mas pravdu, pri Ubuntu som sa tymto pravidlom riadil. Lenze teraz, ked som nahodil Kubuntu, tak som skusil najnovsiu verziu. Evidentne chyba... Len sa mi to nechce preinstalovavat na LTS a znovu vsetko nastavovat... :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.