Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup  (Přečteno 2433 krát)

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« kdy: 14 Listopadu 2017, 18:54:29 »
Zdravím tě komunito.
Kde může být chyba (asi v nastavení systému), když na zvukovce Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 mi krásně funguje výstup zvuku, ale vstup je hluchý. Zvukovou kartu mám krátce (kolem 3 měsíců), hlavně kvůli tomu, že ta na MB se odporoučela. Na vstupech mikrofon 1, mikrofon 2 a LINE IN  když pustím zvuk tak se nic neděje. Zkoušel jsem projet možnosti v audacity, neúspěch.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2017, 19:23:37 »
To je záležitost driverů. Ke každé kartě dodává výrobce drivery - bohužel většinou jenom pro windows.
Na linuxu pak taková karta jede pouze na základní drivery které jsou v kernelu.
Důsledkem je, že sice funguje, ale jenom v nějakém zákl. režimu, zpravidla (48/16b) a dále nemusí fungovat všechny funkce. Takže sháněj, možná budeš mít štěstí. A nebylo by od věci zkusit např. Ubuntu Studio nebo jiné distro zaměřené na tyhle věci. Mají jiná jádra s jinými drivery a šance že to pojede tu určitá je. Každopádně instalovat to nemusíš, stačí vyzkoušet v live režimu stylem jede/nejede. Vytvoř si třeba multiboot flešku, nahaž tam deset dister a zkoušej...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2017, 19:27:35 od juwa2 »

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2017, 19:57:08 »
UbuntuStudio -  jasně. ISO stejně někde mám, tak to zkusím. Jaké jiné distra tím máš např. na mysli?

S tím se bohužel musí počítat, že HW nebude úplně dobře fungovat s Linuxem (Ubuntu atp.).

Tak jsem zaměstnal i Alzáka, ať se činí i technická podpora prodejce. :-)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2017, 16:48:21 »
Zvukové karty od Creative fungovali v Linuxu perfektně po "Sound Blaster Live 5.1", pak už to bylo všelijaké. Například "Sound Blaster X-Fi" jsem nerozjel vůbec. Naštěstí doba kdy Sound Blastery platily za standard už je pryč. Já vyměnil Soud Blaster za "ASUS Xonar DS" a jsem velice spokojený. Funguje 100% a mohu jedině doporučit. Případně ASUS Xonar DX (7.1), který by měl fungovat taky "out of the box".
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2017, 20:54:32 »
UbuntuStudio -  jasně. ISO stejně někde mám, tak to zkusím. Jaké jiné distra tím máš např. na mysli?
http://kxstudio.linuxaudio.org/

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2017, 20:35:00 »
... že děkuju :D,prozkouším ty další distra a nechám tu report.


EDIT:
UbuntuStudio zkoušel jsem to a stále bez jediné známky že by audio vstup fungoval.
« Poslední změna: 17 Listopadu 2017, 10:48:00 od Michal Novák »

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2017, 09:34:37 »
Vypadá to asi následovně. Ovladače jsem zatím nikde nenašel, v http://kxstudio.linuxaudio.org/ se mi audio vstup též nepodařilo rozchodit.

Pak mně napadá jeden "ponižující" krok :-) - nainstalovat W10 a nahrávání dělat přes zvukovku na nich.  Že mezi základní funkce patří jenom audio výstup, bez jediného vstupu, to mně trochu výrobce naštval. Ale co se dá dělat, my Ubunťáci (linuxáci obecně) pracujeme hold na minimálně rozšířeném systému no.

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Creative SOUND BLASTER AUDIGY RX7 - "hluchý" audio vstup
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2017, 18:49:53 »
Ptal jsem se u prodejce, který se obrátil na výrobce s jeho reakcí:
Citace
We do not release official driver for Sound Blaster cards, however, there are open source drivers available from the ALSA community that support certain models. Below is the link:
https://alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main
The Audigy Rx was unofficially tested working in 5.1/7.1 mode in ubuntu 14.10 LTS, however, to enable 5.1/7.1, user need to unmute the surround channels which were muted by the ALSA driver by default.
Note: We've also released our open source code of the SB Z series to the ALSA community some 2 yrs ago. "

Nicméně se mi zdá, že se baví o audio výstupu ale nikoli o nefunkčním audio vstupu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.