Ostatní > Tipy a triky pro Linux

Clean instalation Linux

(1/3) > >>

JarynCZ:
Ahoj, tohle téma tady již v minulosti padlo, ale vzhledem k tomu, že si ho již nikdo nevšímá, musím ho takto restartovat. Moc mě zajímá problém čisté instalace linuxu. Proto se ptám, zda lze taková instalace provést i v poslední verzi LTS nebo ještě lépe, zda se někdo o toto v poslední době pokusil, případně, zda na něčem takovém jede. Zajímá mě především problém se základními ovladači. Zvuk, video, BlueT, Wifi. PS: je to i můj způsob hlouběji proniknout a pochopit linux a především ubuntu. Díky

vxmery:
Ahoj,
 
--- Citace ---Moc mě zajímá problém čisté instalace linuxu
--- Konce citace ---
Ak tým myslíš inštaláciu bez dualbootu, tam žiadny problém obvykle.nieje. Nespomínaš, či chceš inštalovať MBR/Bios alebo GPT/UEFI.
Na základné zoznámenie pozri toto video.

JarynCZ:
Ale nééé, myslím jen vlastní základ systému. Bez ostatních nalepených programů. (Nejsem úplně zběhlý), ale myslím tím jen jádro systému bez.... Libre office, přehrávačů, ovladačů, prohlížečů.... prostě jako když si chceš sestavit vlastní distro.

vxmery:
Ach só... Potom by si sa mal zrejme zamerať na Arch Linux, ktorý je presne na to určený, t.j. postaviť si Linux podľa svojich predstáv. Nedoporučuje sa však pre úplných začiatočníkov. Ak však pozorne prečítaš návody (Arch ich má výborne spracované) tak budeš spokojný.

donny:
Arch Linux si urcite napred vyzkousej ve virtualni masine (treba ve VirtualBoxu). Je to distribuce zamerena na pokrocile uzivatele, muze se stat, ze to nezvladnes ani nainstalovat.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi