Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?  (Přečteno 10738 krát)

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« kdy: 26 Září 2007, 21:58:00 »
Doufám, že tenhle post neporušuje žádné zdejší pravidlo. Trochu se zabývám bezpečností a s ohledem na nutnost používání OS Windows(testy Win32 aplikací), jsem se nedostal ani k vyzkoušení Linuxu(asi Xubuntu).
Web jenž se snažím rozvíjet je zatím jako free projekt, ale plánují se některé konkrétní spolupráce do budoucna. Nicméně jsem ho nechtěl stavět komerčně, protože to sebou nese určité negativní prvky.
Určitě tu je spousta lidí, co Linuxu rozumí a mohli by předávat svoje zkušenosti dalším lidem a přispět tak ke zlepšování informovanosti o tomto operačním systému.
Články by měly být rpo laickou veřejnost. Nechci nic konfrontačního, ale srozumitelně pojatý názor(rozbor), v čem je síla Windowsu oproti linuxu a kde je to naopak, popis různých distribucí a komu byste je doporučili. Případně rady, jak přechod na linux udělat co nejjednodušší, čemu se vyhnout a na co dát pozor.
Pokud máte někdo zájem, podělit se o své zkušenosti, ozvěte se mi prosím na ICQ 329327639, nebo sem.

Jiří Havelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
    • http://ghavelka.blog.root.cz
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2007, 22:43:16 »
Na toto vsechno na internetu jiz odpovedi jsou a taky se o tom vedou dlouhe diskuze, tak proc to delat znovu? :)
Cituji ESR: "No problem needs to be solved twice."
Asus A7V8X-MX | AMD Duron 1400 Mhz | RAM DDR 256 MB | Ati Radeon 9250 128 MB | Western Digital 80 GB | LG DVD-RAM | X71S 17" LCD | Ubuntu Linux 7.04
Webkamera Technika nenabehne

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2007, 22:53:40 »
Psat sice neci, ale cist ano a tak hod link.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2007, 22:56:41 »
Taky mám ten pocit že skoro všechno již bylo napsáno
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2007, 00:26:54 »
To si právě nemyslím. Je celá řada distribucí a není možná tolik problém vyčíst nějaké technické rozdíly, ale lidé potřeují říct, k čemu jim to bude dobré. Chce to příběh "Jak jsem se seznámil s linuxem, jak se měnil jeho vývoj po letech a jak Vám teď mohu předat moje zkušenosti".  Chce to velkou míru taktu, aby lidé našli chuť zkusit linux.
Rozhodně si nemyslím, že bylo napsáno vše. chci to pojmout koncepčně od prvních krůčků až po výběr distribuce, recenze nejlepších programů pro Linux a tak dále. Prvním úkolem je oslovit lidi, co se Linuxu vyhýbají, protože nevědí co je čeká a druhá fáze spočívá v přitáhnutí lidí, kteří linux používají, ale rádi si něco přečtou, kde se možná nedozví nic zásadně nového, ale hezky se jim to bude číst. To je myslím celkem velký úkol.
Jinak link www.testcentrum.eu

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2007, 06:36:42 »
Kukal som na tie stranky. Je to zaujimave a tiez si myslim, ze by tam mohlo byt akesi rozpravanie o pouzivani linuxu v internete. Ja pisem rad, ale asi by som nedokazal prispiet nejakym fundovanym clankom, pretoze na linuxe niesom dlho a zatial len objavujem jeho rozne moznosti - ale z nadsenim! Pokial budes chciet spoved obycajneho uzivatela, tak mile rad ti prispiem.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #6 kdy: 28 Září 2007, 02:28:03 »
No to mě těší. V zásadě je lepší někdo, kdo ještě má co objevovat a má dostatek elánu. Ti mazáci mají právě pocit, že bylo vše napsáno a další psaní vidí jako nepotřebná, ozvi se mi prosím na ICQ.
Jinak ta nabídka platí stále i pro případné další zájemce.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2007, 09:49:25 »
Možná bych také něco napsal, ale nemám zas tolik času, takže spíš jen tak nepravidelně...

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #8 kdy: 28 Září 2007, 11:44:19 »
K vojtechovi, to bych byl moc rád, máš klidnou povahu a to se hodí při psaní. Jinak jde o to, že by tam měly být články jak o Windows, tak o Linuxu a nemělo by tam docházet k problémům žáídným, komentáře jsou moderované, takže hulváti a agresoři mají smůlu.
Samozřejmě, že nikdo po tobě nechce, aby jsi psal(původně tu byl překlep spal :-D) třeba 1x týdně, ale aby sis připravil nějakou koncepci o čem jak psát tak, aby se dostali do obrazu i lidi, co si myslí, že Linux je kreslenej seriál pro děti. A potoím podle dalších článků věděli co a jak mají dělat.
Jinak samozřejmě počítám s propagací těchto stránek. To znamená, že se sice chceme věnovat všem distribucím, ale je jasné, že máte blíže k ubuntu.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #9 kdy: 28 Září 2007, 23:18:31 »
Jakub (#4): je sice pravda, že všechno bylo již napsáno, ale situace linuxu na desktopu se (i díky Ubuntu) v posledních letech radikálně změnila. Na Internetu je spousta informací, některé jsou ale již dost neaktuální-a těch je mnoho. Linux je dost často prezentován jako relativně složitý systém. Neříkám, že není, ale lidi to většinou odradí. Proč to neotočit a neprezentovat linux jako uživatelsky přátelský systém, kde uživatel prakticky nepotřebuje příkazovou řádku nebo upravovat konfigurační soubory? A takový linux dnes je, to mi snad nikdo nepopřete.
Jinak k tématu: když se rozdával talent na psaní, já jsem zrovna asi seděl na záchodě nebo co, takže tímto nejspíš odpadám.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #10 kdy: 29 Září 2007, 11:51:01 »
No mně se líbí, jak se toho všichni bojíte. Nikdo nepíše hned super,, chce to se vypsat, já na tom taky teprve pracuji, aby informační hodnota v článcích byla na co nejlepší úrovni.  Nejlepší je si sednout, otevířt v lnuxu nějakej textovej editor a začít psát "Jak jsem se dostal k linuxu" a co se za tu dobu měnilo a jakej mám kl linuxu vztah teď. Přidá se k tomu omáčka a je to. Podoba se kdyžtak upraví, na ICQ Jabber  transportu jsem dost často :-)
Jinak ano, informací je hodně, ale jsou neaktuální, přesně tak. Zkušenému uživateli systému nic nechybí, ale tomu, kdo ho nikdy neměl, chybí všechno.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #11 kdy: 29 Září 2007, 12:36:33 »
Citace: donny
Jakub (#4): je sice pravda, že všechno bylo již napsáno, ale situace linuxu na desktopu se (i díky Ubuntu) v posledních letech radikálně změnila. Na Internetu je spousta informací, některé jsou ale již dost neaktuální-a těch je mnoho. Linux je dost často prezentován jako relativně složitý systém. Neříkám, že není, ale lidi to většinou odradí. Proč to neotočit a neprezentovat linux jako uživatelsky přátelský systém, kde uživatel prakticky nepotřebuje příkazovou řádku nebo upravovat konfigurační soubory? A takový linux dnes je, to mi snad nikdo nepopřete.
Bojím se, že tohle jedna stránka nezachrání... To by chtělo masivní reklamní kampaň ve stylu WOW!
Jen si vemte kolik knížek o Linuxu už vyšlo (některé velmi kvalitní a taky spousta braku) a pořád nic...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jiří Havelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
    • http://ghavelka.blog.root.cz
Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #12 kdy: 29 Září 2007, 17:12:30 »
Citace: donny
Jakub (#4): je sice pravda, že všechno bylo již napsáno, ale situace linuxu na desktopu se (i díky Ubuntu) v posledních letech radikálně změnila. Na Internetu je spousta informací, některé jsou ale již dost neaktuální-a těch je mnoho. Linux je dost často prezentován jako relativně složitý systém. Neříkám, že není, ale lidi to většinou odradí. Proč to neotočit a neprezentovat linux jako uživatelsky přátelský systém, kde uživatel prakticky nepotřebuje příkazovou řádku nebo upravovat konfigurační soubory? A takový linux dnes je, to mi snad nikdo nepopřete.
Jinak k tématu: když se rozdával talent na psaní, já jsem zrovna asi seděl na záchodě nebo co, takže tímto nejspíš odpadám.
No, v te prikazove radce a konfiguracnich souborech, tam je preci ta sila. Napriklad, kdyz mluvis o neaktualnosti, tak to neni az tak pravda, k unixu se daji bez problemu cist i 10 let stare knihy (a nejen to, hodnekrat jsem nasel treba mailing list stary nekolik let, ktery vyresil muj problem atd.) a to prave kvuli prikazove radce. A ja osobne mam hruzu z toho, ze se z linuxu vyvine operacni system podobny napr. windows a vzdy kdyz vyjde nejaka nova distribuce, tak bude vsechno jinak a budou se muset psat nove navody apod. Jasne, ze by mel byt linux prezentovan jako uzivatelsky privetivy, ale kdyz se nekdo nedostane k te podstate a bude mit z toho druhy windows, tak nevim mno (ale kazdy kracime svou cestou :) ), prirovnal bych to k bojovemu sportu a vnitrnimu bojovemu umeni :)
kua, zas mluvim jak nejaky osvicenec :D
Asus A7V8X-MX | AMD Duron 1400 Mhz | RAM DDR 256 MB | Ati Radeon 9250 128 MB | Western Digital 80 GB | LG DVD-RAM | X71S 17" LCD | Ubuntu Linux 7.04
Webkamera Technika nenabehne

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2007, 22:16:50 »
No to asi oba chápeme jinak. Já beru Linux jako alternativu k Windowsu, většina distribucí Linuxu je zadarmo a tak má každý svobodné právo volby, dokud se bude prezentovat linux jako nástroj pro profesionály, nikam se nepohneme, musí se prezentovat jako alternativa k Windows, ne jako nějaká věc pro hrstku lidí, o to jde.
Windows je placený software a vždy bude. Nepočítám ty reklamní verze stupidní.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #14 kdy: 29 Září 2007, 23:22:05 »
Neříkal bych tomu alternativa...
Linux je prostě jiný operační systém... Není žádné Windows nebo alternativa..
Je prostě množství operačních systémů a každý si něco vybere... Takže by nemělo být něco a alternativa...
Prostě Linux, nebo prostě BSD, nebo prostě HURD, nebo prostě HP-UX...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #15 kdy: 30 Září 2007, 00:05:15 »
Jelikož je Windows majoritní řešení, musí se to tak nazvat. Firefox byl taky označován jako alternativa. Nejde ani tak o význam toho slova, ale o účinek. Máte Windows? Existuje alternativa - Linux. Alternativa je proto, protože zvládne to co jste zvyknutí u Windows a přizpůsobí se Vaším potřebám. Trochu marketingu neuškodí. Problém Linuxu a Windows je ten, že buď je server věnující se Linuxu a nečtou ho lidi co mají Windows a nebo je server o optimalizaci Windows a nečtou ho lidi s Linuxem, tuhle zeď chci zbořit a nestavět oba operační systémy proti sobě, ale vedle sebe. Uživatelé linuxu na Windows nepřejdou, naopak to možné je. 

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #16 kdy: 30 Září 2007, 02:13:05 »
Asi teď budu hovořit jako fanatik a přilévat oheň do flame, ale nemůžu s vámi souhlasit. Stavět se k celé věci jako alternativa mi přijde principiálně špatné, neboť uživatelům říkáme: Tady máte systém který funguje a kdyby snad něco, můžete si vybrat nás, kde vám snad všechno bude fungovat. A to je podle mého názoru špatně.

Podívejme se na Apple... Má podobné zastoupení jako Linux (ačkoliv má jinou kvalitu služeb) a neprosazuje se tímto stylem. Nevím jestli je to tím, že už Linux nějakou dobu používám, ale stojím si za svým tvrzením:
Linux není náhrada Windows!
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #17 kdy: 30 Září 2007, 08:39:16 »
Asi teď budu hovořit jako fanatik a přilévat oheň do flame, ale nemůžu s vámi souhlasit. Stavět se k celé věci jako alternativa mi přijde principiálně špatné, neboť uživatelům říkáme: Tady máte systém který funguje a kdyby snad něco, můžete si vybrat nás, kde vám snad všechno bude fungovat. A to je podle mého názoru špatně.

Podívejme se na Apple... Má podobné zastoupení jako Linux (ačkoliv má jinou kvalitu služeb) a neprosazuje se tímto stylem. Nevím jestli je to tím, že už Linux nějakou dobu používám, ale stojím si za svým tvrzením:
Linux není náhrada Windows!
Ale autor nemluví o linuxu jako o náhradě, ale jako o alternativě... To znamená, že to není způsob, jak nahradit windows, ale možnost používat něco, co jinak vypadá, jinak se používá a že má svoje mouchy, ale i výhody...
Jinak linux na mém PC nahradil (celkem s přehledem) windows... a to jen díky tomu, že nejsou viry a základní funkcionalitu (včetně her, tím bych chtěl poděkovat všem vývojářům z projektu Wine Is Not Emulator :) )... To, co dokážou linuxbased systémy zadarmo je obdivuhodné a není problém postavit tyto dva systémy na stejnou rovinu (ačkoliv Windows nemám moc rád :) )...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #18 kdy: 30 Září 2007, 11:55:35 »
To je právě to... Stavět Linux jako prostě jiný operační systém...
Nikoliv jako alternativu ve stylu...

Jsou tu Windows a pro ty co jim Windows nevyhovují je tu Linux...
Linux je prostě jiný systém, nemůžete po něm chtít aby fungoval jako Windows, aby vám nabízel vše stejně jako Windows...
Apple vám taky nedá pravé kliknutí...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #19 kdy: 30 Září 2007, 13:09:10 »
No, v te prikazove radce a konfiguracnich souborech, tam je preci ta sila. Napriklad, kdyz mluvis o neaktualnosti, tak to neni az tak pravda, k unixu se daji bez problemu cist i 10 let stare knihy (a nejen to, hodnekrat jsem nasel treba mailing list stary nekolik let, ktery vyresil muj problem atd.) a to prave kvuli prikazove radce. A ja osobne mam hruzu z toho, ze se z linuxu vyvine operacni system podobny napr. windows a vzdy kdyz vyjde nejaka nova distribuce, tak bude vsechno jinak a budou se muset psat nove navody apod. Jasne, ze by mel byt linux prezentovan jako uzivatelsky privetivy, ale kdyz se nekdo nedostane k te podstate a bude mit z toho druhy windows, tak nevim mno (ale kazdy kracime svou cestou :) ), prirovnal bych to k bojovemu sportu a vnitrnimu bojovemu umeni :)
kua, zas mluvim jak nejaky osvicenec :D
Ano, je v ní síla. Ale to neznamená, že ji musíme používat. Můj kamarád používá linux a o příkazové řádce neví prakticky nic. A jak si systém chválí... Samozřejmě, že se dají číst staré knihy. Třeba kniha o Xkách stará deset let, ta by ti byla platná. Nebo popis pracovního prostředí Gnome verze nula celá pět.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #20 kdy: 30 Září 2007, 13:34:47 »
Tak ještě trochu jinak. Windows je placený operační systém, který je potencionálně nebezpečný, psal jsem o tom u sebe. Linux nemá tolik chyb a je to modifikovatelná záležitost, Windows nikolivěk. Windows XP nemá Nlite edition, kterou by si uživatel mohl nastavit před instalací. Expertní instalace zahrnuje nadneseně možnost volby, jestli chce někdo instalovat Solitaire nebo ne.
Web pro který bych rád články o linuxu je o tom, naučit lidi nekrást software, používat raději free variantu. Microsoft zase říká, raději si ukradněte Vistu než používat Linux.
Takže sečteno podtrženo, trvám na tom, že Linux je alternativa. Jak možností modifikace, zpětné vazby na vývojáře, je free většinou a existuje plno distribucí a každý si vybere to, co mu sedí. Možná to slovo každý chápeme jinak, ale nevidím důvod se přít o slovíčka. Já bych raději, aby lidi měli na počítači free software, žádné cracky a zvládli tam vše, co dělají na Windows. Hádat se o tom, kdo co vymyslel, nebo čí je co kopie je úplně lhostejné. Linux je upgrade v myšlení o svobodném výběru software si myslím. Až bude mít linux 90%, tak můžeme psát o tom, že Windows je alternativa Linuxu. A malou poznámku k Apple, nikdy jsem ho neměl, tak nebudu nic kritizovat, ale za 100 000 postavím místo toho 5 výkonných PC nebo pojedu na měsíc na dovolenou někam daleko. MAC OS  je draze placený systém.

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #21 kdy: 03 Října 2007, 00:16:56 »
Tak nakonec žádný zájemce, je to škoda.

Accuphose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #22 kdy: 22 Října 2007, 10:29:27 »
Tak jsme to sepsali z vlastních zdrojů, i když to není asi to, co by každý čekal. No ale pokud má někdo jiný názor, může napsat vlastní článek, pokud to bude věcné a bez emocí... 
http://www.testcentrum.eu/other/linux-marketingovy-pohlad-buducnosti

Ondřej Surý

  • Host
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #23 kdy: 22 Října 2007, 17:19:27 »
Poznámka administrátora: Držte se tématu a technické záležitosti řešte buď soukromě, nebo v samostatném vláknu. Diskuzi o tom, že se špatně parsuje xml jsem přesunul do uzavřených témat.

mallox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 324
    • CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #24 kdy: 22 Října 2007, 19:56:11 »
2Accuphose je docela zajimave jak pisete o vsech nedostatcich linuxu. Konecne adekvantni nazor *THUMBS_UP*. Zadne pokrikovani zabednencu "Linux, linux, pryc s Windows"  ;D
Plne s Vami souhlasim, linux je system s dobrym napadem, relizace vsak jeste doted misty pokulhava. Nez se dostane i k beznym uzivatelum tak ubehne par let. Rekl bych, ze az firmy pochopi ze neni nic zadarmo. Microsoft dela sve zakazniky na reklame, vsude vidite neco o M. Plati a ma pozadavky na sve zamestnance. Kdyzto clovek delajici to ci ono jako svuj konicek nemuze nikdy napsat neco jako je Windows plus k tomu hradi propagaci(toto tvrzeni berte s vaznosti 99% ;) a vsimnete si, ze nekter programy pod linux jsou placene a to ve stejne vysi jako verze pro Win). Windows jsou skvela i pres nektere sve chybicky (jak bylo zmineno, viry, ...). Linux je tez bajecny i pres sve chybicky (spatna kompatabilita software, ...).
A kazdy z nich slouzi nekomu nejakym ucelem. Ja osobne mam notebook s WinXp plus ve virtualu mam Ubuntu 6.06 a OpenSUSE10.0.3. V Ubuntu se dela dobre v C/C++. Pod Win jde lip Java (v Ubuntu absolutni krach :( ). Kdysi davno jsem mel linux na samotne casti disku, ale nekdy po docela kriticky okamzicich jsem ho prenesl na virtualni stroj. Beha skvele, nic nepada, neseka se. Jen nabihani Win je o neco pomalejsi :( clovek si proste nevybere.
Drzim palce vsem systemum. Treba i tem co prijdou. Tak at se dari ;)

Nez se do me pusti "posedli uzivatele linuxu" zamyslete se nejdriv nad tim
proc pouzivate mobil od SonyEricson misto od Nokia,
proc pouzivate toaletni papir Tento a ne Zeva softis nebo
proc Vam tatarska omacka chuta vic nez majoneza ;)
CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
*unix je jako cizi jazyk, musite znat slovicka abyste mu rozumeli :D
linux v grafice je boj 0001.1000.0010.1000.0000.0110.1000

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.