Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Potíže s instalací Ubuntu  (Přečteno 3615 krát)

Flyer_stepik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Potíže s instalací Ubuntu
« kdy: 02 Února 2008, 20:55:29 »
Dobrý den, mám problém s instalací ubuntu. Vlastně se ani k instalaci nedostanu. Skončím po nabootování cd, kdy se během spouštění ukáže několik chyb a zastaví se to na hlášce: "user not know to the underlying authentication module."
Mám Procesor Intel Celeron 735 MHz 384, MB RAM, na disku asi 3Gb.

Předem díky za rady!
« Poslední změna: 02 Února 2008, 22:47:41 od Anna Taliánová »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Potíže s instalací ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2008, 21:04:36 »
Instaluješ z cd staženého z oficiální ubuntu stránky (http://www.ubuntu.cz/), nebo nějaký neoficiální klon? Je cd v pořádku? Na jiném počítači bootuje správně? O jakou verzi se jedná (ubuntu x kubuntu x xubuntu, 7.10 x 7.04)?

Ta hláška značí problémy s uživatelem nebo jeho právy, což by u live cd snad nemělo nastat...

JohnyN

  • Host
Re: Potíže s instalací ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2008, 22:21:16 »
Skus skontrolovat md5sum, prip. znovu stiahnut z oficialneho zdroja ubuntu a napalit na CD-RW.
BTW neviem, ci nebude problem s diskovym priestorom, Ubuntu FF mi zabralo cca 2,5 GB.. GG ma tusim cez 3 GB, ale aj keby sa ti to voslo, budes mat minumum miesta na stahovanie a ukladanie dat. Minumum pre Ubuntu by som dal 4 GB + nejakych 400 MB swap disk.

Flyer_stepik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Potíže s instalací Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2008, 12:56:21 »
Mam oficialni Ubuntu cd, vypalene rychlosti 4, zkusim to teda jeste jednou. Taky ho zkusim na jinym pocitaci

Live cd pouziva misto na disku? Není možné, že mu spíš vadí malá RAMka?
Akorát nevim co je to md5sum a jak to zkontrolovat :)

JohnyN

  • Host
Re: Potíže s instalací Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2008, 13:23:24 »
Live CD disk nepouziva, ale z toho vasho predchadzaujuceho prispevku som vyrozumel, ze ho chcete aj nainstalovat na disk.
Pred znovu vypalenim skontrolujte este md5sum napr. cez winmd5sumportable. Spravny md5sum by ste mali najst na FTP serveroch zdrojov ubuntu, napr. tu.

Prajem pekny den  ;)

Flyer_stepik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Potíže s instalací Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2008, 16:37:44 »
Tak jsem to zkusil na jinym pocitaci a slo to bez problémů. Tak to teda nevim čím by to mohlo být... Neni muj pocitac na Ubuntu moc slabý?

Rozumim, nebyla to rada k problemu, ale obecne do budoucna, Díky :-)


JohnyN

  • Host
Re: Potíže s instalací Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2008, 18:52:30 »
Slaby teda urcite nie.. ja pouzivam GG na: PII 433 MHz, 576 MB RAM
Je to super stroj, linux vam na nom pobezi este aspon 3-4 roky.
Skor by som skusil este alternate CD, nieco som nasiel v googli a vyzera to na problem s prihlasenim Live usera. Ak sa nemylim, pri instalovani cez alternate CD k prihlaseniu nedochadza.
Vela stastia ;-)

Flyer_stepik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Potíže s instalací Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2008, 23:36:20 »
Všem mockrát díky za rady! Z alternate CD jsem Ubuntu úspěšně nainstaloval.  ;)  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.