Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po Přihlášení mě to odhlásí  (Přečteno 798 krát)

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Po Přihlášení mě to odhlásí
« kdy: 20 Srpna 2018, 05:59:03 »
Dobré ráno,
nic jsem neinstaloval, večer vše OK.
Ráno sednu k NTB, zapnu ho - po přihlášení se náhle vypnul. Nevím jestli to udělalo Ubuntu, nebo byl problém s napájením...
A od té doby, když se chci přihlásit, tak mě to po pár chvílích odhlásí. A pořád dokola - přihlásím se, a odhlásí mě to. Nyní jsem na sezení hosta.

Poradili by jste prosím? Vytvořit nový účet se mi odtud nedaří, jedině se asi lognout před DVD? Samozřejmě opravení problému by pro mě bylo nejlepší řešení, ale jakožto pro mě pro amatéra to asi nebude nic snadného :-D

Vřele děkuji

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Po Přihlášení mě to odhlásí
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2018, 11:43:52 »
Ahoj,
skúsil by som hneď po prihlásení <ctrl>+<alt>+<F1>, to Ťa hodí do terminálu, tam sa prihlásiš svojim menom a heslom a potom spustiť aktualizáciu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgradea potom reštart
Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po Přihlášení mě to odhlásí
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2018, 15:55:01 »
Dobré ráno,
nic jsem neinstaloval, večer vše OK.
Ráno sednu k NTB, zapnu ho - po přihlášení se náhle vypnul. Nevím jestli to udělalo Ubuntu, nebo byl problém s napájením...
A od té doby, když se chci přihlásit, tak mě to po pár chvílích odhlásí. A pořád dokola - přihlásím se, a odhlásí mě to. Nyní jsem na sezení hosta.

Poradili by jste prosím? Vytvořit nový účet se mi odtud nedaří, jedině se asi lognout před DVD? Samozřejmě opravení problému by pro mě bylo nejlepší řešení, ale jakožto pro mě pro amatéra to asi nebude nic snadného :-D

Vřele děkuji

Tahle situace se nazývá "Login loop".
Řešení:
Na přihlašovací obrazovce zapni Terminál (ctrl+alt+F1)
Zadej jméno a heslo
Nyní jsi přihlášen
Zadej tyto dva příkazy:
Kód: [Vybrat]
mv .Xauthority .Xauthority.bak
exit

Vrať se zpět na přihlašovací obrazovku (ctrl+alt+F7)
Přihlaš se běžným způsobem. Hotovo!  ;)
« Poslední změna: 20 Srpna 2018, 16:07:37 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.