Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Anketa:

Této možnosti bych využil
126 (67.4%)
Uvažoval bych o tom
54 (28.9%)
Raději kupuji počítače s OS Microsoft
7 (3.7%)

Celkem hlasů: 186

Hlasování ukončeno: 04 Prosince 2013, 16:03:53

Autor Téma: Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci  (Přečteno 140056 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #225 kdy: 19 Března 2013, 21:30:14 »
Jo to není problém :);)
Předem děkuji. Zrovna se k nim chystáme na další test notebooku ale levnější kategorie...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #226 kdy: 22 Března 2013, 20:15:29 »
Testování stále pokračuje, článek bude ale až příští týden. Díky za pochopení.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #227 kdy: 27 Března 2013, 17:12:14 »
Tak a máme tu test dalšího "pracanta"... ;)

PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #228 kdy: 27 Března 2013, 19:45:39 »
Zrovna se k nim chystáme na další test notebooku ale levnější kategorie...

Bude asus prodavat i namakanejsi kusy bez OS?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #229 kdy: 27 Března 2013, 21:28:57 »
Ano, bude.
Ale zatím o tom nemůžeme mluvit, bude to v 3Q tohoto roku ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #230 kdy: 28 Března 2013, 09:00:03 »
Ano, bude.
Ale zatím o tom nemůžeme mluvit, bude to v 3Q tohoto roku ;)

vrele diky :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #231 kdy: 02 Dubna 2013, 15:00:12 »
Je tu další pokračování - Lenovo ThinkCentre Edge 62z 2118-K8G

[příloha smazaná administrátorem]
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #232 kdy: 06 Dubna 2013, 16:23:03 »
Nejedná se sice o produkt společnosti Asus, nicméně pokud už bude někdo hledat stroj dodávaný spolu s Ubuntu, možná by ho mohlo zaujmout :)
alienware nabízí Ubuntu herní sestavu
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #233 kdy: 16 Dubna 2013, 18:36:51 »
Takze, Toshiba mi vcera oznamila, ze po prediskutovani situacie, sa rozhodli nevyuzit spolupracu s ubuntu.cz
Skoda.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #234 kdy: 16 Dubna 2013, 18:38:56 »
Takze, Toshiba mi vcera oznamila, ze po prediskutovani situacie, sa rozhodli nevyuzit spolupracu s ubuntu.cz
Skoda.
Dík za info. ;) Toshiba si škrtám. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #235 kdy: 17 Dubna 2013, 11:17:10 »
Takze, Toshiba mi vcera oznamila, ze po prediskutovani situacie, sa rozhodli nevyuzit spolupracu s ubuntu.cz
Skoda.

Dávám jim rok, dva... Uvidíme...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rover623

Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #236 kdy: 17 Dubna 2013, 12:45:10 »
Co se týče Toshiby, tam bych raději mlčel a je mi jasné proč nemají zájem o spolupráci. Měl jsem možnost po vypůjčení z Mironetu zkusit ty jejich modely bez OS, mají v nabídce (Toshiba) asi 6 kousků pro celou ČR. Ani na jednom nejede žádný Linux pořádně, jeden má dokonce tak zmršené EFI, že instalace cokoli jiného než Windows ho pošle do servisu. Po kontaktování kamaráda přímo z MS jsem zjistil, že oni to EFI mají tak podělané, že to neodpovídá ani poměrně benevolentním požadavkům MS na certifikaci a že dokonce i Windows může na tom počítači způsobit fatální závadu.

Toshiba právě kvůli problémům s EFI nemá dokonce ani některých modelech (prodávaných s Windows) certifikaci od MS. Jinak jejich modely si v současné době hlídají změny HW a pomalu tam nedostanete ani jiný disk, pokud nemá štempl od Toshiby.

Jinak je to jako vždycky, nejde regulace jasu, někdy zvuku, nefungují bezdrátové karty (většinou Atheros, ale mají na nich asi nějaké změny). Přepínání grafik nejde pro změnu vůbec a to dokonce i na Windows (na předisntalovaných to kupodivu nějak funguje), nezobrazuje se občas stav baterie, po odpojení nabíječky systém hlásí slabou baterii a vypne počítač, po novém spuštění už je vše OK. Občas to startuje se zhasnutým podsvětlením a i po vytažení jasu nadoraz na tom stejně není nic vidět.

Notebooky od Toshiby bez OS jsou na to podobně jako 70% notebooků Lenova bez OS. Proto aby to nějak chodilo musíte vyvinout značné úsilí, nikdy nemáte jistotu, že se to s dalším updatem jádra nerozpadne a stejně po delším soužití zjišťujete, že to prostě není ono, že se to občas chová dost divně.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #237 kdy: 17 Dubna 2013, 14:20:04 »
Co se týče Toshiby, tam bych raději mlčel a je mi jasné proč nemají zájem o spolupráci. Měl jsem možnost po vypůjčení z Mironetu zkusit ty jejich modely bez OS, mají v nabídce (Toshiba) asi 6 kousků pro celou ČR. Ani na jednom nejede žádný Linux pořádně, jeden má dokonce tak zmršené EFI, že instalace cokoli jiného než Windows ho pošle do servisu. Po kontaktování kamaráda přímo z MS jsem zjistil, že oni to EFI mají tak podělané, že to neodpovídá ani poměrně benevolentním požadavkům MS na certifikaci a že dokonce i Windows může na tom počítači způsobit fatální závadu.

Toshiba právě kvůli problémům s EFI nemá dokonce ani některých modelech (prodávaných s Windows) certifikaci od MS. Jinak jejich modely si v současné době hlídají změny HW a pomalu tam nedostanete ani jiný disk, pokud nemá štempl od Toshiby.

Jinak je to jako vždycky, nejde regulace jasu, někdy zvuku, nefungují bezdrátové karty (většinou Atheros, ale mají na nich asi nějaké změny). Přepínání grafik nejde pro změnu vůbec a to dokonce i na Windows (na předisntalovaných to kupodivu nějak funguje), nezobrazuje se občas stav baterie, po odpojení nabíječky systém hlásí slabou baterii a vypne počítač, po novém spuštění už je vše OK. Občas to startuje se zhasnutým podsvětlením a i po vytažení jasu nadoraz na tom stejně není nic vidět.

Notebooky od Toshiby bez OS jsou na to podobně jako 70% notebooků Lenova bez OS. Proto aby to nějak chodilo musíte vyvinout značné úsilí, nikdy nemáte jistotu, že se to s dalším updatem jádra nerozpadne a stejně po delším soužití zjišťujete, že to prostě není ono, že se to občas chová dost divně.

To zní jak pokráčování legendárního hororu SAW.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vlczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #238 kdy: 08 Července 2013, 15:38:54 »
Zdravíčko,
už dlouho tu nikdo nic nenapsal, proto bych se rád zeptal, jak tato situace nyní vypadá? Pohlo se někam jednání s ostatními výrobci než Asus a platí stále toto:
Ano, bude.
Ale zatím o tom nemůžeme mluvit, bude to v 3Q tohoto roku ;)
? Příp. nějaké upřesnění?
Díky :-)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #239 kdy: 08 Července 2013, 15:47:33 »
Stále to tak platí... už víme jistě že toho bude víc a během příštího měsíce s příchodem Asus ntb s Haswellem na náš trh.

Ostatní výrobci tak nějak mlčí... Snad Lenovo se rozhoupe a dokáže dodat nějaký ntb bez os, zatím máme možnost si půjčit jen s předinstalovanými Win a to opravdu nechceme.

Neboj neskončili jsme, jen není co testovat. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #240 kdy: 08 Července 2013, 17:01:35 »
Snad Lenovo se rozhoupe a dokáže dodat nějaký ntb bez os, zatím máme možnost si půjčit jen s předinstalovanými Win a to opravdu nechceme.

pokud by pote ty notebooky byly k sehnani i bez OS, nevadilo by mi to
Nechapu, proc ve vetsine pripadu neni OS pri koupi volitelny
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Vlczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #241 kdy: 08 Července 2013, 20:32:23 »
RRadek: No, u Lenova jsem si všiml nějakých modelů bez OS. Tak trochu uvažuji o novém noťasu, ale (legální) licenci na Widle již mám, nicméně nezavrhuji ani možnost využití nějakého Linuxu. Bohužel moje další požadavky se moc neprolínají s tím, co je bez OS nabízeno :( Hlavně NB s i7 bez OS jsou spíše výjimkou :( Tedy myslíš, že na podzim se toho objeví vícero? A přesně jak píše Šuohob, kdybyste měli půjčené notebooky s Win, ale posléze byly k sehnání variantně i bez OS, tak je to přeci jedno, že jsou momentálně s Win, ne?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #242 kdy: 09 Července 2013, 13:15:03 »
Hlavně NB s i7 bez OS jsou spíše výjimkou :(
Počkej měsíc. ;)

Po posledním testu lenovu moc nevěřím, dokud nedostanu do ruky lenovo s kvalitními značkovými síťovkami a nezmšeným biosem abych nemusel patchovat grafiku tak mi nesmí přes práh. Jinak teď vlastním ThinkPad R500, ale za měsíc plánuji výměnu za Asus. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #243 kdy: 22 Října 2013, 10:04:52 »
A je tu další recenze, mrkněte na náš blog -> http://blog.ubuntu.cz/clanek/recenze-na-pracovni-notebook-asus-x550



Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vlczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #244 kdy: 04 Března 2014, 12:53:37 »
Nějaké novinky/posun za tu dlouhou dobu? :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #245 kdy: 04 Března 2014, 12:59:42 »
Popravdě se teď soustředíme na dokončení učebny a zahájení výuky, do toho bylo stěhování atd... takže nebylo moc času, snad později.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #246 kdy: 08 Března 2014, 12:27:05 »
A co slibované překvapení na třetí kvartál minulého roku?
Fedora 23

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #247 kdy: 08 Března 2014, 13:02:53 »
A co slibované překvapení na třetí kvartál minulého roku?

To by CZC nesměl koupit asus.as... Kdo to měl vědět že se nechají koupit že. :-\
http://channelworld.cz/zpravy/konkurence-czc-cz-koupil-firmu-mobility-provozujici-e-shop-asus-as-9233

Je to tak že jejich statistiky ukazují že o počítače bez os je mizivý zájem. Určitě až se dostaneme k nějakým strojům bez OS tak je otestujeme ale času je čím dál méně a že by se někomu chtělo nám pomáhat, o tom raději ani nemluvím.

U testu posledního ntb jsem se ptal na asus.as kolik evidují nákupů od začátku díky našim recenzím a bylo to cca 5ks. A podívejte se pod naše články kolik lidí napíše alespoň že se jim líbí co děláme a morálně by nás podpořilo... Takže z toho vyplývá že děláme něco co nikdo nechce.

Omezím se na ntb co mi projdou servisem a mohu si je nenásilně vyzkoušet a nebudu muset jet přes celou prahu, zaplatit parkovné, sedět na prodejně několik hodin a zpět do práce o tom napsat, a pak pod článkem ani jeden koment... Už to chápete? ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #248 kdy: 09 Března 2014, 12:48:34 »
Ok, o tom jsem nevěděl. Díky :)
Fedora 23

Vlczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Notebooky Asus bez OS - anketa k budoucí spolupráci
« Odpověď #249 kdy: 21 Března 2014, 23:23:58 »
OK, já jen že jsem dle doporučení čekal a nic moc se neudálo a pomalu se chystám na to pořízení nového noťasu, tak abych náhodou z neinformovanosti nebyl moc ukvapený v rozhodování ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.