Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční aktualizace Kubuntu  (Přečteno 1948 krát)

KIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Nefunkční aktualizace Kubuntu
« kdy: 05 Dubna 2018, 20:21:20 »
Protože se připojuji doma jen občas, nevěnoval jsem tomu, že se mi systém neaktualizuje pozornost. Ale teď už mi to začalo vrtat hlavou.  ;)
Trvá to asi tak dva měsíce? Prvotní instalací je Kubuntu 17.04. Při pokusu o aktualizaci se objeví hlášení o nemožnosti stažení (jsem připojený k internetu). Neaktualizuje se mi nejen systém, ale ani nic jiného. Pokud se pokusím přes Discover něco nainstalovat, buď je mi odpovědí že stažení balíčků bylo neúspěšné (třeba pokus o stažení Skype nebo Tor), nebo se to podaří (Sudoku  ::)). Vždy to reaguje stejně. Mám zaškrtnuto stahování denně, všech verzí (nejen LTS)...
Můžu poprosit o radu jak100hoven?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční aktualizace Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2018, 20:46:06 »
Máš verzi které už skončila (13.1. 2018) podpora a tím pádem má odstavené repozitáře. Takže buď nainstaluj novou (26.4. vyjde 18.04 LTS která má 5 let podporu) nebo musíš změnit repozitáře ve zdrojích SW na "old-releases.ubuntu.com" takto:
Kód: [Vybrat]
sudo sed -i -e 's/cz.archive.ubuntu.com\|security.ubuntu.com/old-releases.ubuntu.com/g' /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Pak bude vše fungovat jako dřív.
https://wiki.ubuntu.com/Releases
« Poslední změna: 05 Dubna 2018, 20:53:27 od juwa2 »

KIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Nefunkční aktualizace Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2018, 20:55:37 »
A-ha. To mě nenapadlo. Koukám že fakt mám stále verzi 17.04. Při předchozích instalacích (na předchozích počítačích) se mi verze upgradovala, co půl roku, na vyšší a vyšší.  ;)
Nedá se tohle nějak systémově nastavit? Nebo musím stáhnout instalační disk a opět instalovat?
Každopádně díky za vysvětlení!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční aktualizace Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2018, 21:04:54 »
Ve zdrojích SW se dá nastavit jestli (v rámci aktualizací) máš být upozorňován na možnost upgradu na vyšší verzi. Takže to máš asi vypnuté...
Nicméně toto "povýšení" často selže, lepší je instalovat novou verzi načisto, se zachováním /home oddílu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Na tvém místě bych nyní změnil repozitáře na "old" (postup výše) a vydržel do 26. 4. až vyjde 18.04 LTS.
Pak se rozhodneš, jestli budeš povyšovat nebo uděláš čistou instalaci....
« Poslední změna: 05 Dubna 2018, 21:12:09 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.