Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebooky HP s Ubuntu  (Přečteno 2865 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Notebooky HP s Ubuntu
« kdy: 17 Srpna 2011, 12:08:22 »
Už dlouho nad tímhle uvažuji a začínám na tom dělat  ;)
http://www.replikator.cz/linux-2/notebooky-hp-s-ubuntu/
Myšlenka bude taková, že si zájemce na českých stránkách HP vybere konkrétní model/konfiguraci notebooku a u mě si ho objedná s Ubuntu a pracovním prostředím, které bude chtít. Notebook mu připravím a vyladím v plné výbavě - "All In One", aby člověk jen spustil noťase, nemusel nic doinstalovávat a mohl hned začít na něm dělat.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

aloisam

  • Host
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2011, 14:48:40 »
a jak to bude s windows? budeš prodávat jen těch pár modelů, který se dají sehnat bez?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2011, 15:13:10 »
Ty máš nějaký přístup k notebookům bez os? A ještě mi nevyplynulo co za to?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2011, 15:49:57 »
HP dodává notebooky jak s OS, tak bez, v tom problém nevidím a navíc mám v centrále HP v BB Centru v Michli ještě pár známejch ;)
Notebooky s Windows prodává přeci Alza, Mironet ap.
Chci to dělat jen pro zájemce, kteří chtějí notebook s Ubuntu a nikoliv s Windows.
No a co za to? Rozhodně to vyjde levněji, než koupit notebook HP od Alzy  :D Samozřejmě, že to nebudu dělat zadarmo a navíc to nebude hlavní náplní mé práce, ale jen tak jako koníček.
Se značkou HP jsem spokojenej, krom jednoho Asusu, jedu jenom na nich. Je to:
1) solidní, známá a renomovaná společnost
2) je to kvalitní značka
3) jsou velice vstřícní k Linuxu
4) jejich notebooky s Ubuntu velmi dobře spolupracují, dodnes jsem nezjistil žádný vážný problém a ty menší lze vyřešit pomocí tohoto fóra  ;D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2011, 15:50:59 »
a jak to bude s windows? budeš prodávat jen těch pár modelů, který se dají sehnat bez?
HP ti dodá jakýkoliv notebook bez OS  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

aloisam

  • Host
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2011, 16:26:18 »
a jak to bude s windows? budeš prodávat jen těch pár modelů, který se dají sehnat bez?
HP ti dodá jakýkoliv notebook bez OS  ;)
ok, tím líp. Jsem se jednou díval do top configu, a nepřišlo mně, že jsou tam všechny..
« Poslední změna: 17 Srpna 2011, 17:01:12 od aloisam »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2011, 16:29:13 »
mohl bys sem napsat postup pro blbý (protože já jsem asi uplně blbej) jak si třeba tenhle model pořídit bez windlí?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2011, 16:40:43 »
mohl bys sem napsat postup pro blbý (protože já jsem asi uplně blbej) jak si třeba tenhle model pořídit bez windlí?
Nesmíš si ho kupovat v HP marketu nebo přes další firmy - to je snad logické. Všechno to je o dohodě mezi HP a obchodníkem. Pokud chce obchodník dodávat HP notebooky s Windows 7 a pár bez OS (dávají tam MS-DOS nebo jednoduchý konzolový Linux), bude mu HP dodávat tyto produkty. Pokud chce obchodník notebooky zcela bez OS s tím, že si tam OS dodá sám, tak se HP tomu nebrání. Vím, že nějaká firma dodává HP notebooky s OpenSUSE, tak proč by to nešlo s Ubuntu???
Prostě HP je v podstatě jedno, jestli tam nainstaluje OS nebo ne, nebo jestli si to obchodník (velkoodběratel) dodá sám.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2011, 16:44:19 »
Jinak, chlapi, vydržte! Všechno se teprve rozjíždí, připravuje, rozjednává  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2011, 16:49:49 »
A půjde jednoduše skrz tebe objednat notebook bez os. Jaká bude cca rychlost dodání po praze? Pokud bude levnější cena tak bych pár kousků měsíčně vzal. :)
Zkoušel jsem se domluvit s DELL a naprosto jsem narazil  :-\
Ještě že prudím ale zeptám se. Je možnost si popřípadě objednat bez HDD a třeba i RAM?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2011, 16:56:18 »
A půjde jednoduše skrz tebe objednat notebook bez os. Jaká bude cca rychlost dodání po praze? Pokud bude levnější cena tak bych pár kousků měsíčně vzal. :)
Zkoušel jsem se domluvit s DELL a naprosto jsem narazil  :-\
Ještě že prudím ale zeptám se. Je možnost si popřípadě objednat bez HDD a třeba i RAM?
Bez OS nikoliv - chci nabízet notebooky s Ubuntu  ;)
Jinak, jak jsem psal - vše se rozjíždí, takže termíny, ceny, vhodné konfigurace ap. se připravují.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

aloisam

  • Host
Re: Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 19 Srpna 2011, 10:21:26 »
Jinak, chlapi, vydržte! Všechno se teprve rozjíždí, připravuje, rozjednává  ;)

radši aby jsi si pospíšil:

http://www.bbc.co.uk/news/business-14584428

ale lenovo je taky dobrý. :)

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:Notebooky HP s Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 14 Října 2011, 08:35:15 »
Už dlouho nad tímhle uvažuji a začínám na tom dělat  ;)
http://www.replikator.cz/linux-2/notebooky-hp-s-ubuntu/
Myšlenka bude taková, že si zájemce na českých stránkách HP vybere konkrétní model/konfiguraci notebooku a u mě si ho objedná s Ubuntu a pracovním prostředím, které bude chtít. Notebook mu připravím a vyladím v plné výbavě - "All In One", aby člověk jen spustil noťase, nemusel nic doinstalovávat a mohl hned začít na něm dělat.
Ahoj, bylo by možné i přivést nebo Ti poslat notebook HP který už mám? Nedaří se mi na něm Ubuntu vyladit.
Všiml jsem si v Tvém podpisu že máš stejný typ HP 4510s, ale já ho mám s grafikou Intel. Případně bych s Tebou rád hodil řeč tady na fóru.
- Můj problém je to, že po probuzení ze suspendu se rozjede CPU fan naplno a už nezastaví. Nevyřešil to ani přechod na 11.10.
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.