Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prechod z 6.06 na 6.10 a vyrojily se problémy  (Přečteno 1026 krát)

szkandi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Prechod z 6.06 na 6.10 a vyrojily se problémy
« kdy: 05 Září 2007, 06:50:25 »
Hoj, asi zacnu postupne od zacatku, at je v tom jasno:
Mam starsi ntb Dell C400 (1GHz;256RAM;20GB) a nemam v nem CD mechaniku, proto bootuju ze site pomoci "instlux", kde je pouze (co se mi podarilo najit) instalacka pro ubuntu verze 6.06, byl jsem spokojenym uzivatelem, vse bezelo v poradku, pak jsem si rekl, ze bych mohl uprgadovat, nasel jsem si navod jak z 6.06 udelat 6.10 a pote pripadne i aktualni 7.04 (posleze mozna i 7.10 atd.), konkretne jsem to delal podle tohoto: gksu "update-manager -c" (nasel jsem to na wiki, verze jsem nepreskakoval, jen jsem presel z 6.06 na 6.10), vse probehlo v pohode, ale prestaly fungovat dve veci:

1 Pri zapnuti a bootovani ubuntu, mi zmizel uvodni screen s tou plnici se carkou, takove to oranzove, nevim jak lepe to popsat, snad víte. A nyní mi v levém horním rohu bliká bíle _ podtržítko na cernem pozadi, obraz naskoci az kdyz se nacte gdm.

2 Tenhle problem jsem uz mel i u 6.06, kdyz jsem se v tom nejak vrtal, pomohlo znovu nainstalovani a to je to, ze se mi pri zavreni vika vypne monitor, coz je v poradku, ale pri opetovnem otevreni se uz nerozsvítí. Rozsvítí se az kdyz jej vypínám, prepnu do konzole pomocí ctrl+alt+f1...

Diky moc, vsem za pomoc a rady !

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Prechod z 6.06 na 6.10 a vyrojily se problémy
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2007, 06:54:01 »
Do systemu se tedy dostanete?
POkud ano a jeste chcete jit na verzy 7.04 tak to zkuste updatovat snad by se tim mohli vyresit i nejake tyto chyby..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

szkandi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Prechod z 6.06 na 6.10 a vyrojily se problémy
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2007, 07:04:03 »
1 Do systemu se dostanu, neni problem, jen pri bootovani to proste nema obraz... :( naskoci az s gdm.

2 Totez s tim druhym problemem... kdyz viko zavru v systemu, tak se obraz nevrati pri otevreni, ale kdyz jej zavru v momente, jak je na displeji gdm (pred prihlasenim) tak se obraz po otevreni, vrati, jsem z toho zmaten !

Nevim jestli mam jit na 7.04, jestli to pomuze, at zbytecne nestracim cas, jestli nemam to rovnou formatovat a nahodit pres "instlux" 6.06...

EDIT:

nasel jsem cosi pomoci google... a tak jsem zkusil editovat soubor /usr/share/acpi-support/screenblank to , to co tam bylo jsem smazal a napsal jsem tam xset dpms force off , vysledek? Pomohlo, ale jen napul, displej po zavreni vika nezhasne vubec, zustava neustale rozsviceny, coz je lepsi nez cerna obrazovka, ale zase pro vydrz baterky...

Diky za kterykoli napad !

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Prechod z 6.06 na 6.10 a vyrojily se problémy
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2007, 07:29:29 »
Ten uprade neni naskodu, 6.06 a 7.04 je tam slusne zlepseni, jinak zde by mozna stacilo obnovit puvodni GMD -> "dpkg-reconfigure gdm" pokud ne zkusil bych update a format asi jako az posledni moznost...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.