Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gaim nebo Pidgin - uživatelské účty [vyřešeno]  (Přečteno 1018 krát)

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Gaim nebo Pidgin - uživatelské účty [vyřešeno]
« kdy: 15 Září 2007, 09:19:30 »
Zdravím!!

Zajímala by mě taková věc. Potřeboval bych, aby GAIM (nebo Pidgin) mohlo využívat více uživatelů, přičemž každý by měl svůj Buddy list, ale nechci to řešit přehlašováním přes GDM. Je nějaká možnost, jak v jednom sezení spouštět GAIM pro dva různé uživatele?? Nejlépe i s heslem... Díky za rady!!
« Poslední změna: 22 Listopadu 2007, 22:15:03 od Anna Taliánová »
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
GAIM - uživatelské účty
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2007, 13:31:33 »
Tak už jsem na to přišel (i když to není přesně to co jsem si představoval...). Stačí spustit (například Pidgin) příkazem:

Kód: [Vybrat]
pidgin -m -c cesta/k/nastavenikterý zajistí, že se spustí další pidgin (parametr -m, multiple) a použije se konfigurace ve složce "cesta/k/nastaveni". Tím můžeme nezávisle definovat nekonečné množství konfigurací, já mám například dvě:

Kód: [Vybrat]
pidgin -m -c /home/uzivatel/.purple/
pidgin -m -c /home/uzivatel/.purple2/
\\edit
Trochu jsem musel upravit ten kód a místo ~ napsat plnou cestu k domovskému adresáři... V terminálu to funguje i s tím ~, ale pokud si chcete vytvořit spouštěč třeba v menu aplikací, musíte napsat plnou cestu...
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
GAIM - uživatelské účty
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2007, 14:13:13 »
Díky, vyzkouším =)... až tak moc jsem to nepotřeboval, abych se tomu věnoval, ale takhle.... Díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.