Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)  (Přečteno 1795 krát)

Karel N.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)
« kdy: 31 Května 2009, 20:17:44 »
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jestli je vůbec možné udělat upgrade až na verzi nejnovější.
A také jestli to jde udělat pouze pomocí ssh. Chtěl bych nahodit novou verzi na serveru,
který mám v serverovně a nechce se mi pro něj jed a pak zase odvézt zpět, je to tam
trochu zdlouhavé a nemůžu si dovolit moc velkou odstávku.

Předem děkuji za každou odpověd.

K.

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2009, 20:36:03 »
Protože se jedná o Ubuntu Server 6.10, tak pro něj ještě platí podpora, proto je možné přejít upgrady na verzi 9.04, ale po částečných krocích 6.10 -> 7.04 -> 7.10 -> 8.04 -> 8.10 -> 9.04 viz. http://www.ubuntu.cz/ziskejte/prechod904. Aspoň tento postup platí pro Ubuntu desktop, kde bývá podpora obvykle pouze 18 měsíců.
Nebyla by nová instalace rychlejší?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2009, 20:39:30 »
Protože se jedná o Ubuntu Server 6.10, tak pro něj ještě platí podpora

To není pravda -- podpora jak pro server, tak pro desktop u této verze skončila stejně loni v dubnu.

Co se upgrade týče, je to možné s použitím repozitáře old-releases.ubuntu.com, ale bylo by opravdu nutné jít "verzi po verzi", takže čistá instalace bude zjevně jednodušší.

(Teoreticky by bylo možné přepsat repozitáře přímo na nějakou novější verzi (nejspíš hardy) a risknout přímý přechod -- záleží to na tom, jak moc jste si jistý svými schopnostmi a znalostmi systému pro řešení případných problémů, které se určitě vyskytnou.)
« Poslední změna: 31 Května 2009, 20:42:48 od Vojtěch Trefný »

Karel N.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2009, 20:43:57 »
Rychlejší by to určitě bylo, ale pro mě by bylo výhodnější to udělat na dálku, pokud by to šlo.
Jak je to hodně nebezpečné to dělat vzdáleně přes ssh?

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Dotaz: Upgrade z 6.10 -> nejnovější (vůbec možné?)
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2009, 21:06:56 »
Ted jsem delal prechod (jen pres Putty - takze na dalku pres SSH) ze 7.10 na 8.04 server (pac uz tomu asi zkoncila podpora a hazelo to errory pri instalaci cehokoliv) a musim rict, ze nektery veci tam teda jsou dost divocina. Veci, ktery tam bezi sice bezi stale, ale az bude cas, tak nachystam cistou instalaci 8.04 a premigruju to tam. Co tam konretne blblo? No nektery baliky se nechtely upgradnout a nektery sluzby (treba MySql) sem musel znova rucne nahodit a byl jsem rad, ze to teda vubec chodilo.
Pres tolik verzi bych si to asi netroufl  :-\
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.