Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou grafickou kartu [vyřešeno]  (Přečteno 2085 krát)

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Jakou grafickou kartu [vyřešeno]
« kdy: 09 Dubna 2013, 18:40:51 »
Zdravím všechny.Prosím o radu,jakou grafickou kartu bych si měl pořídit (kolem 2000 peněz) aby na 100% fungovala akcelerace HD videa v rozlišení 1080p.Už jsem tu řešil integrovanou Radeon HD 6320 a bez úspěchu. Dík za typy.
« Poslední změna: 29 Dubna 2013, 15:02:34 od Petr76 »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2013, 19:12:19 »
Záleží co máš za HW.. dá se i koupit nová deska a novej procák s integrovanou grafikou, co udělá stejnou službu :D
Jinak Nvidia přes VDPAU knihovny. Ale nepíšeš kde přesně to potřebuješ? Flash?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2013, 19:19:25 »
Zdravím všechny.Prosím o radu,jakou grafickou kartu bych si měl pořídit (kolem 2000 peněz) aby na 100% fungovala akcelerace HD videa v rozlišení 1080p.Už jsem tu řešil integrovanou Radeon HD 6320 a bez úspěchu. Dík za typy.
Mám postavené HTPC Desku mám E45M1-M PRO Integrovaný dvoujádrový procesor AMD E-450 s grafickým jádrem AMD Radeon™ HD 6320. Přehrávám Hd video a Blue ray. Teď jsem musel utéct k Mrkvosoftu :( Poněvadž se mi to nepodařilo rozhýbat.Zkoušel jsem i openSuse,tam se mi podařilo nainstalovat ovladače s catalystama,ale video stále žralo procesor kolem 80%.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2013, 19:23:15 »
Záleží co máš za HW.. dá se i koupit nová deska a novej procák s integrovanou grafikou, co udělá stejnou službu :D
Jinak Nvidia přes VDPAU knihovny. Ale nepíšeš kde přesně to potřebuješ? Flash?
Tu desku jsem kupoval na začátku roku.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2013, 19:48:55 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2013, 20:09:56 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
Skříň mám dost velkou aby se tam vlezla grafika s aktivním chlazením.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2013, 20:13:08 »
Záleží v jaké to máš skříni. Ta deska má pod Linuxem problémy s ACPI, proto asi ty problémy s grafikou. Někomu jak se zdá totiž systém nenaběhne ani do grafického režimu.

Každopádně by bylo asi nejlepší (pokud si tu desku chceš nechat), koupit si nějaký GeForce N210 s pasivním chlazením, třeba něco takového http://www.alza.cz/zotac-geforce-210-1gb-ddr3-synergy-edition-d326542.htm

Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
Uvažoval jsem taky nad touhle http://www.alza.cz/gigabyte-n640oc-2gi-d332904.htm omrkni ji a řekni názor :)
Skříň mám dost velkou aby se tam vlezla grafika s aktivním chlazením.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2013, 20:49:13 »
Akcelerace za pomoci vdpau funguje na nVidii velmi spolehlivě, jen ve flashi je skoro vždy přehozena modrá a červená, ale na to je lehká pomoc.
To už je dávno spravený. Alespoň na mé bývalé 210.
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 07:46:59 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2013, 22:15:08 »
Není, mě to na GT630 pořád dělá, mám ve flashi všechno jak v Avataru, dokud do toho nesáhnu.

Aktivně chlazenou kartu bych tam nedával (pokud není problém s teplotou uvnitř skříně), protože je to jen další zdroj nežádoucího hluku. Kdyby byl pak problém s teplotou uvnitř, asi by bylo lepší řešit to větším malo-otáčkovým ventilátorem uvnitř
« Poslední změna: 09 Dubna 2013, 22:18:04 od Rover623 »

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #9 kdy: 10 Dubna 2013, 17:26:02 »
Není, mě to na GT630 pořád dělá, mám ve flashi všechno jak v Avataru, dokud do toho nesáhnu.

Aktivně chlazenou kartu bych tam nedával (pokud není problém s teplotou uvnitř skříně), protože je to jen další zdroj nežádoucího hluku. Kdyby byl pak problém s teplotou uvnitř, asi by bylo lepší řešit to větším malo-otáčkovým ventilátorem uvnitř
Kartu jsem objednal GIGABYTE N640OC-2GI i když není pasivně chlazená.Zítra bych ji měl mít doma,jestli se podaří, tak nahodím Ubuntu a vyzkouším. Doufám, že akcelerace pojede jak se patří, byl bych moc rad  :) Zatím děkuji za rady.
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 17:29:18 od Petr76 »

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #10 kdy: 10 Dubna 2013, 19:43:11 »
No nevím, kupovat něco od firmy, která veřejně prohlašuje, že Linux nepodporuje a podporovat nebude, z provozovatelů toho systému si dělá srandu a svoji neschopnost udělat cokoli pořádně omlouvají tím, že si máš zakoupit podporovaný systém. Já bych od nich nevzal ani šroubek.

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #11 kdy: 10 Dubna 2013, 19:49:35 »
No nevím, kupovat něco od firmy, která veřejně prohlašuje, že Linux nepodporuje a podporovat nebude, z provozovatelů toho systému si dělá srandu a svoji neschopnost udělat cokoli pořádně omlouvají tím, že si máš zakoupit podporovaný systém. Já bych od nich nevzal ani šroubek.
S NVIDII by problém snad být neměl? Když tak se dá zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodů.

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #12 kdy: 10 Dubna 2013, 19:54:51 »
Čip je od nVidia, ten zbytek dělá Gigabyte. No, jestli je ta karta stejně kvalitní jako jejich desky, stejně ji za 2 roky vyhodíš

Petr76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #13 kdy: 10 Dubna 2013, 20:38:44 »
Čip je od nVidia, ten zbytek dělá Gigabyte. No, jestli je ta karta stejně kvalitní jako jejich desky, stejně ji za 2 roky vyhodíš
Ty mi dáváš  :) zmiňoval jsem ji a problém byl jenom s ventilátorem, co jsi říkal.
Myslíš, že tu akceleraci nerozjedu s tou grafikou?
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 20:53:48 od Petr76 »

Rover623

Re:Jakou grafickou kartu
« Odpověď #14 kdy: 10 Dubna 2013, 22:51:16 »
Ale jo, pokud se v té kartě Gigabyte nahrabal víc než by bylo zdrávo, ale to by k tomu potom musel dávat vlastní ovladače.

Už jenom proto, že originál ovladače od nVidie by řvali, že nabyl nalezen kompatibilní HW, ale to většina výrobců u samostatných karet nedělá, spíš u těch integrovaných. To by také mohl být důvod těch problémů s tou kartou na té desce, možná Asus udělal víc změň a originál ovladače AMD si s tím nerozumí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.