Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64774 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #50 kdy: 30 Října 2010, 11:31:57 »
Ja zasa skusam LXDE, vyzera to ako dobra nahrada za gnome. A vydava sa ako lubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

kubo0505

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
  • if( ..... čo som to chcel...
    • Kubo
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #51 kdy: 30 Října 2010, 12:19:45 »
Unity je uplne hrozne! Dufam, ze ked sa to dostane na desktop (co vobec nechcem) ze tam aspon bude moznost normalneho session-u. Na Unity som nadaval na netbook-u, a vobec si neviem predstavit Ubuntu s Unity...... Inak prejdem na inu odvodeninu napr. Kubuntu
KuboNM.eu

 NB Toshiba Satellite A300, 3GB RAM (1x2GB+1x1GB), Intel Pentium Dual @2.16 GhZ, ATI Raedon HD 256-1500MB, Windows 7 Ultimate, Linux Ubuntu 10.04, voľná 7GB partícia pre nejaký linux :)  NB2 ASUS N10JB, Intel Atom N280, NVidia GEFORCE G105M CUDA 512MB, a ešte nejaká v procaku Intel, Kubuntu 10.10

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #52 kdy: 30 Října 2010, 13:34:13 »
Všetci *censored* jak choré vrany...:D a to ešte 11.04 nie je ani na svete...nikto Vás nenúti prechádzať na novšiu verziu...môžete zostať pri 10.04...alebo debian Lenny...
« Poslední změna: 30 Října 2010, 14:06:39 od Premet »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #53 kdy: 30 Října 2010, 13:48:29 »
Všetci *censored* jak choré vrany...:D a to ešte 11.04 nie je ani na svete...nikto Vás nenúti prechádzať na novšiu verziu...môžete zostať pri 10.04...alebo debian Lenny...
Tiez mi to pride divne. Unity desktop este nieje ani na vyskusanie a uz je to hrozne.Nie aby sme boli radi, ze ubuntu ide vlastnou cestou ale este na to aj nadavame.Ked to bude strasne naprd ako tu vsetci robia sceny tak ubuntu padne na hubu a bude po srande a prave preto si myslim, ze canonical to neodflakne.Ked sa vam to nebude pacit tak ako nadomnou spominal, zostanete na LTS a ked Canonical uvidi zle reakcie a pripadny ubytok uzivatelov, svoje rozhodnutie zmeni..
« Poslední změna: 30 Října 2010, 14:06:51 od Premet »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #54 kdy: 30 Října 2010, 18:59:15 »
Súhlasím, Canonical možno spravil pár krokov mimo, ale zato to vynahradzuje skutočným pokrokom, čo sa UI týka. Každá inovácia musí byť vykúpená troškou snahy a ja vývojárom Ubuntu verím, že to zvládnu. Mne sa náhodou Unity na desktope celkom páči, len keby sa dalo viac upravovať (možno sa dá, ale zatiaľ som na to neprišiel).
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #55 kdy: 31 Října 2010, 00:50:51 »
No pročítal jsem si celou debatu a čučel jsem, jaké názory tady padaly. Více či méně zamítavé. Ale když se zaváděl compiz, tak tady se taky řvalo, že to je špatný a do distribuce vůbec nepatří. Dneska je stále součástí při instalaci a já si bez něj nedovedu představit Ubuntu.
Pokud se dovede systém Unity sám opravit a neztratí se data, jak jsem se dočetl (doufám, že jsem dobře četl), tak mi to bude jen k dobru - stále se v něčem šťárám a pak to i vypadá  :D.
Jsem pro ty blbůstky-  věcičky, jako je Compiz.  ;D
Pokud se jedná o rychlost - tak jestli ty okrasný udělátka pojedou jako compiz, budu spokojený. PC využívám zejména k psaní a tisku.
V Unity by nemělo hrozit při odinstalování nějakého programu, aby sebou odinstaloval i programy, které mají závislosti a nepadl Gnome, což se mi občas stane.
Určitě mi bude ale chybět klasická spodní lišta, ale ta se bude dát jistě nastavit.
Sice je to risk, dát to rovnou do LTS, ale já se nechám překvapit.
Jak jsem se díval, nevypadá to věru zle:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2xackliWG3s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2xackliWG3s</a>&feature=related
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JAODLiQ1_L4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JAODLiQ1_L4</a>&feature=related

Sice vidím zapráskané fórum otázkami po instalaci 11.04ky, jak se kde, co, nastavuje. Budeme se muset obrnit trpělivostí... A ti, kteří mají zájem objevovat něco nového a umějí anglicky, by mohli co nejrychleji udělat nějaké návody. Hlavně instalačního a poinstalačního průvodce.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #56 kdy: 31 Října 2010, 09:43:14 »
Sice je to risk, dát to rovnou do LTS, ale já se nechám překvapit.

11.04 nebude LTSko ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #57 kdy: 31 Října 2010, 09:49:09 »
Až 12.04 bude LTS
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #58 kdy: 31 Října 2010, 13:19:11 »
omlouvám se, nějak jsem se upsal.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #59 kdy: 08 Listopadu 2010, 21:12:11 »
Tak to mi hlava nebere  >:( sotva se z ubuntu vyklubal docela solidní OS (hlavně konečně i graficky), všechno dobře poladili, dokonce i tačítka vlevo mi nevadili, se vším si vyhráli a konečně KONEČNĚ to UBUNTU vypadá SKVĚLE a oni všechno to snažení najednou hodí do koše a řeknou "tak rozcvička zkončila a teď budeme pracovat na UNITY". No nemám slov, je to jako sr*á*t si do vlastního hnízda, jako by jste něco vyvíjeli a konečně když by lidi řekli "JO SUPER", tak by jste to zahodili a začli zase od píky :-(
Nechápu a nemám slov.... tyhle sprzněné bazmeky, co vypadají jako ovládání pro čtyřleté fagany, nebo retardy, ..... to fakt NE!!!! Už na Netbook jsem si dával klasický desktop, protože to byla fakt hrůza! Mýt to na mobilu, tak neřeknu ani půl slova a tleskám, ale na desktop nebo i netbook se tohle opravdu nehodí....
Škoda, mĚl jsem od začátku co jsem k Linuxu přešel jasno GNOME pro mě byl ten NEJ, bohužel, asi budu muset přejít na KDE, Lxde, nebo jiné distro.
Uvidíme, snad chlapci ví, co dělají.... dám ubuntu šanci.... uvidíme, co z nich vypadne.....

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #60 kdy: 08 Listopadu 2010, 21:24:44 »
GNOME zůstane, respektive s řadou 3.x bude postavený na gnome-shell. Unity nemá s GNOME nic moc společnýho.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #61 kdy: 08 Listopadu 2010, 22:33:30 »
Neviete náhodou, kedy bude predstavené Unity Desktop? Trochu som sa bavil s Unity Netbook, ale dúfam, že Desktop bude lepší.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #62 kdy: 09 Listopadu 2010, 06:31:00 »
Já jsem to vyřešil přechodem na Kubuntu 10.10 a zatím spokojenost....
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #63 kdy: 09 Listopadu 2010, 09:41:42 »
No já ještě neházím flintu do žita. Uvidím, co z toho vyleze. A jakmile se mi to nebude líbit, tak přejdu na Kubuntu, jak je psáno výše.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #64 kdy: 09 Listopadu 2010, 14:21:35 »
http://www.omgubuntu.co.uk/2010/11/linux-mint-no-to-unity-no-to-gnome-shell/

Linux Mint nebude mít ani Unity, ani GNOME Shell a budou chtít zůstat při současném rozhraní tak dlouho, jak to jen půjde. Tímto se Linux Mint stává kandidátem na mou příští distribuci. GNOME Panel bude i v příští verzi Ubuntu, takže zatím zůstanu při něm, třeba se z Unity nebo GNOME Shell vyklube něco použitelného, ale jsem rád, že tu bude možnost volby.


xeyou

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #66 kdy: 13 Listopadu 2010, 13:24:30 »

Určitě mi bude ale chybět klasická spodní lišta, ale ta se bude dát jistě nastavit.
a umějí anglicky, by mohli co nejrychleji udělat nějaké návody. Hlavně instalačního a poinstalačního průvodce.


Co lišta?? Kdyby jen ta. Alo co takhle si dát na plochu ikonu apod.???? To nikomu chybět nebude?? Plocha bude jen plocha :(

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #67 kdy: 13 Listopadu 2010, 13:28:00 »
Já jsem to vyřešil přechodem na Kubuntu 10.10 a zatím spokojenost....

Promiň, ale to není řešení. Je to velká škoda přijít o Gnome. Já osobně raději počkám co se vyklube z Gnome Shellu, pořád je rychlejší než Unity a snad bude i ovladatelnější než bude oficiálně vydaný  ;D
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #68 kdy: 13 Listopadu 2010, 15:46:54 »
Já jsem to vyřešil přechodem na Kubuntu 10.10 a zatím spokojenost....

Promiň, ale to není řešení. Je to velká škoda přijít o Gnome. Já osobně raději počkám co se vyklube z Gnome Shellu, pořád je rychlejší než Unity a snad bude i ovladatelnější než bude oficiálně vydaný  ;D

Chtěl jsem taky po delší době zkusit něco jiného. Už jsem po KDE pokukoval dříve v podání Kubuntu, ale nikdy mi to úplně nesedlo. Verze 4.5 už je na tom docela dobře. Gnome i KDE mají něco do sebe. Gnome (plus úpravy v Ubuntu) má vychytávky, které se mi líbily, ale popravdě, můžu se bez nich obejít. KDE zase nabízí jiné vychytávky, které mi v Gnome chybí. Zatím používám Kubuntu dva týdny a uvidím, jak budu spokojený nadále. Pokud budou na Nattyho dobré ohlasy, třeba se k Ubuntu vrátím...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #69 kdy: 14 Listopadu 2010, 09:27:17 »
Unity Usability Test: http://design.canonical.com/2010/11/usability-testing-of-unity/

Tak doufám, že si z těch výsledků vezmou do další verze ponaučení. Hodně těch věcí by bylo dobré implementovat.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #70 kdy: 14 Listopadu 2010, 14:02:43 »
No četl jsem si to přes překladač, dobrá sranda. Ale teď vážně. Asi se to moc nepovedlo, takže do vydání mají na čem chlapci makat.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #71 kdy: 15 Listopadu 2010, 12:47:01 »
Já se obávám, že většina z těch problémů jsou způsobeny návrhem Unity a jen těžko půjdou při zachování stejného konceptu vyřešit. Ano, vymyslí nějaké berličky, jak to vyřešit, ale ve skutečnosti to efektivní řešení nebude. Např. na ten problém, že lidi byli zmatení z toho, jaké soubory měli otevřené a ztráceli se v tom, věřím, že vymyslí něco jako záložku Otevřené dokumenty. Ale bude to opravdu řešení?
Podle toho testu se lidem líbila jediná věc - že měli panel s velkými ikonami na spouštění aplikací. S tím naprosto souhlasím. Taky jsem naprosto stejně umístil našim na levou stranu Conky, ale nedovolil bych si jim odstranit dolní panel s taskbarem. Conky víceméně slouží pouze jako launcher. Takže kdyby udělali panel s velkými ikonami na spouštění aplikací a přitom zachovali současné rozhraní, tak budou uživatelé nejspokojenější.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #72 kdy: 15 Listopadu 2010, 18:59:57 »
No, já mám "panel rychlé spouštění" na horním panelu...když už tam ten panel (aplikace-prazdno-hodiny) je, tak sem tam narval spouštěče který často využívám...nemá smysl si ořezávat využitelnou plochu o další boční spouštěč.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #73 kdy: 15 Listopadu 2010, 21:20:19 »
Pár aktuálních screenshotů plus novinky v Gnome-shell
http://www.omgubuntu.co.uk/2010/11/gnome-shell-screenshot-review/
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #74 kdy: 18 Listopadu 2010, 19:35:03 »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.