Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odstraneni spravca balikov? [vyřešeno]  (Přečteno 1020 krát)

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
odstraneni spravca balikov? [vyřešeno]
« kdy: 29 Října 2006, 00:29:02 »
zapol som si Ubuntu , nic som nemodifikoval a zrazu v menu nemam polozku "pridat alebo odstranit programy"
spravca synaptic ide v pohode ale chcel by som pracovat aj v tomto jednoduchom programe, mno ted ho tam nemam , ked skusim dat alt+F2 tak mi ten program taktiez zmizol, ako znie to smiesne ale newim ako sa to mohlo stat ale newiete ako to mozem opravit nejako?
diki
« Poslední změna: 26 Října 2007, 15:23:45 od Anna Taliánová »

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
odstraneni spravca balikov?
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2006, 10:22:55 »
Program se jmenuje gnome-app-install, opravdu ti zmizel? Pokud ano, tak si ho znovu nainstaluj v synapticu nebo v konzoli:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-app-installpokud ti jde spustit (napriklad v konzoli nebo po stisku ALT+F2) - Pak nainstalovany je, ale v menu se nezobrazi. Potom si ho pridej zpet do menu pomoci programu alacarte. Mozna ho uz mas nainstalovany. Pokud ne, tak si ho muzes zase doinstalovat.
V Alacarte pak muzes gnome-app-install zpet do menu pridat. Je docela mozne, ze ho tam uvidis, jenom nebude zaskrtnuty, aby se zobrazoval v menu, tak potom ho staci zaskrtnout a vse bude OK.

dodatek: Ted me jeste napadlo... Pokud ho nechces manualne pridavat do menu, v synapticu si najdi gnome-app-install a pres prave tlacitko mysi zvol reinstalaci.

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
odstraneni spravca balikov?
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2006, 12:48:17 »
diki moc si mi pomohol, ono mi ten program fakt zmizol ani newim ako ale nedal sa spustit ani cez alt+F2 jednoducho sa odinstaloval , mno ale toto by malo pomoct diki moc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.