Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze z linuxu prepnout na windows  (Přečteno 1201 krát)

PsajchoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Nelze z linuxu prepnout na windows
« kdy: 19 Dubna 2016, 19:28:49 »
Zdravim, mam notebook HP ProBook 470 G2 s predinstalovanym linuxem Ubuntu 14.04 LTS. Z duvodu nepodpory wine nekterych her jsem priinstaloval windows 8.1. Instalace uspesna, spoustel se jnm windowns. Tudiz jsem pomoci grub customizeru zavedl zpet zavadece do ubuntu. Nastavil jsem "hledat jine operacni systemy" ale pres to pri zapnuti notebooku mi grub vypise jnm Ubuntu,memtest a recovery. Windows tam neni. Zkusil jsem snad uplne vsechny navody na netu a nic nefunguje. Pri prikazu sudo fdisk -l mi terminal vypise vsechny oddily a v nem je i obsazeny oddil s windowsema.

Diky vsem za pomoc a pls odpovedi typu : lamo jdi na widle si nechame az tento problem vyresime diky :)
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 19:41:03 od PsajchoCZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Nelze z linuxu prepnout na windows
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2016, 20:55:12 »
Ručně přidat do konfiguráku?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Nelze z linuxu prepnout na windows
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2016, 21:21:09 »
Mělo by to jít nastavit v tom Grub Customizeru.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

PsajchoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nelze z linuxu prepnout na windows
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2016, 22:01:06 »
JJ mas pravdu v customizeru to jde nastavit a i tak jsem udelal. Bohuzel stale se windows nezobrazoval. Dekuji vsem za pomoc ale narazil jsem na postup s pomoci programu boot-repair a tam dle navodu dal automatickou opravu. Bohuzel soucasti te aut. opravy je i to ze vam program smaze vsechna jadra a nainstaluje nova. Ja uz aktualni jadro mel takze mi ten program smazal vsechna jadra ale bohuzel uz zadna neinstaloval. To vyresilo vse. Cekalo me jediny, znova nahodit ubuntu. Takze jsem tam rovnou hodil win 8.1 a ted jedu na nej a linuxe si necham na recovery pro pripad, ze by se mi zastesklo :) Timto bych chtel pozadat o uzavreni. Bo pokud ma nekdo stejny problem muze se ho zde pokusit resit :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Nelze z linuxu prepnout na windows
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2016, 12:23:49 »
Jsi to vzdal brzy  :)

Mohl jsi to pridat rucne do konfiguraku - to tu nekde je, nebo by ti to tady nekdo z mistnich nestoru vystrihl hned z hlavy.

Jestli jsi tam to ubuntu nechal, tak je jeste cesta udelat dualboot pres zavadec windows via EasyBCD. Az prijdu domu, tak sem dam odkaz.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.