Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UBUNTU server po restartu vypne grafiku  (Přečteno 2675 krát)

MarathonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« kdy: 10 Června 2015, 20:38:12 »
Volám o pomoc, po nainstalování serveru LTS 14.04 a restartu začne systém nabíhat, ale před výzvou k přihlášení uživatele se odpojí grafika (no signal na monitoru). Server, ale jede, usuzuji z toho, že je v síti a v prohlížeči web server zobrazí úvodní stránku Apache2. Mám desku Intel DN2800MT s SDD mSata diskem, dělal to i SDD Sata disk. Při instalaci na nový disk se ještě první restart povede a jde se přihlásit, po přeinstalaci už je to špatné ihned při prvním restartu.   

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2015, 20:45:15 »
z live CD jede ok? pokud ano, jde se pak mrknout do logu?
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

MarathonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2015, 21:38:06 »
z live CD jede ok? pokud ano, jde se pak mrknout do logu?

Hurá, tak jsem tam strčil nějaké staré LiveCD a server byl bez síťového kabelu, to Live se asi nechytlo, server stál minutu na pokusech o připojení k síti a pak najel i s přihlášením a nyní startuje i se sítí. Ale toto mne jako nováčka děsí, že nevím čím to bylo. Do jakého logu mám kouknout? Já tu desku se serverem plánuji do vestavného zařízení, proto Linux. V každém případě díky, pohnul jsem se rychle dále.

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2015, 22:32:45 »
super. začal bych /var/log/boot /messages a hledal error, sleep nebo něco co týká grafické karty. ale teď už to tam nebude. :-)
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

MarathonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2015, 18:37:47 »
super. začal bych /var/log/boot /messages a hledal error, sleep nebo něco co týká grafické karty. ale teď už to tam nebude. :-)

Třeba bude už to vypíná monitor před koncem bootování.

MarathonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:UBUNTU server po restartu vypne grafiku
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2015, 19:28:11 »
Tak vyřešeno, po dvou dnech pokusů a hledání na netu pomohlo pro desku Intel DN2800MT a server 14.04 následující: Bootovat a instalovat z CD, to grafika jede, nainstalovat hned SSH, když to po restartu zhasne, tak editovat přes Putty soubor:

/etc/modprobe.d/blacklist.conf

a přidat řádek:

blacklist gma500_gfx

rada na editaci souboru /etc/default/grub a změna na
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

plus update-grub nezabrala.

Píši to proto, že si to třeba za čas někdo vyhledá až bude šílet před černou obrazovkou, docela super deska, ale ovladače pro ni nejsou.
« Poslední změna: 12 Června 2015, 19:37:39 od MarathonCZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.