Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AsciiWolf

Stran: [1]
1
Stránky K/X/Ed/Ubuntu.cz / Sloučení ubuntu.cz s iubuntu.cz
« kdy: 28 Červen 2018, 12:24:08 »
Zdravím,

tohle je dotaz cílený primárně na adminy webu ubuntu.cz. Neuvažovali jste o sloučení s webem iubuntu.cz? Na rozdíl od ubuntu.cz je tento web stále pravidelně aktualizován a má moderní design.

Bohužel se mi nepodařilo nalézt e-mailový ani telefonický kontakt na majitele iubuntu.cz, nicméně ze whois se dá zjistit alespoň jejich adresa.

EDIT: Zde je Google+ účet jednoho z adminů.

2
Oživím tohle tak trochu mrtvé téma:

Český překladatelský tým bohužel víceméně zanikl a nezbyl nikdo kdo by se překladům věnoval. Poslední jsem byl já, nicméně po vydání Ubuntu 18.04 jsem se rovněž přestal překladům Ubuntu věnovat. Touto cestou bych chtěl tedy poprosit aktivní členy české komunity o pomoc. Máte-li zájem pomoci, kontaktujte Martina Šáchu a požádejte o přidání do české překladatelské skupiny. Následně již můžete začít s překladem. Budoucnost českého Ubuntu závisí na vás. ;)

3
Díky za aktualizaci webu. U novinky týkající se Ubuntu 18.04 jsem si všiml dvou menších překlepů:

5let -> 5 let
16.04.1 -> 18.04.1

Bylo by fajn je opravit.

P.S. Na webu Ubuntu.cz jsem našel ještě jeden menší překlep: "Co je v Ubuntu nevého", který se vyskytuje zde a zde.

4
Tímto příspěvkem bych chtěl otevřít diskusi na téma stavu české překladatelské komunity v Ubuntu. Zdá se mi, že česká komunita v posledních letech tak nějak umřela, mailing list zeje prázdnotou a překladu řetězců se téměř nikdo nevěnuje, což se negativně odráží na kvalitě české lokalizace. Občas se sice překladům věnuje Martin Šácha, nicméně ten dle jeho slov již sám Ubuntu nepoužívá. Osobně se rovněž snažím překladům věnovat, nicméně sám na to nestačím. Bylo by fajn, kdyby se podařilo českou Ubuntu komunitu zase oživit.

P.S. Původně jsem tento příspěvek sepsal pro překladatelský mailing list, nicméně zůstal bez reakce.

Stran: [1]