Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - opticum

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Vyřešeno ve windows.

2
TIBOR - DÍKY! Měl si pravdu v tom, že bylo potřeba spustit DVD z boot menu (F12) jako boot UEFI a ne nastavit mechaniku na first boot. Pak se instalace rozjela bez problémů. Po instalaci jsem v UEFI nastavil first boot linux a to bylo vše. Nemusel jsem ani opravovat GRUB. To je možná proto, že mám nainstalovaný GRUB manažer.
Každopádně díky všem za pomoc a navedení ke zdárnému výsledku.

ps: víc jak po půl roce jsem viděl widle. Prvně desítky. Proti linuxu je vše strašně neintuitivní a složité. A samozřejmě těžce šmírovací. Ale asi je to jen o zvyku.

3
Zkusím ještě jak píšeš. No já potřebuju widle kvůli jediné věci. Přehrávání firmware telefonu s MTK procesorem pomocí nástroje SP Flash Tool. Kdyby mi to fungovalo pod linuxem tak widle neřeším.

4
Můžeš mi to jako laikovi upřesnit? Zkoušel jsem udělat flash disk pomocí zapisovače usb disků v mintu a to mi po restartu psalo, že není bootovací medium.

to TIBOR - nepomohlo ani ponechání prázdného místa. Instalátor místo našel, naformátoval ale stále stejná hláška s GPT.


5
Když sem měl v PC windows tak se mi tohle nestávalo. Stejná chybová hláška se mi zobrazila u dvou různých zařízení, tudíž sem vyloučil chybu telefonu.
Nástroje v linuxu - instalované sem měl vše. Ověřil jsem to tím příkazem do terminálu co jsi mi napsal. Díky.
Ještě kouknu na ty linky co jsi mi dal odkaz. Třeba z toho něco vypozoruju.

6
Udělal jsem screeny info o disku jak je rozdělený a nastavený a fotku co mi to píše při pokusu o instalaci widlí.


7
Mám instalačku win 64bit - ISO vypálené na DVD. Jak poznám že je linux instalovaný v režimu UEFI?

8
Poradíš mi jak nastavit ve virtualboxu přístup k USB s vypnutým telefonem s MTK? Při flashování firmware přes nástroj SP Flash Tool se telefon připojuje vypnutý ke kabelu a SP Flash potom spustí proces nahrávání.
Zapnutý telefon k USB do windows ve virtualboxu normálně připojím.

9
Mám v PC Mint MATE 18.2. Potřebuju vedle něj windows 10. Takže sem v gparted z live cd mintu zmenšil oddíl instalace linuxu a rozdělil disk. Volné místo jsem formátoval NTFS pro instalaci win. Pak sem spustil instalaci widlí z DVD a při výběru oddílu mi instalátor widlí napíše, že nemohu instalovat systém windows na oddíly s tabulkou GPT. Co s tím?
V gparted nejde na oddílu NTFS vytvořit jiná tabulka. Vypíše se hláška že už je přítomna tabulka GPT.
Nechci jít cestou formát disku, čistá instalace widle a čistá instalace Mint. Na opravu GRUBu jsem připraven. Potřebuju ale postrčit s tím jak na oddílu NTFS vytvořit tabulku která bude vonět widlím.

10
Nikdo neumí poradit? Případně přes vzdálenou plochu pomoci ten sp flash tool rozjet.

11
Může mi někdo poradit jak zprovoznit SP Flash Tool na Linux Mint MATE? Potřebuju udělat update firmware u telefonu s MTK procesorem a nemám možnost jít na pc s widlema. Nainstaloval jsem usb ovladače pro MTK z terminálu příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install libusb-dev, SP Flash Tool jsem stáhnul z tohoto webu - http://mtk2000.ucoz.ru/load/soft/soft_mtk/sp_flash_tool/5-1-0-14 poslední verzi pro linux.
Při instalaci jsem se snažil držet tohoto postupu - https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/tutorial-how-to-setup-spflashtoollinux-t3160802 - v linuxu jsem stále začátečník. Vytvořil soubory které byli třeba, ale nefunguje. SP Flash Tool se spustí, načte se scatter, rom, ale nespustí se flash telefonu.

 


 Firmware telefonu sem stahoval z oficiálních stránek výrobce. To by mělo být ok, protože uživatelé windows ten firmware normálně napálí, co sem četl po netu.

Mohl by mi někdo poradit jako laikovi postup abych to rozjel?

12
Vyřešeno přeinstalací systému. Ze stejného flash disku i s původním iso obrazem jako při první instalaci.

13
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Aky linux odporucate?
« kdy: 13 Červen 2017, 13:31:17 »
Na tý sestavě pojede v klidu i Linux Mint 18.1 Cinnamon. Minulý týden jsem ho dával na notes v podobné konfiguraci. To jen pro orientaci náročnost os vs. výkon pc.

14
Díky za tip. Na ten remixos se podívám jestli půjde ve virtualboxu.

Provedení s tím lucky patcherem si nechám jako poslední možnost. Kdysi jsem ho používal.

15
Android 7.1.2 OMNI ROM. Tu aplikaci jsem ani neinstaloval když jsem viděl co požaduje za oprávnění. A ty oprávnění chce povolit při instalaci. To se mi nelíbí.

Ve virtual boxu sem přemluvil win10 aby ukazovali obraz. Zatím bez zvuku a docela se to seká. Všechna řešení sou krkolomná.
Bohužel jako všichni skylink na linux dlabe. Dělají vše jen pro ios, widle a adroid.   >:(

16
Ještě jsem nezkoušel vytvořit jiného uživatele. K notesu se dostanu zase až zítra. Nejsem jeho majitel.
Instalace LM Cinnamon 18.1 32bit na ten notes byla čistá. Nic jsem nepřenášel. 
Všechno funguje uplně bez potíží až na tuhle drobnost s panelem. Majitel notesu sice říká že to nevadí, ale to není řešení. Mě to vadí. Nerad dělám polovičatá řešení. Nakonec by se třeba mohl objevit závažnější problém a pak by z toho nebyl nadšený.

17
Díky za link. O tomhle řešení vím, jenže u Pipelight byl ukončen vývoj a autor doporučuje z důvodu bezpečnosti toto řešení odinstalovat.
Proto sem si myslel, že by nejschůdnější řešení byly widle ve VB.
Jak moc je problém s bezpečností když se Pipelight od roku 2015 nevyvíjí ani se nedělají bezpečnostní opravy?

18
No a mě ten panel právě zůstává jako "rozdělený" i když je edit mode vypnutý. Když je aktivní edit panelu tak nefunguje menu, stejně jak u Tebe když si to zkoušel.
Jak udělám zálohu nastavení panelu v 64bit verzi a jak ji přenesu do 32bit?

19
Zkoušel jsem i jiné vzhledy, ale problém je stále stejný. Je to tedy problém přímo v mintu. Nemám vůbec tušení co kde nastavit.
Napadlo mě, jestli to není vlastnost 32bit verze, protože u 64bit na pc tuhle patálii nemám.

20
Na kabel jsem taky myslel. Mám tablet a k němu hdmi kabel. Myslel jsem že to je řešení. Ale jen do chvíle než jsem zjistil, že aplikace skylink nejde do tabletu instalovat - není kompatibilní.
Na kodi se budu muset podívat a promyslet to.

Celý tohle "divadlo" se zrcadlením mobilu je vlastně kvůli tomu, že mi live tv skylink nefunguje ve webovém prohlížeči.
Sledování na webu mají totiž řešený přes  silverlight a to linuxu nijak nedostanu. Zkusil jsem i VirtualBox a v něm windows 10. Tam mi nejde obraz. Zůstává pouze černý okno.

21
Právě že oddělovač tam není. To už jsem zkoušel.

22
Nainstaloval jsem Linux Mint Cinnamon 18.1 do notebooku Toshiba Satellite A200 - 1GM.
Vše funguje v pohodě až na jednu drobnost - spodní lišta - panel je rozpůlený. Tím pádem když otevřu více oken a pak je stáhnu na panel, tak se těsnají pouze v jedné půlce. Pro ilustraci pár obrázků.
Na jednom screenu je panel uzamčený, na druhém odemčený pro úpravy - tak se zvýrazní to rozdělení panelu.
Dá se někde v nastavení tohle rozdělení vypnout tak aby byla pro minimalizovaná okna k dispozici celá lišta?


23
Díky za tip.
Nelíbí se mi ale co vše za oprávnění aplikace požaduje v telefonu.
Kdyby jste někdo měli jiný tip tak sem s ním, díky.

24
Potřebuji zrcadlit displej telefonu do pc - v telefonu spustit live tv skylink a vysílaný pořad zrcadlit v pc.
 Je na to nějaká aplikace která to zvládne?
Skylink umožňuje legálně tuhle službu na pc, jenže ten jejich systém využívá mrkvosoftí silverlight a já sem nenašel náhradu na linux. Tak mě napadlo to zrcadlit.

25
Docela z toho začínám mít obavu. Widle 7 32bit ultimate na tom jedou v pohodě a tak sem si myslel, že s linuxem problém nebude. Uff.

Stran: [1] 2 3 ... 5