Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rado4077

Stran: [1]
1
TO Ventero:

Děkuji za snahu vypomoci.
K první otázce, všeobecně na Googlu, ABCLinuxu atd. se všichni zmiňují o tom, že Ubuntu je nejoblíbenější a nejstabilnější verze.
Z praxe s MacOS a "Win" (z části) jsem předpokládal, že pokud je vydána nová verze, má vychytané nedostatky verze předchozí. Nicméně jak už jsem zjistil a jak jste mi napsali není tomu tak.
Souhlasím s tím, že Macbook White již není žádná špička, bohužel momentálně na nový stroj od jabka není a také svou politikou a "tvořivostí" MacOS už pro mne není tak zajímavý jako býval. Na práci to byly nejlepší stroje.

Konfigurace: CPU Intel Core Duo 2.0 GHz, RAM 2 GB, GPU integrovaná Intel GMA950.

Předpokládal jsem tedy, že když minimální konfigurace pro Ubuntu 16.04 je "Systémové požadavky: 1 GB RAM, 5 GB místa na disku, 1 GHz CPU (Intel Pentium 4 nebo novější).". Tak by neměl být jakýkoliv problém s instalací a následným fungováním.
Nicméně Ubuntu 16.04 - problémy, o kterých jsem psal, Ubuntu 14.04 se nechtěl vypínat, později byl problém i s nabootováním (zřejmě jsem něco narušil když jsem vypínal "natvrdo"). Zkoušel jsem různé rady, které jsem našel na Googlu, bohužel nic nezabralo.

TO GlidingFLY:
Tobě také děkuji za rady a především čas. Po Ubuntu jsem samozřejmě vyzkoušel elementary, které se velmi podobá MacOS nicméně funkčnost již není taková. Jelikož mám pouze 32bit procesor musel jsem nainstalovat verzi Freya. Vypadalo to nadějně, vše vypadalo, že funguje jak má a začal jsem instalovat aplikace, které potřebuji, bohužel po asi 2 hodinách jsem nemohl kliknout na Aplikace, kliknout jsem tedy mohl, ale bez odezvy, a nakonec při zavření víka se už nechtěl probouzet.
Postupoval jsem další distribucí a to Mint (už si nevzpomínám na číselné označení), byla zeleno-bíla (stříbrná). Ta pro změnu nechtěla přijmout 4G modem do USB, to jsem se snažil cca 4 hodiny zprovoznit podle všemožných návodů, ale vždy to na něčem ztroskotalo a nikdy jsem se nepřipojil.

Jak jsem psal i výše, děkuji všem za váš čas, rady, náměty. Linux je nádherná myšlenka, bohužel namyšleností (můj názor), každého vývojáře je na světě tolik distribucí, že člověk, který o Linuxu jenom slyšel, nemá absolutně možnost si vybrat a v konečné fázi pokud si vybere je OS často nekompatibilní, nestabilní a i když celkově svižný, tak nefunkční. Mac OS jasně ukázalo, že na unixu se dá velice dobře stavět, ale pokud si každý bude hrát na svém písečku a nová verze nebude mít více chyb jako stará, tak to bohužel ztrácí smysl celého projektu. Jak říkal jeden moudrý pán, nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci, natož abych si bral něco zadarmo  ;D.

Jinak nemám problém si distribuci, kterou případně doporučíte si nainstalovat jako třetí systém a vyzkoušet, ale je to spíše jako experiment  ???.

Dopadlo to tak, že jsem nainstaloval W10 32-bit, a co jsem čuměl, tak pro práci funguje srovnatelně jako W10 na 4x výkonnějším desktopu  ;D ;D

2
Vzdávám to, elementary jsou výše uvedené problémy pryč, nicméně jsou zase jiné, OS se nechce probudit nebo vůbec nejdou vypnout, ostatní zase nepodporují všechen hardware. Chtěl jsem dát linuxu možnost, ale stále jsou to jen neodladěné distribuce, které jsou pro zábavu a zaplácání nedělního odpoledně hledáním na googlu jak řešit daný problém  >:(. Přeji vám všem pevné nervy, hold budu muset, ještě chvíli šetřit a koupit novější stroj, zatím to musím vydržet s W10, které jedou kupodivu bez problému  :o.

Prosím LOCK

3
Baterie je asi 6 měsíců stará, originál, má asi 154 cyclů. HW problém asi nebude, protože v Mac OS vše funguje jak má a výdrž je přes 4 hodiny, při práci. Uvidíme, postahoval jsem ještě Mint, elementary a Debian. Mám však takový pocit, že když jsem zkoušel Live Ubuntu, tak to nedělalo, ale to už si nejsem jistý.

4
Dekuji, za překvapující odpověď. Čekal jsem celkem vse, i výtku jaky jsem v*l, ze jsem udělal něco špatně, ale to, ze nejoblíbenější a nejrozšířenější verze nebude fungovat a řešením bude volba jiné distribuce, to jsem nečekal.  :o

EDIT: jeste poznatek, pokud mb spustim bez připojeného adaptéru jen na baterii, tak funguje bez problému, jakmile připojim adaptér začne výše zmíněné, skáče to i pri nabíjení.

5
Ahoj, z Linuxem začínám a rozhodl jsem se pro něj především proto, že můj stařeček a na něm Mac OS X 10.6.8 už ztratil jakoukoliv podporu a neustále vyhledávat starší verze programů, které potřebuji pro práci už mne vyčerpává a Macbook i na svůj věk je stále ve výborném stavu  ::). Procházel jsem fórum, ale bohužel jsem nedohledal odpovědi na pár chyb, které bych potřeboval vyřešit k úspěšnému fungování Ubuntu na MB.

1) Neustále mi vyskakuje chybová hláška o stavu baterie, "Kritický stav baterie 0%". Baterie je však nabitá a v pořádku. Vyhazuje to cca každých 5 sekund. Restartováno, baterie vyjmuta a zase vložena a v Mac OS vše bez problému. Je nějaká možnost, jak opravit chybu, případně jen vypnout ten vtíravý zvuk a tabulku?
2) MB se při práci v Ubuntu okamžitě zahřeje skoro na 90 stupňů a ventilátor jede na maximum, kde může být problém?

Děkuji za každou radu, případně odkaz na téma pokud se to již řešilo, ale opravu jsem nic nenašel.

EDIT:
Zahřívání ustalo, takže bod 2 už bych neřešil. Baterka však pořád ukazuje 0% a tentokrát už mě to i přepíná do spánku.
Dokázal by mi někdo poradit jak nastavím ctrl na command? Podle návodu z googlu skončím vždy na tom, že zápis byl zamítnut...

Stran: [1]