Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jiri.tomec

Stran: [1]
1
Zdravím,
po instalaci distribuce Xubuntu 13.10 na svůj notebook (Lenovo ThinkPad R500 - verze s grafickou kartou Intel) jsem zjistil, že dochází k chybě ve vykreslování písem, resp. jednotlivých znaků. Dotčený znak pak vypadá jako rozsypaný čaj - viz obrázek http://askubuntu.com/questions/373520/after-the-upgrade-13-04-to-13-10-i-have-problems-with-characters-rendering-in-a. Chyba to sice není zcela zásadní, nicméně to chyba je a na Internetu se mi podařilo nalézt řešení. Zkoušel jsem řešení hledat i na zdejším fóru, ale nenašel jsem jej a tudíž bych se rád o něj podělil s ostatními začátečníky.
Zmiňovanou chybu ve vykreslování má pravděpodobně na svědomí akcelerační metoda zvaná SNA (Sandy Bridge New Acceleration). Nalezené řešení spočívá ve vytvoření konfiguračního souboru 20-intel.conf, který je nutno umístit do /etc/X11/xorg.conf.d. V položce "Option Accelmethod" je zvolena akcelerační metoda UXA místo SNA.

Obsah konfiguračního souboru 20-intel.conf:
Kód: [Vybrat]
Section "Device"
    Identifier "Card0"
    Driver "Intel"
    Option "Accelmethod" "uxa"
EndSection

Poté stačí pouze restartovat počítač a změna by se měla okamžitě projevit.

Stran: [1]