Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - radek.juthner

Stran: [1] 2 3
1
Podpora pro pracovní prostředí / Gnome extensions OFF
« kdy: 05 Únor 2018, 09:48:08 »
Ahoj,

nevíte někdo proč na Ubuntu 17.10 se mně každé nainstalované Gnome Extension přepíná od stavu OFF a nechce fungovat?

R.

2
Podpora pro pracovní prostředí / Ikony v menu a tlačítkách
« kdy: 29 Srpen 2017, 10:46:52 »
Ahoj,

neřešil jste někdo chybějící ikony v navigačních menu a tlačítkách? Od Ubuntu 16.04 jednoduše chybí a v aplikacích jako je Gimp, Writter, Calc a další je to dost mizérie.
Zkoušel jsem nastavení přes dconf dle návodů z verzí okolo 14.04, ale marně.

3
Obecná podpora / Skype 5 - notifikace
« kdy: 08 Červen 2017, 09:45:28 »
Ahoj.
Nainstalil jsem si Skype for linux v.5.3.0.1. Vše pravděpodobně funguje jak má. Jediný, co postrádám, je taková ta notifikační lišta, která se objevovala vpravo dole s informacemi. kdo se z mých kontaktů kdy připojil, nebo odpojil. Nemáte někdo potuchu, jak by se toto dalo zprovoznit?

4
Ahoj,

na ubuntu 14.04 používám jak Pidgin tak i Skype. U obou nevím proč upozorňovací zvuky skřípou. Jinde (VLC, Audacious, atd.) jsou zvuky OK.

Nevíte co s tím???

5
Internet a sítě / Network manager - nestálý počet connections.
« kdy: 30 Říjen 2014, 11:46:16 »
Ahoj,

prosím o radu, jestli někdo má.
Používám klasický network manager (NM) pro připojení jak k WiFi, tak i k Ethernetu a VPN. Bohužel se mně nahodile stává, že ačkoli mám vytvořený určitý počet připojení k Ethernetu (jak DHCP, tak i statické IP - připojuji se k různým zařízením), tak v appletu mám pokaždé jiný počet připojení, než jaký mám skutečně vytvořený.  Někdy mám k dispozici jen jedno připojení, někdy 3, někdy všech 6, co jsem si vytvořil.  Stejný problém mám s VPN. Mám vytvořeno 6 VPN připojení, ale pokaždé se mi v appletu nabídne jiný počet. Viz. přiložený obrázek.
Nevíte náhodou někdo, jak toto opravit?

6
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s tím, že když připojíte k notebooku druhý monitor, tak efekty v Compizu se citelně zpomalí? Mám Asus EEE s Intel N55 a vše je OK. Jakmile ale připojím další monitor, grafika se začne neúměrně táhnout a to i když monitor odpojím. Při zapojení dvou monitorů pomůže compiz --replace - bohužel ne restart PC.
Nevíte co s tím? Na jiných NTB je to OK, takže asi záležitost řady NTB Asus EEE.

7
Ahoj,
nainstaloval jsem U13.04 vedle W7. Vše se zdá býti OK, ale bohužel internet mi nepřipojí např. domény .COM. Pokud dám google.com, prohlížeč odpoví, že není připojení. Na seznam.cz se dostanu. W8 se chovají normálně. Konfigurace sítě je defaultní tak, jak ji instalace stvořila. Bohužel momentálně se k problematickému PC nedostanu, ale potřeboval bych alespoň obecně vědět, kde by mohl být problém.
Dík.

8
Ahoj,
nevíte někdo jak donutit Unity dash v U13.10 aby akceptovalo barvu pozadí. Já jej mám stále černé. Když si je v Compizu nastavím, pak je OK, ale jen do doby, než se odhlásím a opětovně přihlásím do účtu - pak je zase černý.

9
Obecná podpora / Kernel panic v Ubuntu 13.04
« kdy: 10 Červen 2013, 19:07:19 »
Ahoj
Asi týden se mně stroj seká v Ubuntu 13.04. Bohužel žádný crash reporty jsem nenašel. Jediný, co se mně podařilo zachytit je hlášení "kernel panic - not syncing: attempted to kill init exit code = 0x00000007". Verze jádra je 3.8.0-23-generic. Stejně tak se po seknutí, pokud se dostanu k nějaké hlášce, objeví chyba "END_REQUEST: I/O Error DEV, SDA, Sector 50607616". Hardware jsem testoval a měl by být OK. Přešel jsem tedy na verzi jádra 3.8.0-19-generic a je to o něco lepší.
Netušíte, co s tím? Nesetkal jste se s tím někdo?

10
Obecná podpora / Libre Office restartuje Unity
« kdy: 20 Březen 2013, 14:13:57 »
Ahoj,

nesetkal jste se někdo s tím, že vám Libre Office Verze 4.0.1. restartuje prostředí Unity? Mně se takto hlavně stává, pokud v dokumentu ať už ve Write nebo Calcu roluju stránku myší. Při zarolování se unity přestartuje - pravděpodobně dojde k nějakému crashi.

11
Internet a sítě / Nedostupná drátová síť po bootu 12.10
« kdy: 10 Leden 2013, 10:02:14 »
Ahoj,

po instalaci Ubuntu 12.10 se mně stává, že po zapnutí PC a nabootování se mně nepřipojí drátová síť. Teprve až vytáhnu a nazpět zastrčím síť. konektor, pak se síť připojí.
Nevíte někdo co s tím?
Dík.

12
Ahoj,

mám tu jednu prekérku: pokud si v Libre Office (např Writter nebo Calc) označím a zkopíruju text do schránky a následně jej chci vložit např. do poznámkovýho bloku do Windows na vzdálené ploše, tak jsem bez úspěchu. Prostě nelze. Obyčejný text např z geditoru je v pohodě.
Pravděpodobně se toto stalo sa aktualizací Libre Office na LibreOffice 3.5.4.2. V předchozí to šlo.

Nevíte, co s tím?

13
Internet a sítě / Mount v FSTAB
« kdy: 23 Říjen 2012, 14:41:45 »
Ahoj,

Nevíte někdo, jak se nově ve verzi 12.10. mountuje v FSTAB?
V 12.04 jsem používal CIFS nebo SMBFS, ale teď je to INVALID ARGUMENT.
Dík.

14
Ahoj.

Nevíte pls někdo, kde spolehlivě nastavit funkci zobrazení všech otevřených oken když umístím kurzor do levého horního rohu obrazovky podobně jako u Gnome Shell? Momentálně toto nastavuju v Ubuntu Tweaks, ale je to nějak nespolehlivý: někdy funguje a někdy ne.

Dík.

15
Pomoc s instalací a aktualizací / ThunderBird a Exchange MAPI
« kdy: 23 Prosinec 2011, 11:55:51 »
Ahoj

Umítě nekdo v TB rozběhnout účet Exchange MAPI?

16
Pomoc s instalací a aktualizací / HTML podpis v Evolution
« kdy: 23 Prosinec 2011, 11:54:39 »
Ahoj

Nevíte někdo, jak vytvořit pro Evolution podpis na úrovni? Bohužel nástroj na vytvoření podpisu v Evolution je dost jednoduchý. Například se mně nepodařilo nastavit obtékání obrázku textem. Když jsem se to snažil vyřešit použitím tabulky, tak naopak Evolution neuměl do tabulky při podepisování zprávy vložit obrázky. Prostě dost nešikovný.

17
Ahoj

Nevíte někdo, do jakýho souboru se ukládá rozložení ikon na pracovní ploše (gnome)?

18
Nevíte, kde se dá zapnout či vypnout zobrazování emblémů informujících o synchronizaci složek a souborů přes Ubintu One? Z ničehonic se přestaly emblémy zobrazovat.

19
Obecná podpora / Jak vytvořit ISO image z USB disku
« kdy: 22 Červen 2011, 10:09:56 »
Nevíte někdo jak a popřípadě čím vytvořit z bootovacího USB disku jeho ISO image? Potřeboval bych image pro případný přenos na jiný USB nebo CD či DVD.

20
Internet a sítě / Empathy nepřipojí ICQ
« kdy: 13 Červen 2011, 07:56:40 »
V Empathy mně nefunguje ICQ. Používám slogin.icq.com. Problém začal někdy v sobotu asi po update. Máte někdo řešení na zprovoznění?

21
Funguje vám při zapnutým Compizu uspořádávání spuštěných aplikací v Seznamu oken v panelu? Tj chytit myší a přetáhnout na jinou pozici v panelu. Mně toto funguje jen bez compizu. Nevíte, kde se to dá opět zapnout?

22
Ahoj

Jakpak vám šlape Compiz? Mně se občas složí a to tak, že bez varování spadne do přihlašovací obrazovky. Někdy se stává, že na nějakých částech obrazovky není možné kliknout myší jak na ikonku tak i na cokoliv jiného a to bez rozdílu v jakém okně aplikace se momentálně nacházím (sledováno např. na ploše, Thunderbird, FF, Libre Office atd). Většinou pomůže odhlásit a přihlásit. Taky se občas stane, že když mám otevřený LibreOffice tabulky a z něj prokliknu hyperlink, dostanu se do okna FF, ale pokud v něm chci psát např. do formuláře, tak skutečné psaní se prování v LibreOffice tabulkách tak, jako by FF nebyl momentálně aktivní okno.
Tyto problémy jsem s minulou verzí 10.10 neměl. V 11.04 používám sezení s akcelerovaným prostředí bez Unity.
Jak jste na tom vy?

23
Podpora pro pracovní prostředí / 3 stupně efektů - kde vybrat
« kdy: 26 Květen 2011, 07:08:17 »
Ahoj
Nevíte, kde vybrat pro sezení druh efektů? Do verze 10.10. se dalo takto: http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20Fusion?action=AttachFile&do=get&target=efekty-prostredi-povolit.png. Nyní je možné vybrat na logovací stránce ale jen ze dvou stupňů a to s efekty a bez efektů. Navíc, pokud si vyberu sezení bez efektů, mám je ve skutečnosti se středními efekty.

24
Nevíte někdo, jak efektivně přiřadit ikonky k souborům? Změnil jsem Openoffice na Libreoffice a chtlě bych mít k souborům ikonky z Libreoffice místo původních z Openoffice.

25
Nevíte někdo jak vypnout info zobrazující se po najetí myši nad např. ikony v panelu nebo text v řádku menu?

Stran: [1] 2 3