Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Placená komunitní podpora

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marp

Stran: [1] 2 3 ... 81
1
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Xubuntu: Winamp?
« kdy: 09 Březen 2015, 22:00:55 »
Ahoj, dá se nějak nainstalovat přehrávač Winamp na Xubuntu? Případně mi doporučte nějaký obdobný hudební přehrávač, děkuji.
V XFCE je Exaile jako nativní přehrávač a doinstalovat lze Xine nebo Xfmedia, založený na Xine. Xine je hodně podobný Winampu.

2
Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot a starší / Re:Instalace Skype na 10.04
« kdy: 07 Březen 2015, 22:20:40 »
Doporučuji přeinstalovat starou verzi (nepodporovanou!!!) Ubuntu a nasadit nejnovější. V této oblasti (IT a technologie) je nutné být v reálu a nezůstávat v minulosti... To by potom byl celý vývoj zbytečný a mohli jsme v klídku běžet na MS DOS, Windows 3.1 nebo na Linuxu 1.0 a být 100 let za opicemi...

3
nevyhovovalo mi Unity a podivné náhrady. chvíli jsem používal Mint - dobrý. v lednu jsem přešel na UbuntuMATE založeném na 14.04. Jednu instalaci mám novou (náhrada za Mint) a druhou povyšovanou z Ubuntu 10.04 -12.04 -14.04. Plná spokojenost, repozitáře fungují, nenarazil jsem na potíž ani při dotazech zde na foru. stále to je Ubuntu :-)
Ahoj,
je to tedy skutečně tak, že ten MATE je prostě pokračováním GNOME 2, jak jsem někde četl a tedy na tom funguje GIMP, ale i jiné programy a applety, co fungovaly normálně na 10.04? Jde mi především o to, jestli MATE není jen náhražka, jako např. ten výše zmíněný mód v Unity, nebo plnohodnotný GNOME 2 - zkušenost uživatele (Tebe) je k nezaplacení :-)
Mate je NÁHRADA za zastaralý Gnome 2! Nic víc. Tedy ne "nějaká náhražka" ale plná náhrada, která ovšem využívá moderní knihovny. Plnohodnotné Gnome 2 je už minulostí (už několik let tu máme Gnome 3), asi tak stejně jako Windows XP, které vyšly před 14ti lety  ;) Ale nic ti nebrání si sehnat Ubuntu 8.04 nebo 10.04, na netu si odkaz na ISO najdeš. Jen budeš mít 7 nebo 5 let starý systém bez důležitých bezpečnostních aktualizací a bez žádných aktualizací. Prostě starej, neaktuální systém...

4
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Program na zmenšování fotek
« kdy: 06 Březen 2015, 08:53:49 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat jakej nejlepší program by jste mi doporučili na hromadné zmenšování fotografii. Potřeboval bych to na miniatury do galerie na web. Díky za radu!
Nejjednodušší a propracovaný je samostatný plugin do Nautila > nautilus-image-converter > stačí nainstalovat v Synapticu a po restartu Nautila se objeví v kontextové nabídce po kliknutí pravým myšítkem na obrázek nebo celou kolekci obrázků. Lze tak hromadně zmenšovat fotky na pár kliků  ;)

5
Super gratuluji a obdivuji vytrvalost.

ps: ČP je katastrofa, když mi nějaký obchod nenabízí jinou možnost a zboží nabízí i jiný obchod tak si to raději koupím jinde, ale je pravda že konkurenci moc nemáte tak co :D
Zkus www.zasilkovna.cz
Už jsme minulý měsíc uzavřeli smlouvu s DPD + jejich výdejní místa. Za chvíli ta možnost dopravy přibude  ;)

6
Obchod LinuxMarket získal díky spokojenosti ověřených zákazníků prestižní certifikát Ověřeno zákazníky.
Recenzi na tento obchod mohou psát pouze ověření zákazníci - tím máte jistotu pravdivosti recenzí.
Hodnocení lze učinit vyplněním dotazníku spokojenosti, který zákazníkům přijde po nákupu.
http://obchody.heureka.cz/linuxsoft-cz-linuxmarket/recenze/

7
Nechtěla jsem přijít o data, potřebovala jsem se  k nim dostat a nešlo to, tak jsem doma našla příručku a tohle CD s Ubuntu :'(
Pokud je systémová složka / a domovská /home zvlášť, jak je doporučováno, pak není problém kompletně přeinstalovat na novou verzi se zachováním uživatelských dat. Jinak komplet domovskou složku (dokumenty, obrázky, hudbu, videa ap.) zazálohovat na externí HDD a udělat novou instalaci s nejnovější verzí Ubuntu.

8
Proboha!!! A co jsi čekal od verze, která není podporována minimálně 6 let??? Máme rok 2015, poslední verze Ubuntu je 14.10 a v dubnu vyjde 15.04!!!

9
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Problém s Live CD
« kdy: 28 Leden 2015, 09:45:40 »
Tak zkus přímo LiveDVD  ;)

10
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:nelze provést update
« kdy: 28 Leden 2015, 09:36:16 »
Na printscreeny obrazovky je v každém operačním systému patřičná aplikace  ;)

11
Udělám v LibreOffice dokument, který uložím v .doc nebo .docx a pro jistotu jej vyexportuji v PDF. Zašlu jen klientovi, který používá Windows a MS Office. Otevře dokument v MS Office a začne si stěžovat, že to je celý rozházený. zašlu mu vyexportované PDF, aby viděl, že rozházený nic není a upozorním ho, že to je chyba MS Office a nikoliv dokumentu nebo LibreOffice.
Pak mu osobně předvedu LO, vytvoření dokumentu, uložení do formátu .doc nebo .docx a vyexportování dokumentu do PDF. Potom mu vysvětlím, že svobodný software dodržuje standardy a je zpětně kompatibilní  s MS Office, a tento nikoliv, ani zpětně.
Chyba tudíž není ve svobodném kancelářském balíku (LO nebo OO), ale v uzavřeném balíku MS Office.  ;)

Tak by to mělo být. Jen je to hodně práce navíc

Hodně problémů dělá navíc to, že si lidi, co používají Word nebo Excel v MS Office (vidím to zejména u žen!) hrajou s formátováním, že v textu použijí třeba 10 různých typů písma a v různých velikostech, protože se jim to líbí. Navíc neumí pracovat s tabulátorem.
Pokud použiju v dokumentu standardní Sans, maximálně použiju zvýraznění písma - tučné nebo kurzívu pro odlišení třeba citací, tak se mi nikdy ještě nestalo, že by si člověk, který používá MS Office, stěžoval  ;)
A naopak dostávám od jedné klientky pravidelně 1x týdně text na jejich web, který je naprosto šílený a který vždy radši jen zkopíruji, hodím do geditu jako prostý text a upravím si ho pro svoje potřeby  :D

12
Udělám v LibreOffice dokument, který uložím v .doc nebo .docx a pro jistotu jej vyexportuji v PDF. Zašlu jen klientovi, který používá Windows a MS Office. Otevře dokument v MS Office a začne si stěžovat, že to je celý rozházený. zašlu mu vyexportované PDF, aby viděl, že rozházený nic není a upozorním ho, že to je chyba MS Office a nikoliv dokumentu nebo LibreOffice.
Pak mu osobně předvedu LO, vytvoření dokumentu, uložení do formátu .doc nebo .docx a vyexportování dokumentu do PDF. Potom mu vysvětlím, že svobodný software dodržuje standardy a je zpětně kompatibilní  s MS Office, a tento nikoliv, ani zpětně.
Chyba tudíž není ve svobodném kancelářském balíku (LO nebo OO), ale v uzavřeném balíku MS Office.  ;)

13
Ale to je normální. Při bootování ještě nepracuje celý systém, grafická karta ap., proto nemůže vykreslovat nějaký obrázek. Ostatně stejné to je i u Windows...

14
Teď z hlavy nevím, páč jsem gtkpod smazal. Ale normálně si to nainstaluj a vyzkoušej. Je to malá apka.

15
Podpora pro pracovní prostředí / Re:XP transformation pack ?
« kdy: 21 Leden 2015, 11:45:57 »
Jako moderátor se nebojím nazvat věci správným pojmem  ;)

16
Podpora pro pracovní prostředí / Re:XP transformation pack ?
« kdy: 21 Leden 2015, 11:26:11 »
Mno děkuji za tip~. Moc se po tom xp vzhledu nehoním, ale je to jediná šance jaj jej dostat z pár počítačů  :D

Edit: Tak našel jsem http://xpubuntu.sourceforge.net/.

Vypadá to ,že je to přesně co potřebuji, zítra vyzkouším, díky za tip, tohle mi uniklo...

to je uplne desivej projekt .. dost by me zajimalo, co za cloveka tohle muze delat .. o.O, asi nejakej autista

Nebo dement  :D

17
Bohužel, tohle je věc, která v Linuxu nefunguje, snad jen částečně... taky mám iPhone a když chci do něj dostat muziku, musím s fleškou ke kámošovi, co má MacBooka. Dříve, v dualbootu Win7 + Ubuntu, jsem používal čistý iTunes pro Windows. Nyní už mám pár let jen Linux. Apple prostě iiTunes pro Linux nevydá a je nutno se s tím smířit.
Dřívější verze iPodu a iPhone (do verze 4 - 4S už ne!) fungovaly docela fajn s aplikací gtkpod, ale teď už ne...

18
Podpora pro pracovní prostředí / Re:XP transformation pack ?
« kdy: 20 Leden 2015, 15:46:21 »
No jestli to spíše není současným trendem, který třeba i ve webové grafice upřednostňuje jednoduchost, přehlednost a tzv. flat vzhled (plochý).
Barevné omalovánky, kdy každý prvek byl "jiná ves, jiný pes" jsou už deset let pryč. Uživatelé Linuxu mají oproti Windows nebo Macu velikou výhodu a to díky několika různým prostředím (desktopům - Gnome, KDE, XFCE, LXDE, Mate, Cinnamon atd.) a díky mnoha tisícům vzhledů (shelly, gtk, qt) jak jsem dal odkaz na stránku výše.
Mě naprosto třeba v Gnome Shellu vyhovuje defaultní téma Adwaita, resp. Adwaita Dark nebo jednoduché flat téma typu Numix, včetně vhodných ikon. Kurzory neměním, to je naprostá zbytečnost - defaultní jsou nejjistější.
Tady jsou mo současné témata, které používám u Fedory 21 a dole ještě Linux Mint 17.1 Rebecca:

19
Podpora pro pracovní prostředí / Re:XP transformation pack ?
« kdy: 18 Leden 2015, 17:13:26 »
No nevypadá to hezky? ... mmm musí to vypadat pěkně ne?
Nevypadá, vypadá to hnusně, zastarale, jak operační systém starý 14 let!

20
Podpora pro pracovní prostředí / Re:XP transformation pack ?
« kdy: 18 Leden 2015, 17:09:14 »
Nejlepší transformace je smazat Ubuntu a nainstalovat si Windows XP  :D :D :D
Ale vážně, stačí se podívat na stránku http://gnome-look.org/ a hledat... Nedoufáš snad, že ti to bude za tebe vyhledávat někdo jiný, že?
PS: kouzlo Linux spočívá v tom, že vypadá a ovládá se "jinak" než majoritní systém a vůbec se mu nechce podobat, ale naopak jít svojí cestou  ;)

22
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:instalace 14.04 nenaběhne
« kdy: 07 Leden 2015, 08:28:32 »
Tak už nevím....smazal jsem partition s předchozím Ubuntu...
Zkouším instalovat Ubuntu 12.04 z flash disku (vytvořeno Unetbootinem)....a stále stejné příznaky, nabootuje, hodí nabídku co provést, dám Install Ubuntu...přestane číst z flash disku a bliká jen kurzor...

Pokud nikdo nemá nějakou účinnou radu, tak u mě obecně linux skončil  >:( ;)

Ať žije Windows!  ;D
Já ti poradím  ;) smaž komplet HDD, nevytvářej žádné partitions a nainstaluj si Ubuntu, poslední LTS verzi... Ať žije Linux!

23
Pozor, pozor, pozor!!! Povánoční slevy na LinuxMarketu již nyní!!!
Korbely a trička s dvojpotiskem.
http://www.linuxsoft.cz/linuxmarket/akce-linuxmarket

24
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Nezobrazený text v programech
« kdy: 22 Prosinec 2014, 19:02:06 »
Tak já zrovna moc LXDE neznám, vyhovuje mi Gnome Shell, ale co tak Google a jedna z odpovědí je tohle: https://wiki.archlinux.org/index.php/LXDE_%28%C4%8Cesky%29#Nastaven.C3.AD_font.C5.AF

25
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Nezobrazený text v programech
« kdy: 22 Prosinec 2014, 17:56:52 »
Ok, možná se jedná o nějaký bug LXDE, nebo je to, jak píše Marp. Kdyžtak napište, co máte za grafiku a ovladač, třeba se někdo chytne.

Písmo jsme žádné neistaloval, takže tam je jen to co se instalovalo při instalaci Lubuntu.
Jedná se o starý notebook Dell D505, grafika integrovaná Intel 82852/855GM.

Ten firefox zase až tak nevadí, nainstaloval jsem Chrom a tam je to v povodě. Ale ten Steam mě vadí.
A zkoušel jsi třeba změnit písmo? Třeba tam hodit neutrální systémové Liberation Sans na vše... A pak to vyzkoušet.

Stran: [1] 2 3 ... 81