Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marp

Stran: [1] 2 3 ... 82
2
První chyba: Nastavím-li "Schovávat Launcher", v pořádku se schová, ale pak už nejde ven. Podle popisu by se měl Launcher objevit, když dám myšítko úplně doleva, ale nic. Naštěstí jsem to jakž takž vrátil, ale i když to jde bez ní, tato funkce by se mi hodila. Škoda.
Druhá chyba: Mám takovou fintičku ještě z Windows: na obrázek pozadí si grafickým programem napíši připomínky, takže je mám po každém startu pěkně před očima i bez vyvolávání čehokoliv. Zkusil jsem to i v Ubuntu, jenže - obrázek se sice nastavit dá, vypadá báječně, ale po novém startu je tam opět jen flekatá fialová plocha. Takové pozadí je pro kočku. No, jde to opět i bez toho, ale - škoda!
U první chyby asi neporadím, používám Debian 8 s Gnome Shellem, ale tu druhou bych nahradil nějakými přilepovacími poznámkami, kterých je v Linuxu hafo a nastavil je, aby se spouštěly při startu a budou ihned na ploše a na očích. Není pak třeba jakkoliv upravovat wallpapery.

3
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Prosím PDFguru o rady...
« kdy: 21 Září 2015, 14:43:04 »
Tak nedávat Automatická rotace, ale zadávat to ručně, ne?

4
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Prosím PDFguru o rady...
« kdy: 21 Září 2015, 14:15:16 »
Asi to bude v nastavení tý tiskárny, a když koukám na návod http://printer.konicaminolta.net/drivers/manuals/2550/user_cz.pdf na stránce 33 je Karta Papír a dle toho by to mělo jít. Záleží ovšem na proprietálním ovladači pro tuto tiskárnu, jestli je k dispozici pro Linux a umožňuje toto nastavení. Pokud se tiskárna nainstalovala v Linuxu s nějakým svobodným ovladačem automaticky, tak umožní jen to, co ten ovladač zvládá.

5
Pomoc s hardwarem / Re:Levny notebook od Lenovo, pujde?
« kdy: 17 Září 2015, 17:12:30 »
Proč proboha Lenovo?? Nicméně to mu druhému si vyhni je tam kombinace Intel+AMD Radeon.
A proč ne Lenovo? Proboha... Já mám s Lenovem zatím jen ty nejlepší zkušenosti, ideální je samozřejmě  kombinace Intel procesor a integr. Intel HD grafika.

6
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Prosím PDFguru o rady...
« kdy: 16 Září 2015, 21:45:06 »
Evince má v nabídce tisku do souboru na kartě vzhled stránky volbu "stránek na stranu papíru". Při zvolení 2 se to automaticky otočí.
To ale Compaq nehodlá hledat přeci  ;) ono to je i totiž v nastavení tiskárny > tisk na A4 na výšku nebo na šířku. A protože je línej to hledat, tak se ptá...

7
Internet a sítě / Re:HP Mini 200 - Nefunguje wifi
« kdy: 16 Září 2015, 21:43:14 »
A kde ho môžem prosím vás nájsť?  :)
Nastavení systému > hardware >  dodatečné ovladače >>> viz Wiki http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci#dodate%C4%8Dn%C3%A9_ovlada%C4%8De

8
Internet a sítě / Re:HP Mini 200 - Nefunguje wifi
« kdy: 16 Září 2015, 17:08:17 »
Připojit k LAN přes kabel a stáhnout nesvobodný Atheros ovladač na wifi.

9
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Prosím PDFguru o rady...
« kdy: 16 Září 2015, 14:41:10 »
A co Master PDF Editor? Ten jsi nezkoušel?
https://code-industry.net/free-pdf-editor/

10
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Dark theme Ubuntu 14.04
« kdy: 15 Září 2015, 10:31:56 »
Pro Firefox je lepší najít nějaký univerzální tmavý vzhled přímo na jejich stránkách...

12
Pomoc s hardwarem / Re:Nelze připojit MS Lumia 640
« kdy: 20 Srpen 2015, 12:11:57 »
To je pomsta Microsoftu Linuxu  :D

13
OK, až dorazím z rachoty, provedu. Akorát tedy nevím, jak udělat screeny obrazovky, ani jak udělat výpis... Prostě Ubuntu anafabet. Já to zkusím někde najít.
Já bych ti spíše poradil, abys na to sehnal nějakého zkušeného člověka, který Linuxu a Ubuntu dost rozumí. Určitě to zvládne líp než aby sis nějakým nesprávným krokem totálně vymazal data z disku. Za prvé ti udělá novou instalaci Ubuntu, správně a se zavedením Grubu do /sda a za druhé ti zkusí zachránit data z Widlí.

14
Ahoj, chci se zeptat jak na Ubuntu 14.04 nainstaluju ovladač pro integrovanou grafickou kartu od Intelu.

Tzn procesor mám Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz × 4 - integrovaná graficka karta tam je Intel HD Graphics 2000.
Jak nainstaluju nejnovější ovladač pro tuto grafiku ? Hledal jsem na oficiálních stránkách intelu ale nějak jsem se nedohledal. Pro Windows je tam utilitla která ten ovladač sama doinstaluje dle verze grafické karty, ale pro linux nic takového není.

Díky

Ovladače na Intel, včetně integrované grafiky jsou již v jádru, tudíž je máš nainstalované  ;)

15
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Avira
« kdy: 04 Srpen 2015, 21:59:32 »
Pokud máš dualboot, tak samozřejmě na Windows je antivir potřeba, o tom žádná. Z Linuxu se na Windows složky i systémové dostaneš, ale nákaza linuxového systému viry na bázi .exe pro windows nehrozí, proto je nějaký linuxový antivir naprostý nesmysl a zbytečnost.  Navíc v linuxovém systému jsou jinak rozděleny práce uživatelské a systémové a bezpečnost obecně je u Linuxu na vyšší úrovni.

16
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Avira
« kdy: 04 Srpen 2015, 20:55:53 »
Chci se optat:
1) Máš nějaký pádný důvod, proč dávat na Linux nějaký antivirus? Jako provozuješ třeba linuxové servery a na nich windows stanice?
2) Přečetl sis Wiki na Ubuntu.cz? Např. zde http://wiki.ubuntu.cz/antivirus
Pokud je odpověď v obou případech Ne, tak to neřeš. Antivirus na Linuxu v případě domácího používání mimo specifických případů napsaných na Wiki je NAPROSTÝ NESMYSL a jde o mírnou úchylku uživatelů Windows.

18
Internet a sítě / Re:Ako zistim verziu flashplayeru?
« kdy: 09 Červenec 2015, 17:47:11 »
Zdravim, nedavna kriza flash playera prinutila update.

Rad by som zistil aku verziu flash playera pouzivam. Nie som si 100% sure ci som updatoval uspesne.

Nejake napady? Vopred dakujem.
Jednoduché >>> Synaptic >>> vyhledat >>> flashplayer a tam je verze, popř. kliknout na Získat přehled změn  ;)

19
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:automatická úprava fotek
« kdy: 19 Červen 2015, 18:28:00 »
Na rychlé úpravy používám Picasu. Je sice pod wine, ale zatím nic lepšího (rychlost, výsledky) jsem nenašel.
Picasa je i pro Linux, nebo se mýlím???

20
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:automatická úprava fotek
« kdy: 19 Červen 2015, 18:22:41 »
Ahoj, potřeboval bych nějaký program, který bude umět jednoduše "retušovat" obrázky. Používal jsem picture project na windows a to se mi líbilo. Otevřel jsem složku s fotkama, dal automatické doladění, nebo jak se to tam nazívalo a ono to udělalo optimální vyvážení barev, jasu, retušování kouře a tak. A buď to bylo dobré, nebo to šlo ručně snadno doladit. Nejde o profi práci s fotkami, prostě jen vylepšit nepovedenou fotku. Asi to neumím správně popsat, ale doufám, že někdo pochopí, co myslím. Stáhl jsem si do ubuntu gimp, ale nemohu tam nic najít a ani v jiných programech, co jsem zkoušel. Neví někdo jak na to?
Nějak nechápu smysl hromadné retuše fotek. jako máš třeba album se 100 fotkama a nějakým mechanismem je chceš hromadně třeba doostřit, upravit hitogram, upravit světlost??? To je přece naprostý nesmysl. Každá fotka je jiná a potřebuje jinou retuši a některé nepotřebují retušovat vůbec a tou hromadnou retuší bys třeba ty dobrý fotky jen zkazil. Vím o čem mluvím, aktivně fotografuji a upravuji/vylepšuji fotky, ale jen ty, které to potřebují. Špatné fotky rovnou mažu, ale člověk to fakt musí dělat jednotlivě. Nafotíš třeba 900-1000 fotek a z toho je použitelných 20-30!!! Na jednoduché doostřování, barevnost, histogram ap. používám gThumb, na složitější věci GIMP. Ale třeba pro hromadnou změnu velikosti fotek je ideální rozšíření do Nautila - image-converter.

21
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Problém s W7 a ubuntu
« kdy: 14 Červen 2015, 07:19:08 »
No, když ti nenaběhne Recovery mode, tak je něco špatné a asi jsem vůl, když si myslím, že jde o chybu mezi klávesnicí a židlí  ;) tak přeji mnoho štěstí v hledání po různých fórech a na gůglu. Já jsem sice vůl, ale jediné, co je nejjednodušší,  je přeinstalovat to...

22
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Problém s W7 a ubuntu
« kdy: 13 Červen 2015, 21:44:13 »
A jak ho změním? našel jsem že to jde v režimu RECOVERY MODE kterou si vyberu v grubu...ale když jí vyberu, tak počítač vypíše dva řádky a konec....pět minut, deset minut a pořád nic....jak jinak to mám změnit? nebo jak dlouho čekat aby ten recovery mód naběhl?
Pokud nenaběhne Recovery mode, tak je to špatně! Je to na celkovou přeinstalaci! Při původní instalaci nebo v poinstlačních krocích, kdy nebyl třeba brán ohled na rady nebo si člověk nepřečetl Wiki, tak je to špatné. Spousta lidí se domnívá, že jsou chytřejší než ti, co jim dávají dobře míněné rady a pak to takto dopadá.
Osobně jsem se nesetkal dodnes s problémem doinstalovat Linux k Windows a aby vše fungovalo, jak má. Je to asi tím, že jsem byl pokorný, učenlivý a bral rady zkušenějších jako dogma. Vždy se mi to osvědčilo.

23
A pozadí samozřejmě  ;)

24
Trošku to oživíme, co? Pochlubte se, jak máte vymazlenej desktop  ;)
U mě:
Debian 8 Jessie, Gnome Shell 3.14.1
GTK+ = Zukitre
Icons = Compass
GS = Glassfull (moje vlastní téma)
Fonts = viz screenshot

25
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:výběr ntb.
« kdy: 16 Květen 2015, 20:22:00 »
Díky, tak su zas klidný, trochu mě vystresoval Martin, jako administrátor, že lenovo rozhodně ne :).

Měl bych na vás ještě jeden dotaz, máte zkušenosti s nákupem bez OS, nebo kupujete s Win a potom přeinstalujete doma ? Měl jsem za to, že bez OS ušetřím, ale spíš mám pocit, že si připlatím, že to není tak běžné.

Ještě jsem zvažoval nákup v zahraničí na území EU, dalo by se tak ušetřit až 5tisíc, ale zůstanu u lokálních distribucí, přeci jenom se bojím problematické reklamace. Například v Británii mají často Lenova přímo s Ubuntu a u nás na to asi není trh.
Samozřejmě nákup ntb bez OS, proč platit Redmontu za něco, co nechci a hned bych to musel mazat???

Stran: [1] 2 3 ... 82