Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marp

Stran: [1] 2 3 ... 84
1
Podpora pro Ubuntu 15.10 (Wily) / Re:prechod na verziu 15.10
« kdy: 29 Duben 2016, 18:28:04 »
Téma jsem přemístil do správné rubriky. Jen mě tak napadá, kde se stala chyba, že verze 14.10 nabídla aktualizaci na 15.10 až teď, když měla být provedena/povolena již v říjnu 2015? Teď máme duben 2016 a vyšla LTS verze 16.04.
Každopádně jméno a heslo uživatele je zcela nutné si pamatovat, protože v jakékoliv distribuci Linuxu se s tím dennodenně pracuje, takže opravdu nechápu, jak si kterýkoliv uživatel nepamatuje, jaké uživatelské jméno a heslo si nastavil při instalaci - to je prostě základní věc!
Doporučuji stáhnout verzi 16.04 (LTS) a kompletně přeinstalovat s tím, že /home se nebude formátovat, tj. uživatelské data zůstanou na místě. Při instalaci je to vždy ta poslední možnost "Něco jiného".  Systémovou složku roota / zformátovat je samozřejmostí - odstraní se staré, neaktuální soubory a nahradí se novými. Potom jen projít skryté adresáře v /home a smazat staré věci - nastavení.

3
Podpora pro Ubuntu 15.10 (Wily) / Re:nefunguje mi compiz
« kdy: 21 Duben 2016, 14:35:38 »
Lepší kategorie by nebyla? Třeba "Podpora pro pracovní prostředí".
"Podpora pro pracovní prostředí" se týká LTS verzí, jak je uvedeno v názvu kategorie. Tazatel má verzi 15.10.

6
O fóru / PŘESUNUTO: nefunguje mi compiz
« kdy: 21 Duben 2016, 08:26:10 »

8
Obecná podpora / Re:Neviditelná myš po probuzení ze spánku
« kdy: 07 Duben 2016, 17:57:10 »
Zkus jen restartovat prostředí pomocí
Kód: [Vybrat]
Alt+F2 a do řádku zadat
Kód: [Vybrat]
r

9
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Nejde nainstalovat ubuntu
« kdy: 05 Březen 2016, 10:00:25 »
Zformátuj celý disk znovu, ale dej celému disku volné místo. Pak založ médium s live Ubuntu (nechápu, proč 32bit, ale to je jedno), nabootuj a dej vyzkoušet Ubuntu. Jakmile jsi v live systému, otestuj hlavně připojení k netu a pokud funguje a dostaneš se přes Firefox na net a všechny weby se zobrazují, tak začni instalovat. Systém (instalátor) by pak měl rozeznat i polohu.

10
Obecná podpora / Re:Nefunkční grub po reinstalaci windows
« kdy: 10 Únor 2016, 13:16:09 »
No hlavně, že sis přečetl Wiki, kde se píše o znovuobnovení MBR (což je při přeinstalaci Windows nutnost) a až poté se obnovuje Grub u Linuxu  ;) http://wiki.ubuntu.cz/odstran%C4%9Bn%C3%AD_ubuntu#obnova_zavad%C4%9B%C4%8De_windows

11
Obecná podpora / Re:Nefunkcni Kubuntu - prechod na DEBIAN
« kdy: 06 Únor 2016, 20:11:13 »
Debian je distribuce pro zkušené uživatele, rozhodně ho sám nováčkům vůbec nedoporučuji. Jo a největší problémy nastávají, když začne člověk míchat různé desktopové prostředí, to je na průsery přímo zaděláno. Od toho jsou tzv. live obrazy, kdy si člověk vyzkouší, co mu nejvíce vyhovuje a pak si to nainstaluje, ale pokud zvolí např. KDE, pak tam nesmí cpát třeba XFCE nebo GNOME  nebo nativní aplikace z toho kterého desktopu  ;)

12

Citace
Hlavně je zajímavé, jak jsi vůbec Xubuntu nainstalovala, když instalátor vyžaduje připojení k internetu a pokud není, tak se ani nespustí  ;)

Jak jsi na to přišel  ???
Kdysi jsem chtěl instalovat Ubuntu a bez kabelu a netu mě to prostě nepustilo dál... Takže teď, když instaluji, rovnou připojím kabel nebo pokud funguje wifikarta hned, tak skrze ni.

13
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu ohledně zprovoznění drátového připojení k internetu. S Linuxem se setkávám poprvé, takže v tom neumím chodit. Nainstalovala jsem Xubuntu 14.04.3 na starší notebook Acer Extensa5200. Po instalaci funguje všechno co potřebuju kromě připojení k internetu. Zkoušela jsem podle návodu zadat ručně IP adresu, masku podsítě atd., ale bohužel počítač stále zůstává offline. Je nějaký další způsob, jak se pokusit o připojení? Prosím o návod pro absolutního amatéra. Nebo je potřeba ještě doinstalovat z cd pro notebook Acer nějaké ovladače? Případně jak. Původně jsme měla na PC winsows XP a internet fungoval, problém nastal až po změně na Xubuntu. Děkuju za trpělivost a radu.
Hlavně je zajímavé, jak jsi vůbec Xubuntu nainstalovala, když instalátor vyžaduje připojení k internetu a pokud není, tak se ani nespustí  ;)

14
Mě se to líbí, mám něco podobného. Nakonec i mě ten flat-style chytil. To je co za GNOME ?

edit : aha, teď vidím Antergos.
GNOME 3.18.2, Antergos (Arch Linux)  ;)

15
Tak přidám taky a co na to NTZ  ;)

16
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 17:09:32 »
Děkuju za odpovědi, máte pravdu zvyk z widlí bál jsem se že pod nebudu mít v pořádku všechny ovladače tak mi to bude dělat potíže. S linuxem začínám a bez správce zařízení jsem prostě mimo.
Zkus si zvykat na tu jednoduchost a genialitu Linuxu  ;) Časem zjistíš samá pozitiva a na Widle si už ani nevzpomeneš.

17
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 16:26:53 »
Dobrý den,prosím vás chtěl by jsem se zeptat kde v ubuntu zjistím jestli mám nainstalovaný ovladač na základní desku. V nastavení zjistím pouze grafickou kartu ale základní desku nemohu nikde najít. Děkuji za odpověd.
Ještě dodatek  ;) kdybys neměl v ubuntu nainstalovaný ovladač MB (jako, že tam již je od instalace - přímo v jádru), tak bys přece nemohl ani spustit OS, ne??? Chce to logiku a odprostit se od nesmyslů, které ti do hlavy vrazil Mrkvochvost  ;)

18
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 15:46:45 »
Když si budu chtít nainstalovat nějaké hry, tak by to mohlo dělat potíže. A celkově je lepší když je všechno pod ovladači.
Nesmysl!!! Ovladače pro Linux jsou již v jádru a proprietární ovladače (zejména grafiky nebo wifi) systém nabídne. Jakou to má mít souvislost s hrami???

19
V mate je posouvání plochy šipkama,ale není nekonečné a nejde tu přetáhnout okno z plochy na plochu. Nic víc bych nechtěl.

A v Gnome 3 je ještě lepší vychytávka - nekonečné množství ploch  ;)

20
Jde dostat do mate ovládání plochy otočením kolečkem myši nebo ctrl+alt+šipky? A přesouvání oken z plochy na plochu tažením myší? Vím že je kompiz manažer, ale v tom se moc nevyznám - neumím nastavit to rotování ploch kolečkem myši.
Nebo není někde podrobný návod v češtině pro nastavení voleb v tom kompiz manžeru?
V mate standardně funguje jen ctrl+alt+šipky - posun ploch tam a zpět. Nenašel sem nekonečnou rotaci ploch.
A na Wiki ses už díval??? http://wiki.ubuntu.cz/Akcelerovan%C3%A9%20prost%C5%99ed%C3%AD/Compiz%20Fusion/Efekty?redirect=1id=compiz_fusion/efekty
Pokud vím, tak nastavení bylo z velké části česky...

21
Může mi někdo poradit jak přes terminál přidám do systému centrum software pro ubuntu?
V Ubuntu již je, není potřeba nic přidávat. V jiných distribucích jsou jiné centra softwaru. Už logicky z názvu vyplývá, že jde o centrum softwaru pro "UBUNTU"  ;)

22
@Jakub Vaněk - jo tak nějak ten instalátor vypadá. Nejvíc sem se "zapotil" při formátování oddílu. Tam sem si nebyl moc jist. Musí se dávat víc pozor a přemýšlet.

Tap 1+1
No, tohle je zrovna textový instalátor, ale já používám ten druhý, grafický  ;) je tam v nabídce... https://www.debian.org/releases/stable/i386/ch05s01.html.cs#graphical

23
Bude další na řadě. Teď ještě zkouším GNOME 15.10 a když tu nebude fungovat multifunkce tak zkusím ten Debian.
Mohl by si mi prosím tě dát přesný link pro 64bit verzi, kterou mám stáhnout?

Tap 1+1
http://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/8.2.0-live+nonfree/amd64/iso-hybrid/debian-live-8.2.0-amd64-gnome-desktop+nonfree.iso
Nejprve je dobré si to nejprve vyzkoušet v live verzi - otestovat HW, ale nespouštět instaler v live režimu, nýbrž restartovat PC a rovnou vybrat grafickou instalaci...

24
To na mě ale asi bude moc vysoká liga. Pro mě jako pro laika je vyšší dívčí i Ubuntu.

Tap 1+1

Ale vůbec ne, sám jsem se před lety divil, když jsem na Debian přecházel, jak triviální to bylo. Zárukou je vysoká stabilita, žádné experimenty, dosud žádný pád systému. A české fórum Debianu je taky v pohodě: https://forum.debian-linux.cz/

25
Zatím to je jen testovací instalace. Kdyby bylo vše v pohodě funkční tak by u mě bylo pořadí distribucí následující:
Mint Cinamon
Kubuntu
Ubuntu Gnome (před pár lety sem měl v dualbootu ubuntu 8.04)
Ubuntu Unity
Chci distro které bude mít v budoucnu dobrou podporu. Což je asi jen ubuntu a některé jeho deriváty. Možná ještě suse. Soudím tak podle informací které sem si přečetl na netu.
Chci systém na kterém vydržím několik let,jako do teď na widlích od win 98 po win 7.

@ntz_reloaded - protože se v linuxu nevyznám a nevím o žádné jiné distribuci která by byla free se slušnou češskou komunitou a nebyla založená na ubuntu.

Hmmm, já už nedám dopustit na Debian 8 Jessie. Pokud si stáhneš non-free verzi, jsou tam vyladěné ovladače jak pro AMD, tak pro nVidia a defaultní prostředi je Gnome 3/Gnome Shell.

Stran: [1] 2 3 ... 84