Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marp

Stran: [1] 2 3 ... 84
1
Podpora pro pracovní prostředí / Re:random wallpaper
« kdy: 20 Květen 2016, 20:53:32 »
Jak bych udělal random wallpaper v debianu 8 s prostředém LXDE? VIděl jsem to v istribuci LXLE kde byly i pěkné pozadí..- Takže případně i kde vzít hezká pozadí..
Zdravím  ;)
můžu vědět smysl tohoto dotazu nebo funkci? Chcete se koukat na prázdnou plochu a kochat se, jak se mění tapety? Nebo na Linuxu pracujete? Pokud máte otevřené aplikace, tak stejně pozadí nevidíte, ne? Tak jaký to má smysl, když je to vlastně nesmysl!?

Mají smysl obrazy pověšené na zdi, když jsem skoro celý den venku ? Dneska máš nějakou rejpavou.  :-X

Mám  ;) a je špatné být čas od času rejpavej? Nebo musíme být ti poslušní, jdoucí s proudem, bez vlastního názoru a nedej bože někomu slovem ublížit? Nebo co je smyslem?  Srovnávat umělecké dílo visící na zdi s wallpaperem na displeji je moc za obecnou hranou  ;)

2
Podpora pro pracovní prostředí / Re:random wallpaper
« kdy: 20 Květen 2016, 19:47:38 »
Jak bych udělal random wallpaper v debianu 8 s prostředém LXDE? VIděl jsem to v istribuci LXLE kde byly i pěkné pozadí..- Takže případně i kde vzít hezká pozadí..
Zdravím  ;)
můžu vědět smysl tohoto dotazu nebo funkci? Chcete se koukat na prázdnou plochu a kochat se, jak se mění tapety? Nebo na Linuxu pracujete? Pokud máte otevřené aplikace, tak stejně pozadí nevidíte, ne? Tak jaký to má smysl, když je to vlastně nesmysl!?
Když ale fakt chceš aplikaci pro změnu tapet, tak pro Debian 8 Jessie (s defaultním Gnome-Shellem) je rozšíření: https://extensions.gnome.org/extension/1000/random-walls/

3
Pomoc s hardwarem / Re:"Zamrsnutí" Ubuntu 16.04
« kdy: 20 Květen 2016, 19:43:53 »
Každopádně je nutné (pro GNU/Linux) si osvěžit češtinu... To je fakt základ. Protože pojem "zamrsnutí" Linux nezná... Člověk by si měl po sobě číst a pokud něco napíše špatně, tak to opravit, protože je to jen jedno kliknutí. A když člověk není schopen kliknout na "opravit", tak je to neskutečná lenost...

4
Dobry den,
na xubuntu 16.04 mam compiz, a chcel by som tam mat efekt horenia. V animations>close animations tam nie je. Nevie niekto, ako ho tam nainstalovat<
Chtěl bych se jen optat, nač je to dobré? Má to vliv na nějaku funkci? Třeba na funkci živočicháře??? Jen se tak ptám... Protože všechny tyhle efekty alá Compiz, Beryl ap.  jen zpomalují počítač a berou si šíleně RAM. Opravdu v tom nevidím směr dopředu... spíše krok vzad - což je opak filozofie Linuxu.

5
Podpora pro Ubuntu 15.10 (Wily) / Re:prechod na verziu 15.10
« kdy: 29 Duben 2016, 18:28:04 »
Téma jsem přemístil do správné rubriky. Jen mě tak napadá, kde se stala chyba, že verze 14.10 nabídla aktualizaci na 15.10 až teď, když měla být provedena/povolena již v říjnu 2015? Teď máme duben 2016 a vyšla LTS verze 16.04.
Každopádně jméno a heslo uživatele je zcela nutné si pamatovat, protože v jakékoliv distribuci Linuxu se s tím dennodenně pracuje, takže opravdu nechápu, jak si kterýkoliv uživatel nepamatuje, jaké uživatelské jméno a heslo si nastavil při instalaci - to je prostě základní věc!
Doporučuji stáhnout verzi 16.04 (LTS) a kompletně přeinstalovat s tím, že /home se nebude formátovat, tj. uživatelské data zůstanou na místě. Při instalaci je to vždy ta poslední možnost "Něco jiného".  Systémovou složku roota / zformátovat je samozřejmostí - odstraní se staré, neaktuální soubory a nahradí se novými. Potom jen projít skryté adresáře v /home a smazat staré věci - nastavení.

7
Podpora pro Ubuntu 15.10 (Wily) / Re:nefunguje mi compiz
« kdy: 21 Duben 2016, 14:35:38 »
Lepší kategorie by nebyla? Třeba "Podpora pro pracovní prostředí".
"Podpora pro pracovní prostředí" se týká LTS verzí, jak je uvedeno v názvu kategorie. Tazatel má verzi 15.10.

10
O fóru / PŘESUNUTO: nefunguje mi compiz
« kdy: 21 Duben 2016, 08:26:10 »

12
Obecná podpora / Re:Neviditelná myš po probuzení ze spánku
« kdy: 07 Duben 2016, 17:57:10 »
Zkus jen restartovat prostředí pomocí
Kód: [Vybrat]
Alt+F2 a do řádku zadat
Kód: [Vybrat]
r

13
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Nejde nainstalovat ubuntu
« kdy: 05 Březen 2016, 10:00:25 »
Zformátuj celý disk znovu, ale dej celému disku volné místo. Pak založ médium s live Ubuntu (nechápu, proč 32bit, ale to je jedno), nabootuj a dej vyzkoušet Ubuntu. Jakmile jsi v live systému, otestuj hlavně připojení k netu a pokud funguje a dostaneš se přes Firefox na net a všechny weby se zobrazují, tak začni instalovat. Systém (instalátor) by pak měl rozeznat i polohu.

14
Obecná podpora / Re:Nefunkční grub po reinstalaci windows
« kdy: 10 Únor 2016, 13:16:09 »
No hlavně, že sis přečetl Wiki, kde se píše o znovuobnovení MBR (což je při přeinstalaci Windows nutnost) a až poté se obnovuje Grub u Linuxu  ;) http://wiki.ubuntu.cz/odstran%C4%9Bn%C3%AD_ubuntu#obnova_zavad%C4%9B%C4%8De_windows

15
Obecná podpora / Re:Nefunkcni Kubuntu - prechod na DEBIAN
« kdy: 06 Únor 2016, 20:11:13 »
Debian je distribuce pro zkušené uživatele, rozhodně ho sám nováčkům vůbec nedoporučuji. Jo a největší problémy nastávají, když začne člověk míchat různé desktopové prostředí, to je na průsery přímo zaděláno. Od toho jsou tzv. live obrazy, kdy si člověk vyzkouší, co mu nejvíce vyhovuje a pak si to nainstaluje, ale pokud zvolí např. KDE, pak tam nesmí cpát třeba XFCE nebo GNOME  nebo nativní aplikace z toho kterého desktopu  ;)

16

Citace
Hlavně je zajímavé, jak jsi vůbec Xubuntu nainstalovala, když instalátor vyžaduje připojení k internetu a pokud není, tak se ani nespustí  ;)

Jak jsi na to přišel  ???
Kdysi jsem chtěl instalovat Ubuntu a bez kabelu a netu mě to prostě nepustilo dál... Takže teď, když instaluji, rovnou připojím kabel nebo pokud funguje wifikarta hned, tak skrze ni.

17
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu ohledně zprovoznění drátového připojení k internetu. S Linuxem se setkávám poprvé, takže v tom neumím chodit. Nainstalovala jsem Xubuntu 14.04.3 na starší notebook Acer Extensa5200. Po instalaci funguje všechno co potřebuju kromě připojení k internetu. Zkoušela jsem podle návodu zadat ručně IP adresu, masku podsítě atd., ale bohužel počítač stále zůstává offline. Je nějaký další způsob, jak se pokusit o připojení? Prosím o návod pro absolutního amatéra. Nebo je potřeba ještě doinstalovat z cd pro notebook Acer nějaké ovladače? Případně jak. Původně jsme měla na PC winsows XP a internet fungoval, problém nastal až po změně na Xubuntu. Děkuju za trpělivost a radu.
Hlavně je zajímavé, jak jsi vůbec Xubuntu nainstalovala, když instalátor vyžaduje připojení k internetu a pokud není, tak se ani nespustí  ;)

18
Mě se to líbí, mám něco podobného. Nakonec i mě ten flat-style chytil. To je co za GNOME ?

edit : aha, teď vidím Antergos.
GNOME 3.18.2, Antergos (Arch Linux)  ;)

19
Tak přidám taky a co na to NTZ  ;)

20
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 17:09:32 »
Děkuju za odpovědi, máte pravdu zvyk z widlí bál jsem se že pod nebudu mít v pořádku všechny ovladače tak mi to bude dělat potíže. S linuxem začínám a bez správce zařízení jsem prostě mimo.
Zkus si zvykat na tu jednoduchost a genialitu Linuxu  ;) Časem zjistíš samá pozitiva a na Widle si už ani nevzpomeneš.

21
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 16:26:53 »
Dobrý den,prosím vás chtěl by jsem se zeptat kde v ubuntu zjistím jestli mám nainstalovaný ovladač na základní desku. V nastavení zjistím pouze grafickou kartu ale základní desku nemohu nikde najít. Děkuji za odpověd.
Ještě dodatek  ;) kdybys neměl v ubuntu nainstalovaný ovladač MB (jako, že tam již je od instalace - přímo v jádru), tak bys přece nemohl ani spustit OS, ne??? Chce to logiku a odprostit se od nesmyslů, které ti do hlavy vrazil Mrkvochvost  ;)

22
Pomoc s hardwarem / Re:Ovladač základní desky
« kdy: 07 Leden 2016, 15:46:45 »
Když si budu chtít nainstalovat nějaké hry, tak by to mohlo dělat potíže. A celkově je lepší když je všechno pod ovladači.
Nesmysl!!! Ovladače pro Linux jsou již v jádru a proprietární ovladače (zejména grafiky nebo wifi) systém nabídne. Jakou to má mít souvislost s hrami???

23
V mate je posouvání plochy šipkama,ale není nekonečné a nejde tu přetáhnout okno z plochy na plochu. Nic víc bych nechtěl.

A v Gnome 3 je ještě lepší vychytávka - nekonečné množství ploch  ;)

24
Jde dostat do mate ovládání plochy otočením kolečkem myši nebo ctrl+alt+šipky? A přesouvání oken z plochy na plochu tažením myší? Vím že je kompiz manažer, ale v tom se moc nevyznám - neumím nastavit to rotování ploch kolečkem myši.
Nebo není někde podrobný návod v češtině pro nastavení voleb v tom kompiz manžeru?
V mate standardně funguje jen ctrl+alt+šipky - posun ploch tam a zpět. Nenašel sem nekonečnou rotaci ploch.
A na Wiki ses už díval??? http://wiki.ubuntu.cz/Akcelerovan%C3%A9%20prost%C5%99ed%C3%AD/Compiz%20Fusion/Efekty?redirect=1id=compiz_fusion/efekty
Pokud vím, tak nastavení bylo z velké části česky...

25
Může mi někdo poradit jak přes terminál přidám do systému centrum software pro ubuntu?
V Ubuntu již je, není potřeba nic přidávat. V jiných distribucích jsou jiné centra softwaru. Už logicky z názvu vyplývá, že jde o centrum softwaru pro "UBUNTU"  ;)

Stran: [1] 2 3 ... 84