Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přesun /home na samostatnou partition  (Přečteno 2802 krát)

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
    • Marmej`s blog
Přesun /home na samostatnou partition
« kdy: 09 Června 2007, 11:41:31 »
Rozhodl jsem se vytvořit pomocí "LivkaCD" nový diskový oddíl (s tím by neměl být problém) a přenést tam svůj adresář /home.
 Chci poprosit o radu, zda se mi nějak nerozhodí stávající nastavení, zda to zkrátka nebude chtít nějak přenastavit stávající závislosti, případně jak a co zeditovat.
Pokusit se nebát a snažit se nekrást...

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Přesun /home na samostatnou partition
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2007, 12:01:07 »
Přesun /home do nového oddílu je poměrně snadná věc, ale abych řekl pravdu, může při tom nastat leccos, hlavně svojí vinou. Po zkopírování složky /home do nového oddílu (spíš než ji rovnou přesunout, zkopíroval bych ji tam a tu původní přejmenoval) je třeba zeditovat soubor /etc/fstab tak aby nový oddíl připojil jako /home. Držím palce a přeji jasnou mysl a pevné nervy v případě problému.
Promise her anything, but give her GNU.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Přesun /home na samostatnou partition
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2007, 13:40:34 »
Presne tak, toto jsem zrovna nedavno delal. Doporucil bych to ale delat z LiveCD, abys nebyl prihlasen pod svym uctem a svuj home nepouzival (a nebo pokud mas nastavene heslo pro roota, tak se treba prihlas z textove konzoly na roota, ten ma domovsky adresar jinde).
Pak udelas:
1. zkopirujes obsah /home na novy oddil
2. prejmenujes stary /home na /home2
3. upravis /etc/fstab tak, aby ti pripojoval novy oddil do /home
Kdyz i po rebootu vse pojede (a neni snad duvod, proc by nemelo), tak muzes /home2 smazat.

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
    • Marmej`s blog
Přesun /home na samostatnou partition
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2007, 21:50:59 »
Bezva - díky. Právě tu editaci fsabu jsem měl na mysli. Jen jsem nevěděl, jestli to bude stačit.
 A s tím, že je lepší to udělat celé z LiveCD, abych současně kopírované a rušené původní /home nepoužíval.
 Ještě jednou díky - zítra to vyzkouším. Držte mi palce.
Pokusit se nebát a snažit se nekrást...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.