Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dálkové ovládání  (Přečteno 4254 krát)

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Dálkové ovládání
« kdy: 09 Října 2007, 15:23:13 »
Dobré odpoledne,

potreboval bych poradit jak rozhybat dalkovy ovladac pro Windows Media Center. Ovladac se hlasi jako eHome Infrared Transceiver od Philipsu. No ale co s nim dal abych s jeho pomoci mohl ovladat zvuk, spoustet programy, pohybovat se v menu... nainstaloval jsem lirc ten se spusti ale dal nic. Prosil bych o radu protoze nejak na tohle tema nemohu nic najit.
Ranní ptáče dřív doskáče!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2007, 16:04:19 »
Musíte to ručně nakonfigurovat přímo v souboru lirc. Čtěte /usr/share/doc/lirc/html/configure.html
Sám jsem to zatím nedělal, možná později. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2007, 16:20:59 »
hodně by vám mohlo usnadnit práci nainstalování irkick, kde je přiřazení akcí různým tlačítkům na DO docela snadné. Na internetu je mnoho návodů, jak lirc rozchodit, pokud to nefunguje hned, stačí hledat.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2007, 15:36:37 »
hodně by vám mohlo usnadnit práci nainstalování irkick, kde je přiřazení akcí různým tlačítkům na DO docela snadné. Na internetu je mnoho návodů, jak lirc rozchodit, pokud to nefunguje hned, stačí hledat.

Nemohu nikde to irkick najit. Neni to soucasti neceho jineho ?
Ranní ptáče dřív doskáče!

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2007, 08:57:12 »
Stale to irkick nemuzu najit zda se ze je nejak soucasti KDE ale stale se mi nedari najit ten konkretni balik. tak nejak nevim.
Ranní ptáče dřív doskáče!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2007, 09:19:53 »
google: install lirc feisty

https://help.ubuntu.com/community/Install_Lirc_Feisty

Irkick netřeba,  ve chvíli, kdy lirc jako takové funguje a je to už jen o přiřazení akcí v jednotlivých aplikacích na jednotlivé knoflíky, stačí ručně zeditovat soubor .lircrc (je skrytý, takže musíš nejdřív zmáčknout ctrl+h v nautilusu, aby se objevil) v domovském adresáři, nebo stáhnout už předvařený z netu. Co se týče definic ovladačů, hodně  se jich dá stáhnout z ftp na lirc.org.

Všechno je to poměrně blbovzdorně v tom návodu, a to od instalace lircu po strukturu souboru .lircrc.

Nakonfiguroval jsem podle toho už tři dálkové ovladače, takže to funguje :)

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2007, 11:00:56 »
Ano to máš pravdu, jistě to jde i růčo, ale proč to dělat jednoduše ...
A taky je pravda, že se ten balíček nejmenuje irkick, ale něco jako kdelirc, podívám se doma.
zkus zatím pohledat.

Přijde mi to jako velice zdařilé rozhraní pro konfiguraci těch akcí a navíc máš v trayi pak indikační ikonku ;)
http://docs.kde.org/stable/en/kdeutils/kdelirc/irkick/installation.html
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: Dálkové ovládání
« Odpověď #7 kdy: 13 Října 2007, 12:59:58 »
Jasne, chapu ze muzu editovat nejaky soubor a upravit ty akce ale to ja nechci. duvodem je to ze prodavam PC, a v soucasnosti mame v nabidce Xerox Minibox II a ja chci zakaznikum nabidnout alternativu k Windows Media Center, nicmene to musi byt zprovoznitelne nejak jednodusse aby to pochopili z manualu. A v tomto pripade nejake klikani nepripada v uvahu...
Ranní ptáče dřív doskáče!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.