Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nerozpoznán nový monitor - hláška "out of range" [vyřešeno]  (Přečteno 3916 krát)

JaniceV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Dobrý den,
zakoupila jsem nový monitor (Benq 22'') a nerozbehne se mi Ubuntu. PC nastartuje, v okamziku, kdy se ma objevit napis ubuntu a takova ta loadovaci carka se nestane nic, monitor vypise "out of range" a nic. bude potreba lepsi grafickou kartu, vim, ale zatim bych to rada rozchodila s horsim rozlisenim.
Slax mi nabehne v pohode (diky nemu ted pisu :)), proc Ubuntu 6.10 ne? muzu s tim neco udelat nebo cekat na novou grafickou kartu?
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 21:30:20 od Anna Taliánová »

Pavel Půlpán

Re: Nerozpoznán nový monitor?
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2007, 21:53:58 »
Treba bude stacit rekonfigurovat Xka. Takze zreba zkuste stesti tady. Jinak hledat... ;)

JaniceV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Nerozpoznán nový monitor?
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2007, 22:14:32 »
no problem bude v tom, ze nevim, jak rekonfigurovat Xka :-[ a pokud mam neco delat, mam to udelat pres ten Slax nebo nekam najet jeste nez se mi to vypne pri normalnim zapnuti PC? uvedeny odkaz mi moc nepomohl, presto moc dekuji za snahu pomoci, budu to potrebovat trochu podrobnejc, mejte trpelivost, jsem jenom zenska :)
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:05:10 od Anna Taliánová »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Nerozpoznán nový monitor?
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2007, 00:36:47 »
Můžete editovat ze Slaxu přímo soubor /etc/X11/xorg.conf nebo v "recovery mode" spustit příkaz
Citace
dpkg-reconfigure xserver-xorg

U monitoru z manuálu si zjistěte horizontální a vertikální frekvence! Tam je asi ten problém.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:03:10 od Anna Taliánová »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

JaniceV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Nerozpoznán nový monitor?
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2007, 15:14:00 »
Tak jsem to vyresila takovou mene sofistikovanou cestou: nasla jsem si ten xorg pres vyhledavani v Slaxu i v Ubuntu, ten z Ubuntu zazalohovala na flashku, prepsala informace o monitoru a screenech ze slaxoveho do ubuntackeho a uz to najede (a neni potreba ani ta nova graficka karta, jak jsem puvodne ocekavala). A pak ze Linuxy nejsou pro blbce :) Akorat nemam porad takove to nabihaci ubuntu s tou loadovaci carkou na zacatku, misto toho je cerno a pak uz se to zrovna pusti. No ale to mi nijak nevadi.
Diky moc a mejte se.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:04:10 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.