Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou [vyřešeno]  (Přečteno 9800 krát)

papousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou [vyřešeno]
« kdy: 20 Října 2007, 11:34:26 »
Dobrý den.

Už jsem to psal jinam, ale myslím, že podobný problém má více lidí.

Mám grafickou kartu GeForce Go 7600. Po přechodu na z 7.04 na 7.10 se mi při startu objevuje okénko, které mne informuje o přechodu na low-graphics mode, který používá ovladač VESA. Tohoto procesu se mi stále nepodařilo zbavit.

Už jsem zkoušel:
 - Nainstalovat ovladač NVIDIA znovu.
 - Obnovu starého xorg.conf
 - sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Nemáte někdo stejný problém? Nebo ještě lépe: Nevíte, jak tento problém vyřešit?
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 17:32:54 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2007, 12:21:52 »
Dobrý den.

Už jsem to psal jinam, ale myslím, že podobný problém má více lidí.

Mám grafickou kartu GeForce Go 7600. Po přechodu na z 7.04 na 7.10 se mi při startu objevuje okénko, které mne informuje o přechodu na low-graphics mode, který používá ovladač VESA. Tohoto procesu se mi stále nepodařilo zbavit.

Už jsem zkoušel:
 - Nainstalovat ovladač NVIDIA znovu.
 - Obnovu starého xorg.conf
 - sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Nemáte někdo stejný problém? Nebo ještě lépe: Nevíte, jak tento problém vyřešit?
Go 7300, spravce nesvobodnych ovladacu, fungoval mi i ve feisty, je tam driver na nVidia karty a wifi, me fungoval hned po restartu a hned jsem instaloval novej driver.. :)

papousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2007, 12:30:09 »
gargy2002: To bylo první, co jsem zkoušel. Bohužel nvidia ovladač mám sice zaškrtnutý, ale hned vedle něj červený puntík "nepoužíváno".

gargy2002

  • Host
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2007, 12:43:38 »
gargy2002: To bylo první, co jsem zkoušel. Bohužel nvidia ovladač mám sice zaškrtnutý, ale hned vedle něj červený puntík "nepoužíváno".
Ok, tak jinak. Nainstalujte envy a restartujte: http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

papousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2007, 13:12:02 »
gargy2002: Díky moc, envy zafungoval. Jenom chtělo doinstalovat balík "linux-headers-2.6.20-16-386".

kchaja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2007, 23:19:47 »
Dobrý den,

mám stejný problém ale bohužel již v repozitářích ubuntu GG Linux-headers-2.6.20-16-386 nejsou a při pokusu o start na novém jádru 2.6.22-14 systém zamrzne bez žádné odezvy.
Mám ntb Acer Aspire 9302 s AMD Turion 64 MK-38 a grafickou kartu GeForce Go 7300. Při instalaci ovladačů to vyžaduje přesně ty linux-headers které v repozitářích nejsou. Zkoušel jsem je instalovat ručně po stažení z webu, ale nedaří se mi splnit závislosti.
Jsem začátečník tak nevím, jak chybu na novém jádru vydebugovat či jaký repozitář přidat, abych mohl na tomto starším jádru používat binární ovladače.

Děkuji za jakoukoli pomoc...

gargy2002

  • Host
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2007, 23:39:24 »
Dobrý den,

mám stejný problém ale bohužel již v repozitářích ubuntu GG Linux-headers-2.6.20-16-386 nejsou a při pokusu o start na novém jádru 2.6.22-14 systém zamrzne bez žádné odezvy.
Mám ntb Acer Aspire 9302 s AMD Turion 64 MK-38 a grafickou kartu GeForce Go 7300. Při instalaci ovladačů to vyžaduje přesně ty linux-headers které v repozitářích nejsou. Zkoušel jsem je instalovat ručně po stažení z webu, ale nedaří se mi splnit závislosti.
Jsem začátečník tak nevím, jak chybu na novém jádru vydebugovat či jaký repozitář přidat, abych mohl na tomto starším jádru používat binární ovladače.

Děkuji za jakoukoli pomoc...
Me to hned po instalaci nabidlo ovladac v restricted manager, spravce nesvobodnych ovladacu. Zadne headers jsem instalovat nemusel, to si udela ten spravce nesvobodnych ovladacu sam. Nechce se mi verit, ze v repozitarich headers nejsou, pred chvili jsem je v synapriku videl.. :)

kchaja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #7 kdy: 17 Listopadu 2007, 17:34:44 »
Přes správce nesvobodných ovladačů jsem to také zkoušel, ale bez výsledku. Ovladač se nainstaluje ale po restartu je zaškrtlý ale s červeným puntíkem, že se nepoužívá :(
Jinak linux headers v repozitáři jsou, ale jen pro novou verzi jádra 2.6.22-14. Pokud ji však zvolím v grubu, počítač po chvilce nenávratně zamrzne.
Proto tedy běžím na verzi 2.6.20-16, ale pro ní u Gutsy Giboona chybí balíčky v repozitářích. A zrovna kvůli chybějícímu balíčku Linux-headers-2.6.20-16-386 mi nefungují binární ovladače...
Ale i tak děkuji za odpověď :)

gargy2002

  • Host
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #8 kdy: 18 Listopadu 2007, 02:30:59 »
Přes správce nesvobodných ovladačů jsem to také zkoušel, ale bez výsledku. Ovladač se nainstaluje ale po restartu je zaškrtlý ale s červeným puntíkem, že se nepoužívá :(
Jinak linux headers v repozitáři jsou, ale jen pro novou verzi jádra 2.6.22-14. Pokud ji však zvolím v grubu, počítač po chvilce nenávratně zamrzne.
Proto tedy běžím na verzi 2.6.20-16, ale pro ní u Gutsy Giboona chybí balíčky v repozitářích. A zrovna kvůli chybějícímu balíčku Linux-headers-2.6.20-16-386 mi nefungují binární ovladače...
Ale i tak děkuji za odpověď :)
To jsi take presel na GG pres update managera?? Ja to radsi presmazil naostro, je to jistejsi. Kdyz jsem videl na foru, kolik lidi s tim ma problem, doporucuju to kazdemu. Zalohovat data neni zase moc slozite, takze se to vyplati, clovek stravi zalohovanim mene casu, nez hledanim zpusobu, jak resit problemy spojene s prechodem, nefunkcnost hardware apod. Videl bych to na reinstal z live CD GG, pokud mozno se vsim hw zapnutym behem dane operace, urcite to bude fungovat lepe, nez dosud.. :)

kchaja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #9 kdy: 18 Listopadu 2007, 09:45:08 »
Díky za radu, to jsem zkoušel taky, ale problém byl v tom, že čistá instalace běží také na nové verzi jádra, takže mi ani nenaběhne :)
Ale ještě zajímavější bylo, že mi nefungovala ani instalace z alternate CD, ale možná to bylo tím, že jsem ho měl španě vypálené, mě ta mechanika co v tom notebooku mám, stojí za prd.... No zkusím si pohrát s parametry, možná že se mi to povede :) Ale typuju že po instalaci mi nové jádro stejně nenaběhne  ???

A nevíš jestli je možnost nějak zazálohovat i nainstalovaný software? Abych třeba nemusel znovu kofigurovat apache s sql a tak ?

gargy2002

  • Host
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2007, 16:35:43 »
Díky za radu, to jsem zkoušel taky, ale problém byl v tom, že čistá instalace běží také na nové verzi jádra, takže mi ani nenaběhne :)
Ale ještě zajímavější bylo, že mi nefungovala ani instalace z alternate CD, ale možná to bylo tím, že jsem ho měl španě vypálené, mě ta mechanika co v tom notebooku mám, stojí za prd.... No zkusím si pohrát s parametry, možná že se mi to povede :) Ale typuju že po instalaci mi nové jádro stejně nenaběhne  ???

A nevíš jestli je možnost nějak zazálohovat i nainstalovaný software? Abych třeba nemusel znovu kofigurovat apache s sql a tak ?
Zalohovat nainstalovany software?? System by asi nebyl problem, ale jednotlive programy uz asi ano. Funguje ti live CD GG?? Nebo to nenabehne ani z live CD?? Nemuze byt problem nekde v biosu?? Znamemu nefungovaly usb porty na laptopu a po zadani optimalizacniho biosu mu uz sly. Je divne, ze NVidia karta a ne zrovna crap nefunguje ani po nove instalaci. Zkus updatovat bios, pokud je novej, nic lepsiho zatim neporadim.

kotal.ic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #11 kdy: 30 Listopadu 2007, 16:35:26 »
Hoj lidi mám problém... po startu mi to píše, že pojede v lo-grafic mode jako u nahoře zmíněné grafiky, ale když chcu nainstalovat podle rad ovladače, tak mi to vypíše chybu... přesněji tuto:

Smůla, hlavičkové soubory jádra pro cílovou verzi jádra nebyly nalezeny a nezadali jste jiné platné hlavičkové soubory, které y se dali použít.


prosím, poraďte mi... :) jsem v linuxech tak trošku lama... ale i tak to asi vypadá na formát...

titus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: 7.04 -> 7.10 problém s grafickou kartou
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2008, 11:08:38 »
gargy2002: To bylo první, co jsem zkoušel. Bohužel nvidia ovladač mám sice zaškrtnutý, ale hned vedle něj červený puntík "nepoužíváno".
Ok, tak jinak. Nainstalujte envy a restartujte: http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html
Ahoj,muze mi nekdo poradit co mam presne na tech strankach stahnout ? mam ubuntu 7.10 a nvidia mi dela problemi jak psal uzivatel vyse,Ubuntu mam kratce,seznamuji se zatim a nedari se mi zprovoznit externi monitor.Dekuju za radu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.