Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Navod na Live USB Flash  (Přečteno 33900 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Navod na Live USB Flash
« kdy: 29 Října 2007, 19:55:26 »
Zdravim. Neskusal niekto postupy z tychto navodov http://pendrivelinux.com/
Pripadne nema niekto chut vyskusat ich a prelozit ich aj pre nas co nepozname system a anglicky jazyk tak dokonalo aby sme sa do toho pustili?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:03:50 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2007, 20:02:42 »
Já zkoušel Ubuntu 7.10 z flashdisku, ale zaseklo se mi to vždycky po načtení jádra... Možná mám ale moc pomalý flashdisk nebo tak něco, je to levný krám 1GB za 230Kč...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2007, 20:17:05 »
Ja osobne som skusal nainstalovat ubuntu server 7.10 ale vobec mi nebootoval. Instaloval som ho klasicky ako na disk, mozno preto.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gargy2002

  • Host
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2007, 02:08:31 »
Zdravim. Neskusal niekto postupy z tychto navodov http://pendrivelinux.com/
Pripadne nema niekto chut vyskusat ich a prelozit ich aj pre nas co nepozname system a anglicky jazyk tak dokonalo aby sme sa do toho pustili?
Zkusil bych to o vikendu, musim ale koupit 2GB flashdisk, mam pouze 256MB. Stoji par liber, no problem a zkusim to nacpat na tu flasku. Boot z USB mam v BIOSu taky, tak proc to nezkusit. Mozna by sel i ten preklad, ale jsem pres tyden busy, skola, prace, mazec... :)
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:05:01 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2007, 14:02:42 »
Mam novinky co se tyce experimentu. Koupil jsem 4GB flash disk a zkousel tam nacpat 7. 10 presne podle navodu, ale pri zvoleni partition jako active, tudiz pri prikazu "a" mi to vyhodilo hlasku "value out of range", do te doby to slo dobre. Protoze jsem dostal echo, ze Ubuntu dostava v posledni dobe na frak od PCLINUXOS (doufam, ze to nikdo nebere spatne), tak jsem stahnul ISO a jal se zkouset i ten PCLOS. Tam jsem pokrocil ponekud dal, zkousel jsem instalaci pres Win. Flash jsem sice vyrobil, ale pravdepodobne neni bootovaci, i kdyz mi to vyhodilo hlasku, ze by mel byt flash bootovaci a mam samozrejme v BIOSu z flash nastavenej boot. Proste normalne mi nabehne grub. Jeste se mrknu na ten navod PCLOS pres Linux, treba to pujde.
Je mozne ze se s tim formatovanim usbdisku pres fdisk da udelat nejaka zmena, aby to fungovalo, ale pouzivam zasadne GUI, takze nemam s fdiskem zadne zkusenosti...
edit: Opravil jsem MBR, coz zpusobilo, ze jsem po restartu zaznamenal pokus o boot, ale hlaska "no active partition" byla neprehlednutelna, takze jsem zase vyhorel a pres widle nastavit aktivni flasku nejde, jak ve Viste, tak v HPtools, nebo co jsem to stahnul u toho navodu, je tam na vyber pouze format atd., ne aktivni, ci logicke. V Ubuntu live CD to taky neslo nastavit jako aktivni, takze to bude asi nejakej smejd, nebo to proste nejde, nevim.. ???
edit2: Tak jsem se dival do gparted a nejak tam volbu nastavit flash jako aktivni taky nenachazim, coz bude zasadni problem, bez toho nenabootuju ani nahodou.. :-\
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:11:44 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2007, 04:25:17 »
Zdravim ubuntaky z nabootovaneho GG pres usbflash!!!
Problemy vyreseny, instalace na usbflashdisk funguje, i kdyz jsem asi musel vytahnout flashku o krok drive, nez jsem udelal (podle navodu), ale presto jsem to tam nacpal. :) Nevim, kde jsem delal chybu minule, ale ted mi to fungovalo. Trosku jsem akorat zmatkoval, kdyz mi to nacitalo kernel trosku dele, ale cely system je ocividne pomalejsi, holt ta flaska neni SATA HDD, ze. ;D
Jelikoz mam skoro pul ctvrte rano, tak to nechavam na zitra, neboli dnes vecer po praci se vrhnu na ten ceskej preklad. :)
Mala technicka, zkousel jsem live CD PCLINUXOS a nesla mi tam zvukovka a wifi, takze moc dobrej dojem to na me neudelalo... ;D
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:13:17 od Anna Taliánová »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2007, 06:56:51 »
Super uz sa tesime na funkcny navod. :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gargy2002

  • Host
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2007, 01:40:00 »
Zdar lidi, tak tady je ten navod, neukamenujte me prosim.. :)
Navod na bootovaci usb flashdisk pro Gutsy Gibbon
Tento navod je prelozeny ze stranek http://www.pendrivelinux.com/2007/09/28/usb-ubuntu-710-gutsy-gibbon-install/
Nebudu prekladat zbytecne reci, takze prejdeme k tematu.
Pro uspesnou instalaci na usb flashdisk (pendrive, flashdrive) je potreba:
1.) Vypalena image Ubuntu Gutsy Gibbon (07. 10)
2.) CD/DVD mechanika
3.) USB Flashdisk 1GB (doporucena velikost 2GB)
4.) U710fix.tar
Pro rychlejsi instalaci muzete pouzit funkce copy and paste, zalezi na uzivateli a distribuci.
Nyni muzeme prejit k vlastni instalaci. Predpokladam, ze uzivatel ma vypalene distro Ubuntu 7. 10 Gutsy Gibbon, takze zacneme:
Vlozime live CD GG do CD/DVDa usb flashdisk do USB portu,
Restartujeme pocitac, aby nam nabootoval do live CD GG.
Po restartu doporucuju v BIOSu zmenit BOOT poradi na USB MEMORY, nebo USB DEVICE, jako prvni volbu v zavislosti na moznostech, nebo nastaveni Biosu daneho PC. Cilem je zmenit BOOT poradi, nebo posloupnost na bootovani z USBflash zarizeni jako master, protoze pokud to neudelate, fdisk s nejvetsi pravdepodobnosti nenastavi USB Flashdisk na aktivni oddil, takze BIOS nepozna USB Flash disk jako aktivni oddil a tim padem nenabootuje a prejde k dalsi moznosti bootu, coz je grub, nebo lilo a instalace nenabehne.
Po nabootovani live CD GG otevreme terminal a zadame sudo su cimz zmenime prava na roota (administratora).
Zadej: fdisk -l pro vypis dostupnych diskovych oddilu. Je zapotrebi zjistit, jake oznaceni ma Vase usbflash disk (priklad /dev/sdb). Behem instalace nahradte x pismenem Vasi oznacene usbflashdrive. Pokud je Vase usbflash oznacena jako /dev/sdb, nahradte pismeno x pismenem b.
Zadej: umount /dev/sdx1
Zadej: fdisk /dev/sdx
Zadej: p pro zobrazeni stavajicich oddilu na usbdisku a d vymazat je.
Zadej: p znovu pro zobrazeni nejakych dalsich oddilu (pokud oddily existuji, opakuj predchozi krok znovu).
Zadej: n pro vytvoreni noveho oddilu.
Zadej: p jako primarni oddil.
Zadej: 1 pro vytvoreni prvniho primarniho oddilu.
Stiskni ENTER pro nastaveni prvniho vychoziho bloku (cylindr).
Zadej: +750M pro nastaveni velikosti oddilu.
Zadej: a pro nastaveni aktivniho oddilu (na tom jsem prve pohorel, diky nastaveni Biosu).
Zadej: 1 pro vyber prvniho (1) oddilu.
Zadej: t pro zmenu filesystemu daneho oddilu.
Zadej: 6 pro vyber FAT16 jako filesystem na usbdisku.
Zadej: n pro vytvoreni dalsiho diskoveho oddilu.
Zadej: p pro vytvoreni primarniho oddilu.
Zadej: 2 pro vytvoteni druheho (2) oddilu.
Stiskni ENTER pro nastaveni vychoziho bloku oddilu (cylindr).
Stiskni ENTER znovu pro nastaveni posledniho bloku(cylindru).
Zadej: w pro zapis na novy oddil.
Zadej: umount /dev/sdx1 pro odmountovani daneho oddilu.
Zadej: mkfs.vfat -F 16 -n ubuntu710 /dev/sdx1 pro formatovani prvniho oddilu.
Po teto akci to pravdepodobne zahlasi, ze je usbdisk zmeneny, doporucuju vytahnout a znovu zasunout flashdisk (pokud to neudelate, zahlasi vam u dalsiho kroku terminal, ze oddil sdx2 neexistuje a budete to muset udelat tam, aby jste mohli pokracovat).
Zadej: umount /dev/sdx2 pro kontrolu, zda je druhy oddil odmountovany.
Zadej: mkfs.ext2 -b 4096 -L casper-rw /dev/sdx2 pro formatovani druheho oddilu.
Vratte se zpatky k terminalu a zadejte: apt-get update
Zadej: apt-get install syslinux mtools
Zadej: syslinux -sf /dev/sdx1
Zadej: cd /cdrom
Zadej: cp -rf casper disctree dists install pics pool preseed .disk isolinux/* md5sum.txt README.diskdefines ubuntu.ico casper/vmlinuz casper/initrd.gz /media/ubuntu710/
par minut pockejte a na zaver to vyhodi nejake errory, takze je ignorujte a pokracujte.
Ignore any "cannot create symbolic link" errors
Zadej: cd /home/ubuntu pro presunuti do daneho adresare.
Zadej: wget pendrivelinux.com/downloads/U710fix.zip
Zadej: unzip -o -d /media/ubuntu710/ U710fix.zip
Restartujte a melo by nabehnout funkcni live USB GG, pokud mate zmeneny BOOT na USB MEMORY.
V originalnim navode je zminene, ze se ma zmenit BOOT az pri tomto restartu, ale je mozne, ze to bude chtit zmenit BOOT jeste pred samotnou instalaci, nechtelo mi to totiz nastavit aktivni oddil.
Pokud to nebude chtit nabootovat, tak je potreba opravit poskozeny MBR.
V terminalu zadejte sudo apt-get install lilo a potom
lilo -M /dev/sdx
pismeno x opet nahradte prislusnym pismenem Vaseho USB Flashdisku.
Doufam, ze to bude fungovat, posledni tejden jsem nejakej nachlazenej, strida se tady pocasi jako v “Anglii” a stravil jsem dnesni vecer s flaskou slivovice (svestky, 54%), nicmene jsem porad jeste pri smyslech. Pokud to bude chtit nekdo upravit, nemam s tim problem, popsal jsem, jak se mi to podarilo udelat podle toho originalniho navodu...  :)
edit: Kosmeticke upravy, par dvojtecek a opraveny prikaz instalace lilo (chybelo install).
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:26:23 od Anna Taliánová »

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Re: Komu sa chce experimentovat?
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2007, 21:03:14 »
Dal by sa premenovať titulok? Lebo je to dobrá téma, no zlý nadpis.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2007, 21:12:13 »
Moze byt? Pripadne dajte navrh na nazov alebo to niekto hodte do navodov.

P.s mne to ani takto nebootuje, ale to bude asi BIOS-om.

A este dodatok v bode
Kód: [Vybrat]
Zadej: cp -rf casper disctree dists install pics pool preseed .disk isolinux/* md5sum.txt README.diskdefines ubuntu.ico casper/vmlinuz casper/initrd.gz /media/ubuntu710/
par minut pockejte a na zaver to vyhodi nejake errory, takze je ignorujte a pokracujte.
Ignore any "cannot create symbolic link" errors
mi to nekopirovalo lebo USB bol odmountovany, ak to robi kazdemu bolo by dobre tam napisat aby si ho kazdy mount-ol.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:27:37 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2007, 23:37:06 »
Moze byt? Pripadne dajte navrh na nazov alebo to niekto hodte do navodov.

P.s mne to ani takto nebootuje, ale to bude asi BIOS-om.

A este dodatok v bode
Kód: [Vybrat]
Zadej: cp -rf casper disctree dists install pics pool preseed .disk isolinux/* md5sum.txt README.diskdefines ubuntu.ico casper/vmlinuz casper/initrd.gz /media/ubuntu710/
par minut pockejte a na zaver to vyhodi nejake errory, takze je ignorujte a pokracujte.
Ignore any "cannot create symbolic link" errors
mi to nekopirovalo lebo usb bol odmountovany, ak to robi kazdemu bolo by dobre tam napisat aby si ho kazdy mount-ol.
Abych rekl pravdu, tak ted si nejsem jisty s tim vytazenim a zasunutim usbdisku, kazdopadne, pokud neco neslo, bylo to urcite treba a po zasunuti zpatky se musely oba oddily namountovat, druhy jsem pro format musel prikazem odmountovat a prvni musel byt namountovany, proto se mi po tom prikazu zacaly kopirovat data z live CD do flashky bez problemu. Takhle to fungovalo me, skoro presne podle toho navodu, jenom to vytazeni muselo byt drive. Zbytek byl ok.. ;)
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:28:56 od Anna Taliánová »

Krakonos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2007, 22:40:03 »
neslo by to teoreticky bez 1. a 2. bodu (DVD mechanika a live CD)?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:29:49 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2007, 23:18:49 »
neslo by to teoreticky bez 1. a 2. bodu (DVD mechanika a live CD)?
Jako pouze zasunout usbflash a pak tam nejak ty data vykouzlit?? ;)
Na tu usbflash se ty data musi odnekud zkopirovat. Dela se to v terminalu pri nabootovanem live CD. Logicky, vyrabi se neco obdobneho, akorat na jine medium. Pokud by to chtel nekdo udelat jinak, tak by to teoreticky mozna slo, ale pres tento navod urcite ne. Je ale mozne ty data z funkcni bootusbflash od nekoho zkopirovat a nakopcit do jineho usbdisku, ale napred by se musel zformatovat ten disk jako aktivni a vytvorit tam ty primarni oddily v fdisku. Teoreticky by to mohlo fungovat...
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:30:51 od Anna Taliánová »

Krakonos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #13 kdy: 04 Listopadu 2007, 23:25:08 »
nemyslel jsem vykouzlit,spis nahrat treba z woken :-\ ponevadz bych si rad instalnul GG ale ntb nema DVD mechaniku,ale umi boot z USB flash disku
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:31:36 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #14 kdy: 04 Listopadu 2007, 23:50:37 »
nemyslel jsem vykouzlit,spis nahrat treba z woken :-\ ponevadz bych si rad instalnul GG ale ntb nema DVD mechaniku,ale umi boot z USB flash disku
Jestli mas FDD, tak by mozna sla udelat instalace z diskety, pres internet. Jinak, kdyz bude zajem, tak data z usbflash poslu, ale porad zustava problem s formatem te flashky. Jestli zvladne nejakej Partition Magic naformatovat ten disk, tak je to teoreticky mozne, jak jsem psal.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:32:50 od Anna Taliánová »

Krakonos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2007, 13:39:18 »
nemyslel jsem vykouzlit,spis nahrat treba z woken :-\ ponevadz bych si rad instalnul GG ale ntb nema DVD mechaniku,ale umi boot z USB flash disku
Jestli mas FDD, tak by mozna sla udelat instalace z diskety, pres internet. Jinak, kdyz bude zajem, tak data z usbflash poslu, ale porad zustava problem s formatem te flashky. Jestli zvladne nejakej Partition Magic naformatovat ten disk, tak je to teoreticky mozne, jak jsem psal.

s tou FDD to nevidim.jinak jestli budes tak hodnej,tak by si to mohl teda nekam uploadnout,pokusim se sehnat nakej program na rozdeleni flashky,upload nespecha.dik
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:35:07 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2007, 13:49:27 »
nemyslel jsem vykouzlit,spis nahrat treba z woken :-\ ponevadz bych si rad instalnul GG ale ntb nema DVD mechaniku,ale umi boot z USB flash disku
Jestli mas FDD, tak by mozna sla udelat instalace z diskety, pres internet. Jinak, kdyz bude zajem, tak data z usbflash poslu, ale porad zustava problem s formatem te flashky. Jestli zvladne nejakej Partition Magic naformatovat ten disk, tak je to teoreticky mozne, jak jsem psal.

s tou FDD to nevidim.jinak jestli budes tak hodnej,tak by si to mohl teda nekam uploadnout,pokusim se sehnat nakej program na rozdeleni flashky,upload nespecha.dik
Co ten navod udelat u nejakeho kamose s CDRW/ROM?? Urcite to bude jednodussi. ISO GG si stahnes na ten usbflash, doneses ke kamosovi, znamemu a muzes pokracovat podle navodu. Tim chci rict, proc to delat slozite, kdyz to jde jednoduse. Nepotrebujes nic shanet, pouze to provedes u nekoho jineho, pokud nekdo takovy je. Jeho PC v zadnem pripade pouzitim live CD poskodit nemuzes a navic ho muzes presvedcit, aby presel od widli, pokud uz treba nejake distro Ubuntu nema..
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:37:08 od Anna Taliánová »

Krakonos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2007, 14:00:00 »
no vidis,na to jsem uplne zapomnel.dik ;)

o5

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #18 kdy: 08 Ledna 2008, 19:03:27 »
Rekl bych ze jsem postupoval spravne dle navodu a ve chvili kdy by se mela objevit zavadejici obrazovka ubuntu z flash se mi zobrazí jen:
Kód: [Vybrat]
MBR FA:Veskery vstup z klavesnice je hluchy, takze se jen muzu divat, jak tam blika podtrzitko :-) Nevíte kde jsem udělal chybu? Díky
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:38:56 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #19 kdy: 09 Ledna 2008, 02:08:15 »
Rekl bych ze jsem postupoval spravne dle navodu a ve chvili kdy by se mela objevit zavadejici obrazovka ubuntu z flash se mi zobrazí jen:
Kód: [Vybrat]
MBR FA:Veskery vstup z klavesnice je hluchy, takze se jen muzu divat, jak tam blika podtrzitko :-) Nevíte kde jsem udělal chybu? Díky
Pokud to nebude chtit nabootovat, tak je potreba opravit poskozeny MBR.
V terminalu zadejte sudo apt-get install lilo a potom
lilo -M /dev/sdx
pismeno x opet nahradte prislusnym pismenem Vaseho USB Flashdisku.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:39:41 od Anna Taliánová »

o5

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #20 kdy: 09 Ledna 2008, 19:38:19 »
diky, ted ale bohuzel mi to napise:
Kód: [Vybrat]
No partition drivea zacne zavadet z HDD...Ja tedy nevim, mozna delam neco spatne ja, drzel jsem dle navodu na wiki a ted kdyz jsem koukal na navod v tomto threadu, tak zde se uvadi byt nabootovan z live CD Ubuntu 7.10 a v nem vytvaret bootovatelny flash (ale imho to nebude tim).
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 22:41:16 od Anna Taliánová »

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #21 kdy: 09 Ledna 2008, 21:12:54 »
Tak se s tím pachtím a stále to nejde.Jestli se nepletu, tak při instalaci dle návodu gargy 2002 je potřeba být připojen na internetu.Je to tak?
Zdravím

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #22 kdy: 09 Ledna 2008, 21:30:17 »
Ano aj v tomto navode musi byt funkcne pripojenie kvoli tomuto bodu kde sa stahuje U710fix.zip
Kód: [Vybrat]
Zadej: wget pendrivelinux.com/downloads/U710fix.zip
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #23 kdy: 10 Ledna 2008, 02:18:00 »
diky, ted ale bohuzel mi to napise:
Kód: [Vybrat]
No partition drivea zacne zavadet z HDD...Ja tedy nevim, mozna delam neco spatne ja, drzel jsem dle navodu na wiki a ted kdyz jsem koukal na navod v tomto threadu, tak zde se uvadi byt nabootovan z live CD Ubuntu 7.10 a v nem vytvaret bootovatelny flash (ale imho to nebude tim).
Nevim co delate spatne, ale to ze se musi nabootovat z live cd Ubuntu 7.10 a v nem teprve delat tu boot flasku je zakladni postup, nejak mi ten prispevek ale nedava smysl..

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #24 kdy: 10 Ledna 2008, 08:11:30 »
Mám originál cd Ubuntu 7.10 a když jej spustím na live tak jednou mně  jednou nejde prohlířeč,podruhé to hlásí zase jinou chybu,nemohu spustit internet.Asi je chyba někdě v počítači ale kde?Nenapadá Vás proč to livko tak zlobí?Zkoušel jsem i druhé a stále to samé.
Zdravím

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.