Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Stream video či hudba v Opeře  (Přečteno 4956 krát)

CrazyDog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • CrazyDog ~ Multi-web
Stream video či hudba v Opeře
« kdy: 30 Října 2007, 15:29:07 »
Opravdu jsem hledal, ale nenašel. Mám Ubuntu 7.10 a ve Firefoxu mi bez problému jedou videa (Online TV ap. Radia,...) a v Opeře vůbec. Mám standardní sestavu, takže vše jede přes Totem.
Díky za vaše rady nebo návod, jak to zprovoznit.
Asus M2N-E, Athlon X2 64 6400+, GEIL 4x512MB DDR2, nVidia GeForce 9600GT 512MB DDR3 PCIE, HDD Seagate Barracuda 320GB SATA II + 80GB...
Ubuntu blog | PHP, JS a CSS blog | Osobní blog

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2007, 15:52:16 »
Prvne si zkontrolujte jestli mate v Tools -> Preferences -> Advanced -> Plugin Options pridany cesty ke vsem Firefoxim pluginum (napr. ~/.mozilla/plugins, /usr/lib/mozilla, /usr/lib/firefox/ atd.). Dalsi veci pak je v jakym formatu jsou ty televize a radia.
- uzivatel je deviant

CrazyDog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • CrazyDog ~ Multi-web
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2007, 16:12:02 »
Adresy tam mám všechny:
/usr/lib/opera/plugins:/usr/lib/flashplugin-nonfree:/usr/lib/mozilla/plugins:/home/crazydog/.mozilla/plugins
A nefunguje mi například poslech radii z abradio.cz například Helax: http://www.abradio.cz/player.php?kod=43&quality=asx32 a ve Firefoxu jede a online TV? Zrovna mě žádné nenapadá, ale například co jsem jen tak našel: http://www.tvlink.cz/Meteo-TV_905/ které mi ve Firefoxu jede a v Opeře ne.

Díky
Asus M2N-E, Athlon X2 64 6400+, GEIL 4x512MB DDR2, nVidia GeForce 9600GT 512MB DDR3 PCIE, HDD Seagate Barracuda 320GB SATA II + 80GB...
Ubuntu blog | PHP, JS a CSS blog | Osobní blog

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2007, 17:28:49 »
Ano, koukam ze v Konqueror taky zadny problem a Opera nezabere. No, nejhorsi reseni bude ze si nainstalujete gxine (resp. gxineplugin) a v opere pridate
Kód: [Vybrat]
/usr/lib/gxine Jediny hacek to ma ze se video (nebo audio) neprehraje primo na strance, ale otevre se samostatne okno a zacne se prehravat. Asi by nekde slo i nastavit to primy prehravani na strance, ale nikdy jsem to moc nezkoumal (protoze se u me zabydlel Konqueror  ;)
- uzivatel je deviant

zavaro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2007, 10:35:27 »
Prehravanie streamov v Opere funguje s použitím xine-mozilla pluginu. Na iných pluginoch sa mi to nikdy nepodarilo rozchodiť. V Ubuntu 7.10 funguje bez problémov. Inštaloval som z repozitárov :

gxine + plugins (libxine1-ffmpeg,libxine1-gnome) + libxine-xvdr + xine-plugin

Enjoy

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2008, 23:03:11 »
Prehravanie streamov v Opere funguje s použitím xine-mozilla pluginu. Na iných pluginoch sa mi to nikdy nepodarilo rozchodiť. V Ubuntu 7.10 funguje bez problémov. Inštaloval som z repozitárov :

gxine + plugins (libxine1-ffmpeg,libxine1-gnome) + libxine-xvdr + xine-plugin

Enjoy
no knihovny mam nainstalovany krome libxine-xvdr + xine-plugin ..ty jsem nenasel. Zjistil jsem ze opera se mi vytuhne v v systray v horni liste ppri pouzivani a pada me pri pripojováni do log. okna intern. bankovnictvi. pouzival jsem verzi 9.24. 
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

nettezzaumana

  • Host
Re: Stream video či hudba v Opeře
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2008, 23:04:38 »
znamy poblem >> downgraduj flashplugin a bude v poho

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.