Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000 [vyřešeno]  (Přečteno 2994 krát)

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Problém s tiskárnou Canon BJC-3000 [vyřešeno]
« kdy: 06 Listopadu 2007, 22:58:31 »
Po instalaci Ubuntu 7.10 jsem zjistil problém s tiskárnou Canon BJC-3000.
Systém tiskárnu našel, přiřadil ji do tiskového manažeru, ale nešla vytisknout ani testovací stránka.
V následujícím kroku jsem tiskárnu z tiskového manažeru odstranil a znovu přidal. Poté se mi podařilo vytisknout testovací stránku, ale nic jsem nevytikl  ani z Open Officu ani z geditu.
Tiskárna se tváři že je připravena, když dám tisk tak se v okně tiskárny na chvilku objeví hláška "Tiskne-job printing", která po několika sekundách skočí do stavu "Zastavena: job-stopped". Následně se dá tato úloha smazat příkazem Cancel. Tiskárna se ani nezapne, což by běžně měla dělat a při tisku testovací stránky také udělala. Po tom všem se tiskárna se dále tváří jako připravena.
Na dotaz od Canonu na ovladače pro Lunix, jsem se dozvěděl, že Lunix není u Canonu podporovaný systém.
Ještě jedna informace na závěr, toto je moje první instalace inuxu, takže nemohu odpovědět, jestli předtím tiskárna v Linuxu tiskla.
Pouze pro informaci, tiskárna je zapojena korektně a x Win XP tiskne (tím chci říct, že není problém v kabeláži).
Poradí někdo?
« Poslední změna: 08 Listopadu 2007, 10:53:40 od Marcel "Maky" Šuška »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2007, 09:14:52 »
Já mám Canom BJC 2000 a normálně jsem ji nainstaloval.

Napadají mě snad jen dvě věci.
Nastavit tiskárnu jako výchozí, což jsem v GG nedělal, ale pro vaší tiskárnu to může být.
Zjistěte si, jak je tiskárna připojena k PC. Já mám myslím paralerní port LPT 1, nebo tak něco, (nespomínám si právě a ještě jsem v práci). Hned při instalaci se to myslím ptá právě na připojení k PC, tak se na to mrkněte, třeba je chyba právě zde. Jak budu doma, tak se na to mrknu.

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2007, 11:44:40 »
Ještě doplnění: Tiskárna je nastavena jak implicitní a je připojena přes USB port.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2007, 17:51:20 »
Tak už jsem se dostal domů.

Právě se dívám na instalačního průvodce tiskárnou. Dal jsem přidat novou tiskárnu a po načtení tiskáren zvolil hned první možnost Gutenprint Parallel Port #1 . Možná to není správné, protože vedle v políčku to píše epson:/dev/lp0. Pak jsem dal další, našel tiskárnu Canon, vedle je napsáno: Canon BJC 2000 CUPS+Gutenprint v5.0.1 Simplified (doporučeno). Dal jsemdalší a pak Použít. Pak jsem dal nastavit jako výchozí a vytiskl zkušební stránku.
Mohu říct, že v GG lépe tiskne, než v předešlých distribucích. Vždycky tak nějak hrkala, že jsem myslel, že už dodělává. Teď tiskne i rychleji a vrní si jako když tisknu ve win.

Tvá tiskárna Canon BJC 3000 je v Přidat tiskárnu, takže by jsi ji měl nastavit. Snad můj návod ti pomůže. Místo parallelního portu zkus vybrat jiný. Taky v instalaci jsem vyiděl, že je tam možnost program najít na diku z ovladačů win. tak to zkus vyzkoušet a pak pisni.

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2007, 21:54:35 »
Takže stručně, návod pomohl. :-)

Vybral jsem si možnost Guteprint USB port.
Pak mi instalace nabídla moji tiskárnu Canon BJC-3000, ale tady jsem nevyužil přednastavený driver "bjc600", ale z možností jsem si vybral "High Quality Image (Gutenprint CUPS) (simple)" a zkusil vytisknout zkušební stránku - OK, pak jsem zkusil ještě po stránce z Opery a z Open Office (Writer) a vše OK.

Moc děkuju za pomoc, protože mimo jiné padl další argument, který měla manželka, aby nemusela přejít z XP na Ubuntu. :-)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Problém s tiskárnou Canon BJC-3000
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2007, 10:52:58 »
Není zač, rád jsem pomphl.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.