Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upravene QIP smajly pro download  (Přečteno 9069 krát)

existpierre

  • Host
Upravene QIP smajly pro download
« kdy: 11 Ledna 2008, 20:30:56 »
Zdravim,

dufam, ze pisem do spravnej sekcie  :-[  :D :D ...Na gnome-look sa daju najst QIP[Gaim] smaily, no ak mate temu s  tmavymi oknami, vidno na nich biele okraje. A to prave ubera na krase tych smailov. Tak som sa rozhodol, ze ich upravim a podelim sa o ne s vami :) ;)

 

http://www.sendspace.com/file/33ngj4

http://rapidshare.com/files/83034610/QIP_Gaim_.tar.gz.html

http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=499a3c8b5ec33815d416f612c44ca21e

enjoy :)
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 22:50:17 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: download - Upravene QIP smaily
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2008, 20:50:59 »
Pekné :) len jedna otázka: ako je to s kompatibilitou? keď pošlem nejakého exot smilíka napr. niekomu kto má originál klient tak asi uvidí len kopu intepunkcie, nie?

existpierre

  • Host
Re: download - Upraveni QIP smaily
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2008, 20:56:46 »
JJ,  ked to posles niekomu, kto take smaile nema zadefinovane alebo ich nema vobec, tak napriklad namiesto rofl smaila mu pride *ROFL*, ale kazdeho koho poznam, ma bud QIP, Mirandu alebo Pidgina s tymito smailami, takze plna kompatibilita ;)
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 22:36:41 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: download - Upraveni QIP smaily
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2008, 21:59:17 »
No tak nie každý, ja napríklad zatiaľ nie ;) a väčšina mojich kontaktov tiež nie, všetci sú mimo z tých super duper hier  ::)
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 22:37:03 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smaily pro download
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2008, 22:45:06 »
No, abych řekl pravdu, to že má IM hry vůbec neni nevýhoda.. Jak jste si všimli, lidi to používají (já dřív taky)... Člověk se u toho zabaví a pak se tluče do hrudi, že zase kámoše dostal... Nevím, proč k tomu všichni mají takový odmítavý přístup...
Stejně tak ikonky typu Kachnička, Hotdog a tak... Využít se to dá (používal jsem to celkem běžně) a je to lepší, než ikonka away a pod ní popisek...
Kdyby jabber klienti takové věci uměli, vůbec bych se nezlobil... A kdo by to nevyužil, ten by to nepoužíval, žejo...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

existpierre

  • Host
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2008, 03:18:11 »
Ja si to tiez myslim.. ale po case, dlhom case, ako pouzivam Pidgin, ani mi to nechyba...staci mi, ze kamosi vedia, ci som pri PC alebo nie, alebo ci chlastam (ako teraz :D :D ), alebo nie :D naozaj nezvyk po dlhej dobe skocit na QIP :D
..ale taky pool by som si zahral :P
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:25:38 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2008, 11:50:09 »
No, už jsem se lekl, že mě tu všichni umlátí za to, že jsem pubescentní závislák, že mám jít na Windows a užívat si oficiálního ICQ klienta :D
Každopádně kdyby to někdo narval do jabber klientů, možná by se o něco líp ukecávalo
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2008, 12:09:34 »
Rozhodne ťa tu nikto mlátiť nebude ;) , je to tvoj názor .Podľa mňa to je typický príklad zbytočnej funkcie softwaru a navyše to spôsobuje silnú závislosť a žerie to tony času... Pre mňa IM je IM a hry sú v úplne inej kategórii a nemalo by sa to miešať v jednom programe...
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:26:36 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2008, 12:47:33 »
Rozhodne ťa tu nikto mlátiť nebude ;) , je to tvoj názor. Podľa mňa to je typický príklad zbytočnej funkcie softwaru a nyvše to spôsobuje silnú závislosť a žerie to tony času... Pre mňa IM je IM a hry sú v úplne inej kategórii a nemalo by sa to miešať v jednom programe...
jasně, ale představme si situaci - ukecávám člověka s oficiálním ICQ klientem na Jabber... co mu řeknu?
Jo, máme stabilní decentralizovanou síť - bude na mě koukat jako kdybych spadl z Marsu
Máme automatický šifrování zpráv - stále kouká jak na ufona a bude tvrdit, že to nepotřebuje
...a co dál? Nic... Ale když vytáhne člověk esa typu:
Jo, máme supr hry, můžeme pařit hada ve dvou, šachy, kulečník, pak máme čmárací tabuli, přenos hlasu, přenos videa... Prostě nevím, podle mě není hendikep mít víc funkcí a na tohle už bych nejspíš nalákal mnohem víc lidí...
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:27:43 od Anna Taliánová »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2008, 13:01:00 »
NJ to je pravda, na prilákanie väčšieho množstva užívateľov by to bolo fajn, ale tiež je problém, že tie hry by sa museli nejak pridať do každého klienta (alebo by sa vytvoril jeden klient na hry) a napr ja sa sznažím používať hlavne jednoduché a rýchle programy (s Duronom 1800 a 256 MBram ani inú možnosť nemám) a bolo by mi zbytočné pri každom spustení klienta čakať kým sa načítajú všetky "nadštandardné funkcie" keď chcem napr. Ferovi napísať nech mi vráti knihu z matiky...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2008, 13:27:57 »
Je jasný, že s tím výkonem je to trochu problém, ale pokud by se to udělalo jako další moduly (= nahrávají se až při spuštění hry), tak by to takový problém nebyl
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

existpierre

  • Host
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2008, 13:58:30 »
Myslim, ze teraz je najdolezitejsie asi to, aby terajsi klienti splnali taku funkcnost, ako to je na win klientoch , aj ked mi to uz nechyba, privital by som to (rozsirene statusy, buddy ikony...) :)
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:28:27 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2008, 14:07:22 »
Roman "Schmaker" Šmakal: možno by to šlo cestou špeciálneho klijenta na hry - napísal by sa nejaký nový klient a v ňom by boli hry aj IM (len ešte treba nájsť nejakého "sa" kto by to napísal :P)
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:29:03 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2008, 14:29:40 »
existpierre: Funkčnost splňují... Posílají zprávy... Zbytek už jsou doplňující funkce, které bych samozřejmě taky uvítal...

menganito: Podle mých informací má mít jabber klient "JabbIM" podporu nějakých her, ale jaký hry to budou, to netuším...
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:29:29 od Anna Taliánová »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #14 kdy: 12 Ledna 2008, 15:14:59 »
V Jabbimu je Kámen-nůžky-papír. Hry jsou docela dobrá věc, pamatuju se, že na ICQ mě bavila ta kombinace kámen-nůžky-papír a šachů, myslím, že Slide-A-Lama se to jmenovalo. Ale rozhodně bych neřekl, že je to důležitější funkce než rozšířené statusy.

A čím bych ostatní lidi nalákal na Jabber:
- stabilní - aspoň tedy můj Jabber server nepadá prakticky vůbec
- člověk může být připojený z více zdrojů zároveň
- služby serveru jako disk, posílání sms, RSS čtečka, překladové slovníky, počasí, TV program,..., v případě Gtalku perfektní on-line historie chatů

A jak jste to mysleli s tím, že by klienti mohli podporovat buddy ikony? Oni je nepodporují? Já je mám jak v Jabberu, tak v ICQ. Navíc takový VIP ICQ transport umí nejen buddy ikony, ale i synchronizaci se serverem ICQ, takže ještě víc bezproblémový než např. Miranda.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:30:28 od Anna Taliánová »

existpierre

  • Host
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2008, 15:38:35 »
Ja by som velmi rad presiel na jabber, pocujem a citam o tom len to dobre, lenze ja mam cca 80 ICQ kontaktov , no a cital som ze pri transporte sa prenesu iba cisla, nie nicky, dalej to potom nepodporuje ICQ filetransfer (ja si dost casto posielam subory), cize by mi to dalo dost prace  ::)
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:31:22 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #16 kdy: 12 Ledna 2008, 15:51:18 »
No, asi jste špatně pochopil buddy ikonu, protože je klienti opravdu neumí...
Buddy ikona je ikonka stavu typu Kachnička, Páreček, Joystick, spánek a tak...
Avatar (taky známej jako buddy ikonka, aby v tom nebyl moc malej zmatek) je jen obrázek uživatele...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #17 kdy: 12 Ledna 2008, 20:33:33 »
No, asi jste špatně pochopil buddy ikonu, protože je klienti opravdu neumí...
Buddy ikona je ikonka stavu typu Kachnička, Páreček, Joystick, spánek a tak...
Avatar (taky známej jako buddy ikonka, aby v tom nebyl moc malej zmatek) je jen obrázek uživatele...

Aha, tak to ani nevím, že existuje  :) Originální klient ICQ jsem viděl tak možná před 3 lety. Osobně mi to přijde jako funkce naprosto na nic. Copak status messages nejsou mnohem praktičtější? Osobně bych se přimlouval spíše pro to, aby toto v Jabberu nebylo.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #18 kdy: 12 Ledna 2008, 23:38:07 »
Status messages jsou hezký, ale status ikonka je výstižnější... Vem si, máš v rosteru třeba 10 lidí away a ani u jednoho nevíš, co děláš... Takhle koukneš a vidíš, že "Lenka hraje", "Pavel se koupe" a "Petra chrápe"...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #19 kdy: 12 Ledna 2008, 23:46:15 »
tzv. X-status. Je to velice užitečné a myslím si  naopak, že tyto statusy naprosto zpřehlední co kdo dělá. Tato funkce se měla chystat do Kopete, co jsem četl u Pidgina, taky by se měla přidat, ale bůhví kdy to bude.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:32:38 od Anna Taliánová »
Acer Aspire 5101ANWLMi

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #20 kdy: 12 Ledna 2008, 23:47:45 »
Hlavně by se mi takové ikonky líbily nacpané v jabber klientech... ale to asi nebude (hned)...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #21 kdy: 13 Ledna 2008, 01:16:01 »
Status messages jsou hezký, ale status ikonka je výstižnější... Vem si, máš v rosteru třeba 10 lidí away a ani u jednoho nevíš, co děláš... Takhle koukneš a vidíš, že "Lenka hraje", "Pavel se koupe" a "Petra chrápe"...

Nevím, jak vy, ale já když se podívám do rosteru, tak mám u každého kontaktu napsaný status message, takže hned vidím, že Lenka "sla na obed", Pavel "lezi ve vane" a Petr "chrape". Je to přehledné a mnohonásobně variabilnější než formou obrázků. Já třeba používám status message jako "I'm in gym, I'll be back after 10." Jak tuto informaci sdělím pomocí buddy icon? Ono totiž informace o statusu nejsou jenom o tom, abych věděl, že se Pavel řáchá ve vaně, ale také by měly být opravdu užitečné, třeba sdělovat, kdy asi tak Pavel hodlá z vany vylézt a bude opět dostupný.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:33:27 od Anna Taliánová »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Upravene QIP smajly pro download
« Odpověď #22 kdy: 13 Ledna 2008, 09:46:31 »
Nevím, jak vy, ale já když se podívám do rosteru, tak mám u každého kontaktu napsaný status message, takže hned vidím, že Lenka "sla na obed", Pavel "lezi ve vane" a Petr "chrape". Je to přehledné a mnohonásobně variabilnější než formou obrázků. Já třeba používám status message jako "I'm in gym, I'll be back after 10." Jak tuto informaci sdělím pomocí buddy icon? Ono totiž informace o statusu nejsou jenom o tom, abych věděl, že se Pavel řáchá ve vaně, ale také by měly být opravdu užitečné, třeba sdělovat, kdy asi tak Pavel hodlá z vany vylézt a bude opět dostupný.
Samozřejmě nic nebrání tomu, aby u ikonky byla ještě zpráva... Každopádně ne každý má v rosteru zapnutý zprávy hned u kontaktu a tak nebo tak se mi to (subjektivně) zdá rychlejší.. Prostě kouknu a vidím... Nebo místo pracnýho "ťukání" statusu prostě kliknu na ikonku a všem je jasný, že jim neodepíšu hned, protože jsem ve vaně, nebo obědvám...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.