Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: plná instalace KDE4  (Přečteno 3388 krát)

honorguard

  • Host
plná instalace KDE4
« kdy: 29 Února 2008, 23:04:14 »
Dobrý den,
rád bych si nainstaloval KDE4 i se všemi aplikacemi a náležitostmi.
Nejen jádro, ale i Kopete, Amarok, Kate, systémové nástroje a tyhle věci.
Takže potřebuji vědět, jaké přidat repositáře, jaké balíčky nainstalovat...
Také jsem někde viděl odkaz na balíček z HH na češtinu, nemáte prosím někdo odkaz? Předem dík

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: plná instalace KDE4
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2008, 13:07:53 »
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-members-kde4/ubuntu gutsy maininstalovat balík kde4-core, nebo pro úplné kde4 balík kde4, ale s češtinou nevim, sám jí tam nemám. V rámci metabalíku kde4 se nenainstalujou záležitosti jako kdm4 a podobně, třeba doinstaovat. KDE4 tam pak bude souběžně s kde3, balíky pro kde4 se jmenujou jinak a nic z KDE3 nepřepíšou.
(Jenom doplnim, u mě je malej háček v tom, že mi nějak v KDE4 nejde networkmanager, takže na net se připojim (wifi) v kde3 a pak naloguju do kde4:) )
« Poslední změna: 03 Března 2008, 13:09:39 od Septyk »
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: plná instalace KDE4
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2009, 21:12:20 »
ať nezakládám zbytečně nový vlákno, tak se zeptám tady...

zdravim. mam problém a to ten, že mam kubuntu JJ x64 a když chci upgrade na kde4.3, tak mi to nejede. když dám zkontrolovat zdroje tak nic i přes to, že nastavim server na main server. koukal jsem na kde.org a podle návodu přidal zdroj na launchpad s poté i bezpečnostní soubor. dám aktualizovat a je to tam. super říkám si. dám upgrade a všechno proběhne v poho. pak dám restart, naběhne mi to k login screenu, tak se přihlásim a běhemem loadování hláška že nelze vytvořit nějakej backtrace. potvrdim, otevře se mi opera (nezavírám jí a tak se mi spouští při startu) ale KDE nenaběhne, panel, rám oken, plasma...prostě nic. a tak je to vždycky. jednou se mi to nějak nainstalovalo ani nevim jak a fungovalo to. pak sem musel udělat reinstall jelikož mi nechtěl naběhnout systém (spustila se "defragmentace" a tam se to zaseklo, čiže chyba ve FS). tak sem se chtěl zeptat, jak to tam dostat? už mě něbaví po každym pokusu reinstallovat systém. prosím poraďte. předem díky za pomoc

EDIT: vyřešeno, našel sem návod na anglický verzi fóra;)
« Poslední změna: 04 Září 2009, 23:40:06 od JARDA001 »

miset

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 62
Re: plná instalace KDE4
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2009, 21:48:34 »

... (Jenom doplnim, u mě je malej háček v tom, že mi nějak v KDE4 nejde networkmanager, takže na net se připojim (wifi) v kde3 a pak naloguju do kde4:) ) ...

Já měl s připojením k wifi v kde4 přes network manager také problémy, nainstaloval jsem WICD a jedu v pohodě.
Kubuntu 14.10 LTS na Lenovo Ideapad G710

vikimaus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: plná instalace KDE4
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2009, 13:43:59 »
ať nezakládám zbytečně nový vlákno, tak se zeptám tady...



EDIT: vyřešeno, našel sem návod na anglický verzi fóra;)
a co takhle hodit odkaz !? at nemusim hledat :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.