Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku [vyřešeno]  (Přečteno 3958 krát)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku [vyřešeno]
« kdy: 11 Března 2008, 19:09:01 »
Ahoj. Pouzivam Kubuntu GG s KDE 3.5.9 K PC mam pripojeny externi USB disk (viz podpis), na kterem jsou tri oddily - dva FAT a jeden EXT3. Kdyz pustim pocitac s uz pripojenym diskem, tak se mi oddily vubec nepripoji. Musim je napriklad v Krusaderu, ktery je vidi jako odpojene zarizeni, pripojit. Stejne se chova i widget v liste. Ukaze tri odpojene disky a musim je rucne pripojit. To by mi ani tak nevadilo. S tim se da zit, ale problem je v tom, ze se samovolne odpojuji. Pokud se na disk nepristupuje sam se odpoji a v Krusaderu vyskoci chybova hlaska "disk EXT neexistuje". Musim ho znovu rucne pripojit. Napriklad u flashky mi to nedela. Ta se sama neodpoji. O problemu s pripojovanim uz jednou odpojenych disku ani nemluvim. Proste je nemoutne a musim restartovat KDE.
Predem diky za rady.
« Poslední změna: 13 Března 2008, 14:27:24 od Vojtěch Trefný »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2008, 19:40:04 »
To bude asi mit na svedomi HAL. Pokud to nechcete resit pres nej, vepiste do /etc/fstab ty zaznamy o disku natvrdo. A pripojovat se pak mohou sami automaticky.
Jak to udelat najdete na foru.

vyrazy pro hledani: fstab, mount, pripojit

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2008, 19:51:07 »
Napsat to natvrdo me taky napadlo. Jenze jak se to zachova, kdyz tam ten disk nebude pripojeny? Myslim fyzicky...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2008, 20:01:34 »
No rozhodne exploze nenastane. :D
Ne, max zahlasi, ze to nenaslo disk.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2008, 21:01:44 »
Uff, to jsem si oddychl  ;D
Dik, vyzkousim.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2008, 10:27:07 »
Mno, tak jsme vyzkousel dospat do fstab zaznamy z mtab a disky se sice objevily, ale namountovat jsem je nemohl. Vyskocila hlaska o nedostatecnem opravneni. Tak jsem to zase vratil zpet a budu cekat. Zvlastni je, ze v KDE 3.5.6 a 7 to fungovalo normalne. V 8 jsem je musel jenom rucne pripojit a pak uz drzely, ale v 9 uz ani to. Nejak se mi nelibi ten vyvoj. Ani se mi nechce jit do KDE4  :-\

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2008, 10:45:59 »
Jéééé, proč jste to hned smazal? Jako parametr přidejte slovíčko "user" a mělo by to být ok. Tzn. nějak podobně:
Citace
/dev/sda6 media/sda6 vfat default,user 0   0

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2008, 13:14:47 »
Ja si rikal, ze to bude nejaka prkotina. Ale potreboval jsem pristup na disk. Zkusim to znovu. Diky

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2008, 13:34:33 »
Uspech. Namountovalo a pripojilo se to automatiky pri startu. Sice mi pri bootovani probehla nejaka hlaska, ze "na konci fstab ma byt..." to jsem uz nestihl docist, ale vali to. Udelal jsem do fstab prazdny radek, treba to je ono. Pockam co se stane, nebo to v nejhorsim snad priste stihnu zachytit. Diky za pomoc

Pavelp

  • Host
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2008, 13:52:56 »
"na konci fstab ma byt..."
Enter na poslednim radku.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: KDE 3.5.9 a samovolne odpojovani USB disku [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2008, 15:53:49 »
jednou jsem byl nucen odmountovat ext. disk a už se znovu nechytil. Ten zápis v fstab to nějak blokuje. Tož jsem všechno vrátil zpět a byl smířen s neustálým ručním připojováním. Naštěstí jsem náhodou přišel na jeden "úkrok stranou". Stačí když připojím disk jednou a nechám na pozadí otevřený konqueror v nějakém adresáři na ext.disku. Pak se už neodpojí. Není to sice moc elegantní, ale funguje to  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.