Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Streaming CT  (Přečteno 17648 krát)

ubuntu luky

  • Host
Streaming CT
« kdy: 28 Dubna 2008, 03:13:53 »
Ahoj Ubuntaci  :) ja vim ze se to tady uz resilo.. ale zeptam se jak to mate poreseny tohle... jako je pravda ze na Windows sem mel jak Windows Media Player tak Realplayer oboji mi umoznilo vpodstate to, ze po otevreni CT24.cz nebo treba ct1.cz proste jak je to okynko na ten stream bud pro real ci WMP tak sem tam videl proste ten obraz vsechno fungovalo krasne.. dvojklikem do fullscrenu atd..

Ale na linuxu ach ouvej... Nejdriv sem se snazil pres balicky nastahovat ruzny prehravace ja uz ani pomalu si nepamatuju jmena proste vsechno mozny, a fakticky zadnej se nechyt.. pak jeden jo, ze sem videl primo video v tom okynku.. ale zadna funkce ovladani nic... Tusim ze Helixplayer nebo co to bylo uz nevim ten tam zobrazil jen logo a zase nic.

Pak sem udelal to nestandartni ze sem si nahral tu extensionu do firefoxu ktera to ma otevrit v externim prehravaci ten stream, nakonec sem vybral snad VLC prehravac ale na nem se mi teda dost nelibi ze ta casova osa je takova synchronni.. jako napriklad kdyz s ni chci posouvat tak ona se jako pousouva pak se ale zasekne protoze jakoby nacita co je na ty stope ale kdyz to chci posunou jeste dal tak cekam a neprirozene to preskakuje je to takovy divny no.

A problem cislo dve, ze kdyz si vyberu nakej porad na CT1 z archivu tak vidim misto toho uplne neco jinyho protoze ten prehravac to asi neumi rozpoznat nebo co kde jsou ty casovy mantinely odsud sem.. takze clovek pretaci a hleda kde je ten porad co chce videt. Ono to je na jednu stranu vyhoda ze se muzete podivat na neco vic nez normalne ale spis to otravuje  ;) :D

Takze existuje vubec nejakej prehravac kterej ty streamy kvalitne zobrazi primo v tom okynku kterej ma naky inteligentni prostredi kde funguje ta casova osa, aby to spravne nacetlo porad od zacatku, nebo treba hlasitost taky docela blby kdyz clovek nejdriv musi klikat na ikonku misto aby hned stahoval zvedal atd.

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Streaming CT
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2008, 08:13:16 »
Citace
Takze existuje vubec nejakej prehravac kterej ty streamy kvalitne zobrazi primo v tom okynku kterej ma naky inteligentni prostredi kde funguje ta casova osa,

Ano. Jak jsi sám psal na začátku RealPlayer. Funfuje bez problémů. Info o instalaci lze najít i na Wiki  ;)
HP 6125
Kubuntu 8.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Streaming CT
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2008, 08:26:12 »
Jo funguje bez problemu, ale musis pouzivat Firefox2, pac u Firefox3 neni k dispozici media player connectivity, aby sis urcil, kery prehravac se ma spustit u daneho media-typu
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2008, 09:29:55 »
Jo funguje bez problemu, ale musis pouzivat Firefox2, pac u Firefox3 neni k dispozici media player connectivity, aby sis urcil, kery prehravac se ma spustit u daneho media-typu
Tam se to da nastavit rucne, ostatne jako ve Firefox 2, teda aspon me to fungovalo, ale ten mediaplayerconnectivity je takovej pohodlnejsi...  :)

ubuntu luky

  • Host
Re: Streaming CT
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2008, 18:41:47 »
Ajo hosi mate pravdu ste mi pripomneli ze ja si stahnul tu instalacku realu RealPlayer11GOLD.bin ale protoze jsem mel linux jeden den tak jsem nevedel jak to spustit takze sem to neinstaloval. Tedka jsem to teda zkusil ale stejne jsem mel problemy nic to nedelalo:

Citace
luky@luky-desktop:~$ pwd
/home/luky
luky@luky-desktop:~$ . RealPlayer11GOLD.bin
bash: ELF: command not found
luky@luky-desktop:~$ sh RealPlayer11GOLD.bin
RealPlayer11GOLD.bin: 7: Syntax error: "(" unexpected
luky@luky-desktop:~$ sudo sh RealPlayer11GOLD.bin
RealPlayer11GOLD.bin: 7: Syntax error: "(" unexpected
luky@luky-desktop:~$ bash RealPlayer11GOLD.bin
RealPlayer11GOLD.bin: RealPlayer11GOLD.bin: cannot execute binary file

Citace
sudo chmod +x RealPlayer11GOLD.bin

jsem provedl ale nepomohlo to.

Takze jsem stahnul tu druhou instalacku pro linux redhat package rpm a nainstaloval jsem to:

Citace
sudo alien - i RealPlayer11GOLD.rpm

To sice spustilo instalacku ale jeste predtim jsem musel nainstalovat balicek alien tusim pres

Citace
sudo apt get-install alien

To zaclo stahovat balicek z internetu ale co by me zajimalo chtelo to i neco z LIVE CD a to nechapu proc,
proc si to nestahne vsechno z internetu to kdyby mi nekdo rek.

Kdyz otevru web CT a dam realplayer stream tak tam vidim v tom okynku HelixPlayer s docela peknym interface ale hodi mi to chybovou
hlasku "Bad Transport" (ja vul se nepodival co tam vidim nez sem to zacal instalovat) tak pak jsem zkusil spustit ten Realplayer11 primo z menu Aplikace a tam dostanu chybu "Nemohu spustit proces potomka "realplay" (No such file or directory)"

ubuntu luky

  • Host
Re: Streaming CT
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2008, 19:33:19 »
cha!  :D

tak mam to vyreseny a to nasledovne:

protoze Helix neni Real a Helix neumi ten streaming jako Real je nejdriv potreba odebrat z Firefoxu plugin pro Helix, o odinstalovani se postara nasledujici prikaz:

Citace
sudo apt-get remove helix-player

tu instalacku .bin paklize jsme provedli

Citace
sudo chmod +x RealPlayer11GOLD.bin

se spusti

Citace
sudo /home/luky/RealPlayer11GOLD.bin

s plnou cesto jinak to proste nefunguje! to je vse.

Ta kvalita toho streamingu pres real je nadherna, posouvat casova osa se da krasne, zvuk je tam hned u mysi, a stopaz programu je samozrejme spravna. Takze super  ;)
« Poslední změna: 28 Dubna 2008, 19:35:20 od ubuntu luky »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Streaming CT
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2008, 10:38:29 »
Kód: [Vybrat]
sudo /home/luky/RealPlayer11GOLD.bins plnou cesto jinak to proste nefunguje! to je vse.
Ale funguje :) Pokud jste v adresáři /home/luky , nemusíte při spouštění dávat plnou cestu, stačí zadat
Kód: [Vybrat]
sudo ./RealPalyer11GOLD.binto "./" prostě znamená "aktuální adresář". Bez toho se hledá spouštěný program ne v aktuálním adresáři, ale v adresářích obzažených v proměnné PATH
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Streaming CT
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2008, 19:06:14 »
Já to řeším takto:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove totem-gstreamer
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install totem-xine libxine1-bin libxine1-ffmpeg totem-mozilla

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2008, 12:34:06 »
Dobrý den, stáhla jsem si Ubuntu 8.04 a tam mi nejde nainstalovat Real Player a tak mi nejde spouštět  intrnetové vysílání na ČT (s vyjímkou ČT24). Může mi někdo poradit? Děkuji

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #9 kdy: 14 Července 2008, 12:40:54 »
Dobrý den, stáhla jsem si Ubuntu 8.04 a tam mi nejde nainstalovat Real Player a tak mi nejde spouštět  intrnetové vysílání na ČT (s vyjímkou ČT24). Může mi někdo poradit? Děkuji
Postupovala jsi presne podle navodu na wiki?? Aby se dal poustet stream alespon pres mplayer, tak si nainstaluj do Firefoxu modul mediaplayerconnectivity a tam si nastav cestu u Windows media formatu na /usr/bin/gmplayer. Otevre se sice okno mplayeru, ale to doufam nicemu nevadi... :)
Predpokladam, ze mas nainstalovane vsechny potrebne kodeky, taktez podle wiki..

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2008, 13:09:51 »
Postupovala jsi presne podle navodu na wiki??
Podle návodu jsem postupovala snad 20x. V minulé verzi s tím nebyl problém ale teď se mi pořád nedaří. V diskusi na wiki jsem našla: "Šak tam není napsaný, že to má v 8.04 fungovat :) V Hardym prostě v partnerských zdrojích RealPlayer (možná zatím) není. "

Jdu hledat jak nainstaluji do Firefoxu modul mediaplayerconnectivity a tam si nastavím cestu u Windows media formatu .

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2008, 14:01:10 »
Tak jem nainstalovala mediaplayerconnectivity, o kousek jsem se posunula ale při otevírání MPlayeru mi to ale napíše couldn't resolve name for AF-INET6: www.w3 org. Něco mi chybí. Někdo radil instalaci mplayerplug-in. Ta se mi ale nedaří píše to:
 Balík mplayerplug-in je virtuální balík poskytovaný:
  mozilla-mplayer 3.50-1ubuntu2.1
Měli byste explicitně vybrat jeden k instalaci.
E: Balík mplayerplug-in nemá kandidáta pro instalaci
Tak nevím jak dál, ani jestli by to pomohlo.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2008, 14:31:21 »
Tak jem nainstalovala mediaplayerconnectivity, o kousek jsem se posunula ale při otevírání MPlayeru mi to ale napíše couldn't resolve name for AF-INET6: www.w3 org. Něco mi chybí. Někdo radil instalaci mplayerplug-in. Ta se mi ale nedaří píše to:
 Balík mplayerplug-in je virtuální balík poskytovaný:
  mozilla-mplayer 3.50-1ubuntu2.1
Měli byste explicitně vybrat jeden k instalaci.
E: Balík mplayerplug-in nemá kandidáta pro instalaci
Tak nevím jak dál, ani jestli by to pomohlo.
Zkus nainstalovat balik mozplugger. Mam nainstalovane vsechny baliky kodeku(ubuntu-restricted-extras atd) a nemam s prehravanim problem. Real jsem instaloval podle navodu na wiki, ale mam dojem, ze jsem musel byt v root modu, protoze mi to hlasilo se sudo ze nemam prava. Zkus jeste jednou ten Real presne podle navodu na wiki. Kdyz to nepujde, tak sem pastni ty hlasky.. :)
Jinak ta hlaska s tim AF.... se mi zobrazi taky, ale stream po nekolika sekundach nabehne. Vetsinou ale prehravam CT24 v realu.. :)

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2008, 15:10:13 »

Podle wiki mi to fakt nejde root mi píše.
root@jana-desktop:~# apt-get install RealPlayer11GOLD.bin
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtení stavových informací... Hotovo
E: Nemohu najít balík RealPlayer11GOLD.bin
root@jana-desktop:~#
restricted-extras mám taky
mozplugger jsem nenašla, nebo mi to spíš píše, že aplikace je určena pro starší verzi. Děkuji za pomoc,  :)ale pro dnešek musím končit.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #14 kdy: 14 Července 2008, 15:36:09 »

Podle wiki mi to fakt nejde root mi píše.
root@jana-desktop:~# apt-get install RealPlayer11GOLD.bin
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtení stavových informací... Hotovo
E: Nemohu najít balík RealPlayer11GOLD.bin
root@jana-desktop:~#
restricted-extras mám taky
mozplugger jsem nenašla, nebo mi to spíš píše, že aplikace je určena pro starší verzi. Děkuji za pomoc,  :)ale pro dnešek musím končit.

Nemam moc casu, mate povolene zdroje?? System/sprava/zdroje softwaru, povolil Canonical...
Na wiki je ponekud jinej navod na instalaci realu..
http://wiki.ubuntu.cz/RealPlayer
Napred ale nainstaluj kodeky..
http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty
Verzi si nevsimej, funguje to i na Hardy 8.04.. :)
Mozplugger..
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mozplugger

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re: Streaming CT
« Odpověď #15 kdy: 14 Července 2008, 16:21:08 »
Jo funguje bez problemu, ale musis pouzivat Firefox2, pac u Firefox3 neni k dispozici media player connectivity, aby sis urcil, kery prehravac se ma spustit u daneho media-typu

Mediaplayerconnectivity je i pro Firefox 3. Je to verze 0.9.1 kterou bez problemu pouzivam.
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #16 kdy: 15 Července 2008, 00:06:08 »
Ve zdrojích softwaru třetí strany mám zaškrtnuto:

http://archive.canonical.com/ububuntu hardy partner
Medium pro Ubnuntu 8.04free non-free
Wine pro BUbuntu 8.04

Vůbec nejde nainstalovat  libdvdcss2 a non free codecs

při různých pokusech dostávám hlášení typu:" Selhalo stažení http://packages.medibuntu.org/dists/hardy/non-free/binary-i386/Packages.gz  404 Not Found"

pkg: chyba při zpracovávání w32codecs_20060611-1plf1_i386.de (--install):

 nelze přistoupit k archivu: No such file or directory

Při zpracování nastaly chyby:

 w32codecs_20060611-1plf1_i386.de


H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #17 kdy: 15 Července 2008, 01:19:12 »
Ve zdrojích softwaru třetí strany mám zaškrtnuto:
http://archive.canonical.com.ubuntu hardy partner
Mdibuntu pro Ubuntu 8.04 free non-free
Wine pro Ubuntu 8.04

při instalaci kodeků mi to píše:

libdvdcss2 je již nejnovější verze.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
root@jana-desktop:~#

root@jana-desktop:~# apt-get install non-free-codecs
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtení stavových informací... Hotovo
non-free-codecs je již nejnovější verze.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
root@jana-desktop:~#

mozplugger:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtení stavových informací... Hotovo
mozplugger je již nejnovější verze.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
jana@jana-desktop:~$

instalace RealPlayer:
root@jana-desktop:~# get-apt install RealPlayer11GOLD.bin
bash: get-apt: command not found
root@jana-desktop:~#

A televize nejede a neje.
Za 8 let jsem přešla od Milenia k Ubuntu 8.04 (celkem 5 ruznych verzi 2 operačních systémů) a v italské televizi nemusím nikdy dělat nic jiného než kliknout na to co chci vidět. Pokud vím tak s Macintoshe taky nejsou problémy. Jen tady pořád jen ta vokna.



Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #18 kdy: 15 Července 2008, 02:19:51 »
Vezmem to znova. Kodeky jsou nainstalovane, to je dobre. Jedine co neni nainstalovane je real a napisu polopaticky jak to nainstalovat...
1. stahnout Real player11, treba do adresare /home/uzivatel/Real/ pokud uz neni nekde stazenej a to manualne odtud..
http://www.real.com/realcom/R?href=http://forms.real.com/real/player/download.html?f=unix/RealPlayer11GOLD.bin
2. Pokud se nachazi soubor RealPlay11GOLD.bin v adresari /home/uzivatel/Real(za uzivatel dosad tvoje username), je treba se tam presunout..
Kód: [Vybrat]
cd /home/uzivatel/Real/3. Nastavime prava..
Kód: [Vybrat]
chmod +x RealPlayer11GOLD.bin4. Spustime samotnou instalaci..(real neni ve zdrojich, je to komercni software musi se instalovat rucne, takze zadne sudo apt-get install blabla) :D
Kód: [Vybrat]
sudo ./RealPlayer11GOLD.bin5. Behem instalace je treba potvrdit misto kam se bude Real instalovat, defaultne to bude v tom adresari /home/uzivatel/Real/RealPlay..
Pokud se stane, ze to zacne hazet hlasky jako permission denied, tak to provest jako root, ale nemelo by...
Po instalaci se vytvori spoustec v aplikace/zvuky a videa, takze neni potreba nic nastavovat.
V mediaplayerconnectivity pak staci pro real soubory nastavit cestu k souboru "realplay" v tom adresari, kde je nainstalovany Real.
Na strankach CT24 pak jenom staci zmenit format na real a uz se bude otvirat stream v realplayeru.. :)

H.Jana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Streaming CT
« Odpověď #19 kdy: 15 Července 2008, 09:24:02 »
Dík za trpělivost, ale sekne se to hned na počátku

jana@jana-desktop:~$ sudo cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
sudo: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: command not found

ani přes root mi to nejde
root@jana-desktop:~# cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
bash: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: No such file or directory

v minulé verzi Red Hat to šlapalo jak hodinky a měla jsem to nainstalované za pár minut. Asi bude problém někde úplně jinde
Každopádně díky za podporu, anučila jsem se přitom spoustu jiných věci

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Streaming CT
« Odpověď #20 kdy: 15 Července 2008, 10:03:51 »
Dík za trpělivost, ale sekne se to hned na počátku

jana@jana-desktop:~$ sudo cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
sudo: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: command not found

ani přes root mi to nejde
root@jana-desktop:~# cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
bash: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: No such file or directory

v minulé verzi Red Hat to šlapalo jak hodinky a měla jsem to nainstalované za pár minut. Asi bude problém někde úplně jinde
Každopádně díky za podporu, anučila jsem se přitom spoustu jiných věci
Pochybuji, že vám RedHat (či jakýkoli jiný linux) sežere příkaz
Kód: [Vybrat]
cd/home/jana/Plocha/RealPalyer11GOLD.binMožná, když za tím cd uděláte mezeru ...  ;D

Takže postupujte podle návodu, co vám poslal v předchozím příspěvku Pepe999, jen místo prvního příkazu zadejte
Kód: [Vybrat]
cd ~/Plocha(za cd je mezera)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Streaming CT
« Odpověď #21 kdy: 15 Července 2008, 11:41:31 »
nevim jak ostatni ale ja na ct24 prehravam stream v pohode v Mplayeru a v firefox 3 mam doinstalovane moduly real player pro mplayer plugin 3.5, geco-mediaplayer  a vsechno jsem doinstaloval prez synaptic
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #22 kdy: 15 Července 2008, 12:56:51 »
Dík za trpělivost, ale sekne se to hned na počátku

jana@jana-desktop:~$ sudo cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
sudo: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: command not found

ani přes root mi to nejde
root@jana-desktop:~# cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin
bash: cd/home/jana/Plocha/RealPlayer11GOLD.bin: No such file or directory

v minulé verzi Red Hat to šlapalo jak hodinky a měla jsem to nainstalované za pár minut. Asi bude problém někde úplně jinde
Každopádně díky za podporu, anučila jsem se přitom spoustu jiných věci
Kdyz jsem na linuxu zacinal, tak jsem delal zakladni chyby tak, ze jsem nedelal presne to, co mi nekdo radil, ci jsem to primo spatne opsal. ;D
Takze kdyz napisu prikaz do kodu, staci ho systemem copy&paste prekopcit do terminalu a upravit toho uzivatele jak jsem psal. Zadne sudo se pred cd nedava(jak jako user, tak jako root), protoze to neni zadna akce, ale pouze presun do jineho adresare!! V Nautilu(to je ten vychozi prohlizec souboru atd) taky nedavas heslo(po prikazu sudo je to nutnost), kdyz si chces otevrit jinej adresar.. :)
Takze, udelej to tak, ze das cd /blabla/blabla/(mezeru za cd a vlastne za kazdym dalsim prikazem, treba rm(remove/vymazat), nebo pouzij ten prikaz od kolegy EuGenia..
Nejsem si jistej jak z Plochy, ale Real se instaluje jako default(vychozi) do adresare, ve kterem se nachazi a mit na plose nainstalovanej program neni zrovna moc dobre, takze by to bylo lepsi v home adresari(nebo co jsem psal drive) a po instalaci muzes klidne Realxx.bin zalohovat nekam jinam, pricemz program bude nainstalovanej v home adresari.. :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Streaming CT
« Odpověď #23 kdy: 15 Července 2008, 13:00:50 »
Nejsem si jistej jak z Plochy, ale Real se instaluje jako default(vychozi) do adresare, ve kterem se nachazi a mit na plose nainstalovanej program neni zrovna moc dobre, takze by to bylo lepsi v home adresari(nebo co jsem psal drive) a po instalaci muzes klidne Realxx.bin zalohovat nekam jinam, pricemz program bude nainstalovanej v home adresari.. :)
No, s instalací realplayeru zkušeosti zrovna nemám, ale řekl bych, že ať spustíte instalátor odkudkoli, tak se nainstaluje do nějaké standardní cesty a ne na místo, odkud byl spouštěn (takovéto chování jsem v Ubuntu ještě nezaznamenal). Takže bych ho spouštěl klidně z home nebo z Plochy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Streaming CT
« Odpověď #24 kdy: 15 Července 2008, 13:25:19 »
Nejsem si jistej jak z Plochy, ale Real se instaluje jako default(vychozi) do adresare, ve kterem se nachazi a mit na plose nainstalovanej program neni zrovna moc dobre, takze by to bylo lepsi v home adresari(nebo co jsem psal drive) a po instalaci muzes klidne Realxx.bin zalohovat nekam jinam, pricemz program bude nainstalovanej v home adresari.. :)
No, s instalací realplayeru zkušeosti zrovna nemám, ale řekl bych, že ať spustíte instalátor odkudkoli, tak se nainstaluje do nějaké standardní cesty a ne na místo, odkud byl spouštěn (takovéto chování jsem v Ubuntu ještě nezaznamenal). Takže bych ho spouštěl klidně z home nebo z Plochy.
Ja ho instaluju v kazdem distru a jako default je vzdy misto odkud je instalovanej, teda aspon u me. :)
Cesta se da i upravit, ale to by bylo asi pro kolegyni obtiznejsi, tak jsem to upravil tak, aby to nemela nekde, kde by to mohlo vadit..
Prisel jsem na to uz pri prvni instalaci, kdy jsem mel Real nainstalovanej az v nejakem 5tem podadresari.. ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.