Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem se zvukem  (Přečteno 2436 krát)

sima

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
problem se zvukem
« kdy: 13 Srpna 2008, 23:10:13 »
dobrý den, nic jsem tady o tom nenašel je něco v angličtině a to mi moc nepomohlo. na notebooku(hardy heron 8.04,zvukovka sigmatel STAC9200)mi vždy po nějaké době co je zaplej přestane fungovat zvuk. Ve většině přehrávačů to vyhodí něco typu "xine audio output unavailable-device is busy"... ???když restartuju počítač tak je vše ok..asi nějaká zrůda blokuje tu jednotku, nevíte jak zjistit co by to mohlo být?nějakej přikaz..díky moc
« Poslední změna: 14 Srpna 2008, 12:53:10 od sima »

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: problem se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2008, 22:43:01 »
Mam stejny proble. Po urcite dobe nejde zvuk u filmu a mp3. Mam Intel HDA 82801G. Po restartu se zvuk opet prehrava. prosim o radu pouzivat 8.04
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

ovca87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: problem se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2008, 15:47:01 »
Mam lepsi problem, kdyz pustim nejakej zvuk tak mi jen zacnou praskat repracky na notasu. Vystup na bedny to ani nebere. Mam zvukovku Intel 82801G .

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: problem se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2008, 16:52:44 »
JJ ten samý problém je aji u mne /MCP55 High Definition Audio/, jedine celkový restart, nebo restart GNOMe pomáhá - CTRL+ALT + Backspace. Ale je zajímavý, že když spustím SKYPE tak normálně zvuk v tom programu jede tak čím to teda může být ví čert.
« Poslední změna: 06 Září 2008, 17:25:05 od paolov »

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: problem se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2008, 09:16:38 »
Mam jinej problém, padá mi prohlížeč kvůli videu z youtube (podle mě kvůli zvuku), někdy když mam více zvukových kanálů mi u něčeho nejde zvuk vůbec.
Největší problém je, že sem línej se brouzdat v těch hromadách vláken o podobných problémech a zkoumat, které to řešení je správné.. Už aby byla 8.10 s pořádně funkčním zvukem a bez problémů. 8.04 je někdy docela unstable bez uživatelského přičinění.

Tyto problémy se zvukem jsou spojené vesměs s pulseAudio ovladačem pro zvukovku. V 8.04 je prvně. Pokud Vám zvuk dřív fungoval, zkuste se prohrabat těmi návody a zkusit se pulseAudia zbavit a mít Alsu jako to bylo u starších verzí. To by mohlo vyřešit asi většinu problémů... Ale návod na wiki nato asi nebude... :-/
Pokud najdete nějaký cool návod, stručný, jasný a srozumitelný, hoďte sem link.. :-)

existpierre

  • Host
Re: problem se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2008, 09:31:53 »

JohnyN

  • Host
Re: problem se zvukem
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2008, 09:32:10 »
Mam jinej problém, padá mi prohlížeč kvůli videu z youtube (podle mě kvůli zvuku), někdy když mam více zvukových kanálů mi u něčeho nejde zvuk vůbec.
Největší problém je, že sem línej se brouzdat v těch hromadách vláken o podobných problémech a zkoumat, které to řešení je správné.. Už aby byla 8.10 s pořádně funkčním zvukem a bez problémů. 8.04 je někdy docela unstable bez uživatelského přičinění.

Tyto problémy se zvukem jsou spojené vesměs s pulseAudio ovladačem pro zvukovku. V 8.04 je prvně. Pokud Vám zvuk dřív fungoval, zkuste se prohrabat těmi návody a zkusit se pulseAudia zbavit a mít Alsu jako to bylo u starších verzí. To by mohlo vyřešit asi většinu problémů... Ale návod na wiki nato asi nebude... :-/
Pokud najdete nějaký cool návod, stručný, jasný a srozumitelný, hoďte sem link.. :-)

Ak máte nainštalovaný balík libflashsupport, odinštalujte ho.

paolov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: problem se zvukem - někde jsem se dočetl, že to dělá FIREFOX.
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2008, 11:04:35 »
Na nějakém foru jsem se dočetl, že to dělá Firefox.Ted pouzivam Operu a jede to fajnove.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.