Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi  (Přečteno 11983 krát)

pskarlin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« kdy: 20 Září 2008, 19:09:19 »
Kamarádovi jsem instaloval Ubuntu a on mě požádal o zprovoznění online tv. Na netu jsem našel dost návodů, al pro začátečníky mi to připadalo nepřehledné, dost věcí mi taky nefungovalo. Tak jsem napsal jednoduchý postup pro úplné začátečníky.

Pro alespoň mírně pokročilé to shrnu: Osvědčilo se mi nainstalovat doplňěk "mediaplayerconnect" do Firefoxu a k přehrávání videa pak používat VLC (i to je věc volby a vkusu). Žádné další nastavování už nebylo potřeba (žádné config soubory jsem už neměnil, jak se v některých návodech doporučuje).

A teď ten slíbený postup:

Nejprve je dobré mít nainstalovaný přehrávač VLC (přes synaptic nebo v terminálu příkazem sudo apt-get install vlc - bude to chtít heslo), pak další kroky:

1. Otevřeš prohlížeč Firefox (předpokládám, že jsi připojený na internetu) a v menu zvolíš Nástroje - Správce doplňků
2. Nahoře v liště vybereš ikonku "Získat nové doplňky", pak ťukneš na odkaz "Prohledat doplňky"
3. Otevře se ti nová záložka a stránky Firefoxu s nabídkou doplňků, ty do pole "hledat doplňky" napíšeš "mediaplayerconnect", samozřejmě bez uvozovek
4. Tlačítkem "Přidat do aplikace Firefox" a potvrzením "Instalovat nyní" to nainstaluješ, pak se objeví tlačítko "Restartovat Firefox", to zmáčkneš, po restartu prohlížeče se pustí automaticky průvodce nastavení nového doplňku
5. Tlačítkem "Další" ho necháš vyhledat všechny nainstalované přehrvače audia / videa, pak se objeví okno s několika roletkama, kde bude nejspíš zvolený přehrávač mplayer, mě se osvědčilo vybrat všude ze seznamu program VLC, pak už jen potvrdit další kroky, dál jsem už nic neměnil a dokončil průvodce.
6. Při načtení stránky s videem, např. čt, se v okně objeví malá ikonka, na kterou klikneš a otevře se přehrávač videa, ve kterém se po chvíli samo video pustí. Přes celou obrazovku dostaneš video tak, že dvakrát klikneš na přehrávané video.

Pokud by náhodou prohlížeč hlásil, že nemůže otevřít video, protože nemá kodeky (mě se to nestalo), pak ještě doinstalovat ubuntu-restricted-extras (opět přes synaptic nebo v terminálu příkazem sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras).

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2008, 19:38:10 »
Este by som doplnil ze ak vam video nejde a hlasi nieco s DRM, skuste doinstalovat zo zdroja medibuntu
http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání zdrojů
balik
libdvdcss2
Mne to pomohlo pri archive STV. Mal som tam nekvalitny zvuk a rozhadzany obraz.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2008, 21:39:15 »
Na U 8.10 se mi sekne ten program při vyhledávání přehrávačů.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2008, 11:53:08 »
Na 8.10 funguje, zkoušel jsem a není problém.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

KubaF1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2009, 00:05:04 »
tyjoo, dik moc, vyresilo to spousta problemu ;)
FSC: AMD Athlon 4600+ X2, RAM 2x 1024 MB DDR2, nVidia GeForce 7500 LE 256/512 MB, HDD SATA 320 GB 7200 rpm, os. WinXPPro + Linux (stále se mění)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: HOWTO: Jak si pustit stream video, např. českou televizi
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2009, 00:47:39 »
Kdyby se někdy někomu hodilo.. tu jen podotknu, že mě se mediaplayerconnect sekal při vyhledávání programů. Manual tehdá pomohl. Jaká je současná situace netuším. Bordel se mou cestuje skrze verze distribuce :)

Totem mi na pomalejším připojení netu nebyl schopen přehrávat streamy. Jiný přehrávač ano.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.