Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nahrada Krusader pro GNOME?  (Přečteno 6582 krát)

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
nahrada Krusader pro GNOME?
« kdy: 10 Listopadu 2008, 00:23:48 »
dobry den panove :-)

mate nekdo nejaky typ na souborovy manazer pro GNOME? Krusader, je pokud vim KDE a to ja tuze nerad micham dokupy.. MC je prece jen takovej dost spartanskej.. :-) (jen kdyby to nekoho napadlo.. NEMAM NA MYSLI NAUTILUS.. at usetrim pripadne prizpevky.. pruzkumnik ve win jsem zapinal jen tesne po instalaci abych si mohl zapnout instalacku TotalCMD - na tento standart jsem zvyklej.. a docela me mrzi, ze ho nemuzu nikde najit (GNOME) :(  )
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2008, 00:33:51 »
Mně vyhovuje Gnome Commander, MuCommander taky není špatnej....
.....v první řadě vždy koukni na wiki http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2008, 13:48:46 »
Instal Wine a pojede tam i TCMD  ;)
http://www.root.cz/r/spravci-souboru/
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:51:30 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2008, 15:34:18 »
Instal Wine a pojede tam i TCMD  ;)
http://www.root.cz/r/spravci-souboru/

to je prave vec, ktere bych se chtel vyhnout! :-))
Mně vyhovuje Gnome Commander, MuCommander taky není špatnej....
.....v první řadě vždy koukni na wiki http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů

ano.. neboj neboj, nemrham tu vasim casem zbytecne.. ja prave chtel vedet osobni nazor stastnych uzivatelu :-) proto jsem dodal co mam rad.. a kterej se tomu vice blizi.. O:-) - dekuji za typ, zkusim tedy pana GnomeCommandera (:
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2008, 16:04:26 »
GnomeCommander jsem v Ubuntu používal taky  ;)
Já ještě nejsem spokojený uživatel - pár věcí mi taky nešlape  ;) :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2008, 17:22:12 »
před měsícem vyšla nová verze tux commanderu, ještě jsem nezkoušel - http://tuxcmd.sourceforge.net/screenshots.php
a někde jsem viděl návod jak ohnout gnome commander aby byl co nejpodobnější TC, odkaz momentálně nedám, snad si vzpomenu.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2008, 12:58:07 »
před měsícem vyšla nová verze tux commanderu, ještě jsem nezkoušel - http://tuxcmd.sourceforge.net/screenshots.php
a někde jsem viděl návod jak ohnout gnome commander aby byl co nejpodobnější TC, odkaz momentálně nedám, snad si vzpomenu.

zkus si vzpomenout, zejmena: zmizeni listy s tlacitkama "smazat" a spol. to same s prikazovou radkou (objeveni po kliku na pravou sipku), "rychle hledani" bez nutnosti drzet klavesu "alt"............... :-) +klavesova zkratka ctrl+b :-[ .. jen kdyby nekdo resil O:-) prozatim ziju na MC, ale vylozene me tam irituje ze klavesy F1-Fn nefunguji a musim na to klikat rucne :/:-)

EDIT: ten tuxcommander vypada docela zajimave ]:-> sice uplne vidim tu absenci cestiny, ale tak porad je to mensi zlo, jdu ho prubnout, dam vedet prvni dojmy (a pak i druhe a tak vubec :) )
« Poslední změna: 15 Listopadu 2008, 13:04:49 od mikk »
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2008, 14:44:00 »
Já doporučuji TUX Commander.....Trošku mě zaráží že píšeš o absenci češtiny, autorem je totiž čech....Asi zapoměl jak mu zobák narost :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2008, 15:07:24 »
Já doporučuji TUX Commander.....Trošku mě zaráží že píšeš o absenci češtiny, autorem je totiž čech....Asi zapoměl jak mu zobák narost :)

ma fobie na anglictinu byla predcasna! :-) je cesky :-).. ja se dival jen na stranky, kdyz jsem to psal.. TUX commander je zatim asi nejlepci kandidat, az na jednu vec: vyber polozek PRAVYM tlacitkem, kdyby tohle umel, tak uz bych nic neresil :-), tohle je vazne moc velka chyba.. ale zkusim autorovi napsat, treba to dokuti :)
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

rionka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • http://rionka.blogspot.com/
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2010, 00:25:30 »
jo no.. tohle je problematicke docela. pamatuju, jak jsem nadavala pri instalacich a odinstalacich :D

Tux me hodne zaujal, ale nebyla jsem schopna rozchodit pripojeni k ftp, coz je pro me zasadni - plugin jaksi nebyl k dispozici pro ubuntu 9.04, ale az pro vyssi verzi a kompilovat (or what!!) si netroufam, na to jsem moc lama. Na MC si clovek musi zvykat, ten GNOME cmd je ale vcelku pouzitelny (i kdyz ne idealni..). Skoda, ze s sebou krusader taha ten KDE balast ;D usetrila bych si ctyri dalsi instalace, protoze jsem na nej zvykla z prace, ale kvuli slabemu stroji ho doma nema smysl vyuzivat a tez tedy zatim hledam idealni nastroj :( mno, snad jde jen o zvyk...
Registered Linux User #505051

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2010, 07:08:41 »
Skoda, ze s sebou krusader taha ten KDE balast ;D usetrila bych si ctyri dalsi instalace, protoze jsem na nej zvykla z prace, ale kvuli slabemu stroji ho doma nema smysl vyuzivat a tez tedy zatim hledam idealni nastroj
No, nevím jak moc starý stroj to má být, ale na AMD 750Mhz, 512 SDRAM funguje Krusader docela použitelně..Pravda, že jsem se ani po jiném správci souborů nedíval. Hned po migraci z win jsem používal Total Commander, na který jsem byl zvyklý, ale víc než plnohodnotně ho nahradil právě Krusader. Těch pár závislostí, co s sebou tahá, no, čert to vem :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #11 kdy: 14 Ledna 2010, 11:41:01 »
Nepřišel jsem na to, jak donutit Gnome Commander, aby mazal do koše.
Používám v Gnome Krusader zatím k plné spokojenosti. To že jsem musel natáhnout část KDE nevadí, nebo´t jsem to stejně musel udělat kvuli Digikamu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #12 kdy: 14 Ledna 2010, 12:05:32 »
Ad pravé tl. myši a označování... standard je Insert či hromadně + i přes masku.
Pokud užíváte dvoupanel. komander, je super se naučit pracovat jen s klávesnicí. Je to mnohem mnohem rychlejší jak k tomu motat myš.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #13 kdy: 14 Ledna 2010, 23:03:51 »
Dvojpanelový správce souborů, který neumí k čemu je hlavně určen - Synchronizovat adresáře - u mne zásadně neuspěje (Proč teda 2 panely?). A zatím ze všech uváděných to umí jen Krusader.
GNOME Commander 1.2.8.2Soubor -> Synchronizovat adresáře - ale u mne zkušebně právě nainstalovaný nic neprovede. ??? TuxCommander tuto fci vůbec nemá, všechna úcta autorovi, ale TuxCmd je velmi chudý příbuzný ostatních.
Pozn.:
Synchronizovat adresáře - často užívám k přenusu na externí paměti (například update upravených fotek a podobně - skvělá funkce).
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2010, 00:20:34 »
ono tuxcom. je prace jednoho nadsence.. je treba cekat :o) ... ja si pomalinku zvykam na mc.. od meho posledniho prizpevku stale vice zacinam mit rad prikazovou radku, ale v ubuntu mam problem s "fkama".. protoze musim porad klikat na "smazat" a spol myskou, nez aby stacilo zmacknout prislusne "ef" :-( ....
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #15 kdy: 15 Ledna 2010, 08:01:26 »
Zdravím stačí nainstalovat program (balíček) meld a přes něj bude gnome-commander synchronizovat adresáře. Honza

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: nahrada Krusader pro GNOME?
« Odpověď #16 kdy: 15 Ledna 2010, 10:15:40 »
To: tlamic - Díky.
meld aktivoval Soubor -> Synchronizovat adresáře
Trochu spartánské okno, ale OK. :)
Chybí v něm zobrazení u jednotlivých souborů: čas, velikost. Špatně se vyhodnocuje v čem je rozdíl (co je novější/starší a podobně). Možná to nějak jde. Zatím jsem na to nepřišel.
« Poslední změna: 15 Ledna 2010, 10:21:55 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.