Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grub a výchozí položka  (Přečteno 2753 krát)

Boris Filipovič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Grub a výchozí položka
« kdy: 05 Září 2006, 21:49:04 »
Zdravím,
jako spokojený uživatel lila (no flame please) bych se rád zeptal na postup nastavení výchozí položky. Jedná se mi o toto chování:
- po standardní instalaci ubuntu je nastavena v grubu jako výchozí položka linux
- systém je dualboot linux/windows
- pokud v /boot/menu.lst nastavím jako výchozí položku windows (např.: default 6), tak instalace nového jádra se zařadí na začátek, čímž dojde k posunu číslování a nabootuje memtest, což není kýžené chování :-)

Jestli jsem dobře pochopil manuál ke grubu, tak by mělo být možno požít příkaz grub-set-default k nastavení položky, kterou chci používat jako výchozí, aniž by ji ovlivnilo přidávání/odebírání položek, tedy:
Kód: [Vybrat]
# grub-set-default 6a do /boot/menu.lst dát
Kód: [Vybrat]
default savedPoužíváte to někdo a funguje to tak, jak jsem to pochopil?

díky
b.f

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Grub a výchozí položka
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2006, 23:06:18 »
Ne. Funguje to jinak. Jde o to, ze pri instalaci noveho jadra balickovaci system automaticky upravuje /boot/grub/menu.lst, grub nad temito zmenami nema zadnou vladu a v podstate o nich vubec nevi. Takze bud musite dat Windows jako prvni polozku (default 0) a umistit ji jeste pred automaticky zpracovavanou cast souboru /boot/grub/menu.lst, nebo se smirit s tim, ze po kazde aktualizaci jadra (neni moc casto) budete muset konfiguraci upravit.

Boris Filipovič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Grub a výchozí položka
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2006, 23:22:08 »
Dík,
přehodím to. I když, co si pamatuji, tak instalace jádra pouze přidala nové sekce na ?začátek? a do položky default vůbec nesahala - tam pořád zůstalo 6, takže by možná mohl fungovat i ten postup s grub-set-default.
Příští týden se asi k jedné instalaci dostanu, tak to otestuju a dám vědět.

b.f.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Grub a výchozí položka
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2006, 00:39:33 »
Znovu jsem si precetl man, mozna to bude fungovat jak pisete. Nutno vyzkouset.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.