Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(  (Přečteno 2081 krát)

marczus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« kdy: 24 Dubna 2009, 07:41:07 »
Zdravim nainstaloval jsem si novy Ubuntu 9.04 a mam problem s Ati ovladaci :( nelze prehravat filmy..
kdyz dam alt+F2 spustim gstreamer-properties > video> X Window system (bez Xv)
tak prehravani filmu jde bohuzel trhane ... :( totem player  jede na nejakych 70 % CPU a Xorg na nejaky 20% :(
kdyz v gstreamer-properties nastavim X Window system (X11,Xshm,XV) tak spustim jeste film a kdyz ho chci roztahnout 2x kliknu tak se seknce cele pc a musim dat natvrdo reset.

Compiz mam zapnuty,
grafika ATI HD 2600
ntb : Toshiba A200


ares952

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • http://www.lumidan.eu
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2009, 09:12:09 »
tohle je problem novych ovladaci ati, kdy pri zpanutem compizu sice video neblika, ale otresne vytezuje procesor, takze zkus vypnout compiz, jestli to bude delat dal

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2009, 09:28:25 »
Pokud používáš ovladač z repozitářů, zkus nainstalovat oficiální 9-4 ze stránek ATI/AMD (na návodu se bohužel zatím pracuje), nebo zkus pro přehrávání použít jiný přehrávač - mám zkušenost, že mplayer tímto neduhem netrpí.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

marczus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2009, 10:33:21 »
Pokud používáš ovladač z repozitářů, zkus nainstalovat oficiální 9-4 ze stránek ATI/AMD (na návodu se bohužel zatím pracuje), nebo zkus pro přehrávání použít jiný přehrávač - mám zkušenost, že mplayer tímto neduhem netrpí.

Zdarec
ano tyto ovladace byli z repozitaru.. zkusim tedy nainstalovat ty oficialni (uvidime budu googlit :-)) jinak menit prehravac se mi necce pac ono to trpi na vsechny aplikace ( od prehravani videa po google earth, az po nejaky gamesky :-) takze asi tak a kompizu se vzdat taky nechci libi se mi :-P

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2009, 10:39:11 »
Pokud používáš ovladač z repozitářů, zkus nainstalovat oficiální 9-4 ze stránek ATI/AMD (na návodu se bohužel zatím pracuje), nebo zkus pro přehrávání použít jiný přehrávač - mám zkušenost, že mplayer tímto neduhem netrpí.

Zdarec
ano tyto ovladace byli z repozitaru.. zkusim tedy nainstalovat ty oficialni (uvidime budu googlit :-)) jinak menit prehravac se mi necce pac ono to trpi na vsechny aplikace ( od prehravani videa po google earth, az po nejaky gamesky :-) takze asi tak a kompizu se vzdat taky nechci libi se mi :-P

CZ návod bude snad ještě dneska. Anglická verze existuje zde: http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Jaunty_Installation_Guide

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

marczus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2009, 10:55:21 »
Tak to je parada ze CJ navod bude jeste dnes :-) ale mam docela problem .. nemuzu otevrit ati.amd.com :( takze nemuzu stahnout ovladac .. mno nits necham to na vecer snad uz to pujde :-)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2009, 11:17:18 »
Tak to je parada ze CJ navod bude jeste dnes :-) ale mam docela problem .. nemuzu otevrit ati.amd.com :( takze nemuzu stahnout ovladac .. mno nits necham to na vecer snad uz to pujde :-)
Už jsem ho stvořil - je zde. Nezaručuju, že problém odstraní (totem jsem s ním nezkoušel). Ještě bych ti doporučil vyzkoušet změnit nastavení v přehrávači - z xv třeba na gl nebo gl2 (pokud tyto volby totem má).
 
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

marczus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: ATI HD 2600 + Prehravani videa :(
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2009, 00:08:37 »
tak po dlouhe odmlce jsem tu ... tak jsem rucne preinstaloval ovladace bohuzel nic to neresi :((( 3D grafika teda funguje .. kdyz jsem zkousel testy .. ale bohuzel prehravani videa je spatny .. nainstaloval jsem tedy MPlayer nastavil jsem gl2 u prehravani a vytizeni procesoru se ukazuje kolem 16%-30% u Mplayeru coz je slusne ..  u Xorgu kolem 15% sekani filmu jsem nepostrehl ... takze by to mohlo byt slusne ... akorat ... klavesove zkratky ??? nechapu jak tu funguji ??? double klick .. zadny fullscreen a nazpatek ... jak je zvykem .. proste trapne nacvakat pres prave fullscren .. :( nevi nekdo kde se tu meni klaveso zkratky ? :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.