Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution a vyčištění koše  (Přečteno 1842 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Evolution a vyčištění koše
« kdy: 28 Dubna 2009, 17:13:25 »
Čas od času se mi stává, že nemůžu v tomto mailové klientu vysypat koš a objeví se tato hláška:

Chyba při ukládání '~/.evolution/mail/local/Dokumenty osobní/Ubuntu - sdružení (mbox)': Chyba při ukládání '~/.evolution/mail/local/Sent (mbox)': Chyba při ukládání '~/.evolution/mail/local/Inbox (mbox)': Neshoda shrnutí a složky, dokonce i po synchronizaci

Ne že by to bylo něco zásadního, ale prostě to občas blbne, takže by mě zajímalo, jestli to jde nějak vyřešit. Napadá vás něco?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

EsoRimer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Evolution a vyčištění koše
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2009, 11:40:40 »
Taky se mi to stává. Pomůže jen vytvořit dočasně jinou složku, přesunout tam všechny emaily, původní složku smazat, znovu vytvořit a vložit z5 emaily. Bohužel to ale odnesou všechny filtry správ, nasměrované na tu to složku  >:(


Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Evolution a vyčištění koše
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2009, 11:58:51 »
No já to řeším tak, že Evolution vypnu a zapnu znovu (někdy se to musí udělat několikrát). Je zajímavé, že stejnou chybovou hlášku to občas vyhazuje i při synchronizaci (např. příjem mailů). Zase pomůže vypnutí. No a zcela záhadně se při této chybě objevují maily, které už jsou třeba půl roku smazané... prolezl jsem celé nastavení v .evolution a bohužel nic. Tak zcela vážně uvažuji o tom, že zvolím jiného poštovní klienta, tohle je dost nepraktické  :(
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

pibi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Evolution a vyčištění koše
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2010, 11:47:51 »
Resil jsem to tak:
Oznacit vsechny zpravy
Mysi pretahnout vsechny zpravy nejake jine slozky. sice se pretahly jen 3 z 800 ty sem opet dal do kose a uz to jelo a myslim ze tim se da vysvetlit i to ze se obcas obevi nejake ty stare zpravy to by se mohlo stat prave u tech tri asi nejaka spatna indexace.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.