Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: adresace PAE  (Přečteno 3076 krát)

lecter4286

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
adresace PAE
« kdy: 29 Srpna 2009, 10:15:03 »
Dobrý den,
Na jednom fóru (o linuxu samozřejmě). Jsem četl o PAE, údajně je využívána kvůli adresaci pokud máte více než 4GB a musíte proto instalovat kernel-PAE a ovladače PAE, ty jsem skutečně viděl třeba v repo RPMfusion používaná Fedorou(mimochodem, Fedora je nejhorší distribuce s jakou jsem se kdy setkal.Malá komunita, návody které nefungují...ale to sem nepatří). Já mám 6GB RAM, používám tedy 64bit Ubuntu, paměť mi vypisuje 6GB RAM, takže na co PAE? Chápu to správně, že PAE je pro uživatele 32bit systému které nedokážou alokovat bez pomoci PAE více než 4GB RAM?.

JohnyN

  • Host
Re: adresace PAE
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2009, 11:25:28 »
Áno PAE je nutné iba pre užívateľov 32bitových systémov. Štandardný Ubuntu 32bit kernel však podporu PAE neobsahuje, serverový 32bit kernel áno.

premet

  • Host
Re: adresace PAE
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2009, 12:12:25 »
Jsem četl o PAE, údajně je využívána kvůli adresaci pokud máte více než 4GB a musíte proto instalovat kernel-PAE a ovladače PAE, ty jsem skutečně viděl třeba v repo RPMfusion používaná Fedorou(mimochodem, Fedora je nejhorší distribuce s jakou jsem se kdy setkal.Malá komunita, návody které nefungují...ale to sem nepatří).
OMG !! To, že má Fedora menší komunitu a horší wiki stránky neznamená, že je to nejhorší distribuce, navíc u 32. bitové verze Fedory 11 se jako výchozí instaluje jádro s PAE  ;). Pokud ho chceš v Ubuntu tak si ho musíš s podporou PAE zkompilovat  ;).

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: adresace PAE
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2009, 12:55:23 »
návody které nefungují...
To by mě zajímalo jaké.
Není nejhorší a nejlepší distribuce, je jen taková nebo maková.  :D

lecter4286

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: adresace PAE
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2009, 13:49:06 »
Mě stačila ta první odpověď na PAE. Neříkám že Fedora je nejhorší distribuce, jsou horší "nepovedené" distra, jen s touto distribucí jsem měl největší problémy. A jaké návody nefungovaly?? Všechny, nad vším jsem musel laborovat, ale to asi mám atypické PC pro Fedoru. No, ale jinak, taková diskuze patří někam jinam,ne?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: adresace PAE
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2009, 13:53:09 »
No, ale jinak, taková diskuze patří někam jinam,ne?
JJ  ;) Jen mě to zajímalo, asi jsi měl opravdu velkou smůlu.  :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: adresace PAE
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2009, 10:51:56 »
Áno PAE je nutné iba pre užívateľov 32bitových systémov. Štandardný Ubuntu 32bit kernel však podporu PAE neobsahuje, serverový 32bit kernel áno.
Počkat, mě stolni 32bit U9.10 na 64bit HW nabídl v základu kernel s pae jako výchozí bootovací volbu:)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

JohnyN

  • Host
Re: adresace PAE
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2009, 17:35:27 »
Áno PAE je nutné iba pre užívateľov 32bitových systémov. Štandardný Ubuntu 32bit kernel však podporu PAE neobsahuje, serverový 32bit kernel áno. 9.04
Počkat, mě stolni 32bit U9.10 na 64bit HW nabídl v základu kernel s pae jako výchozí bootovací volbu:)

Release Notes!!!


Citace
Linux kernel 2.6.31

Ubuntu 9.10 RC includes the 2.6.31-14.48 kernel based on 2.6.31.1. The kernel ships with Kernel Mode Setting enabled for Intel graphics (see below). linux-restricted-modules is deprecated in favour of DKMS packages.]Linux kernel 2.6.31

http://www.ubuntu.com/getubuntu/releasenotes/910overview


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.