Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Poradi zvukovych karet je nahodne  (Přečteno 6190 krát)

hawkins

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Poradi zvukovych karet je nahodne
« kdy: 29 Října 2006, 09:40:23 »
Ahoj, aktualizoval jsem si z dappera na edgyho. Vsechno mi zatim chodi jak ma, ale nekdy kdyz spoustim pocitac tak se nastavi jako primarni zvukovka moje integrovka z desky presto ze je v biosu vypnuta, misto audigy :( zkousel jsem uz hledat nejake zpusoby jak zmenit poradi zvukovych karet nebo jak ji vypnout, ale co se vypnuti tyce tak jsem nasel jen to ze ji mam vypnout v biosu a u navodu na to poradi se mi nepovedlo najit zadnej primo pro *ubuntu a ty soubory na ktere se vetsinou odkazovaly ze se maj zmenit u me v systemu nejsou. Takze se chci zeptat jak lze zmenit poradi tak aby bylo deterministicke a byla vzdy prvni audigy a ne ta via, a nebo jak tu integrovku vypnout nebo zakazat jeji detekovani primo v systemu. lspci | grep audio mi vypise:
00:0b.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 03)
00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)

diky za kazdou radu.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2006, 12:27:14 »
Mám stejný problém. Nechápu, jak může Edgy najít integrovanou zvukovku (AC97 v VIA VT8237R - Realtek ALC655), která je v BIOSu vypnutá. Divné (a tím ještě horší) je, že ji najde jen někdy. A když ji najde, tak ji někdy zařadí jako první a někdy jako druhou.
Druhá zvukovka je Audigi SE (lspci ukazuje LS).
Někdy stačí najet do BIOSu, zvukovku zapnout, restartovat a zvukovku opět vypnout. Pak je chvíli pokoj, než se Edgy znovu dopátrá té vypnuté zvukovky :-)

byree

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2006, 14:14:00 »
Pořadí zvukových karet se dá nastavit v /etc/modprobe.d/alsa-base. Stačí na konec připsat např.:
Kód: [Vybrat]
# poradi zvukovych karet
options snd-emu10k1x index=0
options snd-intel8x0 index=1

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2006, 16:50:57 »
Díky, až to někdy zase omylem najde neexistující kartu, zkusím :-)
Ale můžete mi někdo říct, proč to tu kartu vůbec najde, když je vypnutá?

soundczeck

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2006, 17:55:24 »
Citace: hawkins
Ahoj, aktualizoval jsem si z dappera na edgyho. Vsechno mi zatim chodi jak ma, ale nekdy kdyz spoustim pocitac tak se nastavi jako primarni zvukovka moje integrovka z desky presto ze je v biosu vypnuta, misto audigy :( zkousel jsem uz hledat nejake zpusoby jak zmenit poradi zvukovych karet nebo jak ji vypnout, ale co se vypnuti tyce tak jsem nasel jen to ze ji mam vypnout v biosu a u navodu na to poradi se mi nepovedlo najit zadnej primo pro *ubuntu a ty soubory na ktere se vetsinou odkazovaly ze se maj zmenit u me v systemu nejsou. Takze se chci zeptat jak lze zmenit poradi tak aby bylo deterministicke a byla vzdy prvni audigy a ne ta via, a nebo jak tu integrovku vypnout nebo zakazat jeji detekovani primo v systemu. lspci | grep audio mi vypise:
00:0b.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 03)
00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)

diky za kazdou radu.
Přesně to jsem dneska řešil aby jako primární byla Audigy a sekundární (v biosu vypnutá) integrovaná zvukovka.

/etx/modprobe.d/alsa-base

Kód: [Vybrat]
# autoloader aliases
install sound-slot-0 /sbin/modprobe snd-card-0
install sound-slot-1 /sbin/modprobe snd-card-1
změnit snd-card
Kód: [Vybrat]
# autoloader aliases
install sound-slot-0 /sbin/modprobe snd-card-1
install sound-slot-1 /sbin/modprobe snd-card-0
Tím bude audigyna primární a pokud se tim ta integro zapne jen někdy tak ji raději zapni v biosu na stálo a prohoď pořadí aby Audigy byla primární a hotovka ;)
UBUNTU 7.04 64bit + WinXP 32bit, ASUS M2N-E, AMD Athlon 64 3200+ Orleans, Transcend 1024MB DualChannel kit, ATI Radeon X1600PRO 256MB, 2x WD250GB SATA2

hawkins

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2006, 15:41:13 »
Citace: byree
Pořadí zvukových karet se dá nastavit v /etc/modprobe.d/alsa-base. Stačí na konec připsat např.:
Kód: [Vybrat]
# poradi zvukovych karet
options snd-emu10k1x index=0
options snd-intel8x0 index=1
Supr diky moc misto intela jsem napsal snd-via82xx a zvuk se rozjel spravne :-)

Antonín Daněk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 114
    • http://antonindanek.cz
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2007, 16:49:10 »
Citace: byree
Pořadí zvukových karet se dá nastavit v /etc/modprobe.d/alsa-base. Stačí na konec připsat např.:
Kód: [Vybrat]
# poradi zvukovych karet
options snd-emu10k1x index=0
options snd-intel8x0 index=1
Hm tak to min epomohlo, ale tomu se ani tak nedivim, protoze moje zvukova karta neni zadna intelacka. Nevi někdo co bych měl do alsa-base napsat já aby mi to fungovalo (resp. kde zjistim co tam mam napsat).

S radostí přijmu i jakékoliv jiné řešení. Tohle je jediná věc která mi opravdu leze krkem, s každým startupem třikrát restartovat než detekuju správnou zvukovku :((((.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2007, 00:04:49 »
Citace: tpikalek
Díky, až to někdy zase omylem najde neexistující kartu, zkusím :-)
Ale můžete mi někdo říct, proč to tu kartu vůbec najde, když je vypnutá?
Můžu. Kdyz to reknu strucne, tak linuxové jádro vůbec BIOS nepoužívá (vlastne BIOS se u linuxu pouziva pouze k nacteni jadra). Tudíž v BIOSU můžete mít vypnutou zvukovku,tohleto, tamhleto,ale bude to na nic.zalezi na tom,jak si to nastavite v Linuxu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2007, 00:11:46 »
DanekA: a nepomohl by vypis `lsmod`?
mimochodem jsem nasel jedno podobne tema na ubuntuforums: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=114551
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Antonín Daněk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 114
    • http://antonindanek.cz
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2007, 15:35:10 »
donny: Díký, to anglický fórum mi snad pomohlo ... ale ještě se nebudu radovat - předtím jsem taky myslel že jsem to už vyřešil, protože se 3* po sobě detekovala ta správná a pak najednou bum ...

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Poradi zvukovych karet je nahodne
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2007, 15:12:32 »
danekA musí se tam samozřejmě napsat správné jméno ovladače/modulu, který karta používá, to zjistéte v terminálu výpisem aktuálně nahraných modulů pro zvuk - $ cat /proc/asound/modules

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.