Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: please hlp. Openvpn does not start.  (Přečteno 2254 krát)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
please hlp. Openvpn does not start.
« kdy: 04 Prosince 2009, 08:40:15 »
Zdravím,

nainstaloval jsem openvpn ale z nějakého důvodu odmítala startovat automaticky a musel jsem ji stále pouštět ručně, což mi poněkud vadilo Příliš tomu nerozumím, ale přesto jsem se pokoušel zjednat nápravu v /etc/rcXX. A výsledek se brzy dostavil. Nyní to již nejde nahodit ani ručně. Vpnku potřebuju dost kriticky, takže mohl by mi někdo poradit co s tím?

předem dík.
alf.

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2009, 13:17:55 »
zatím jsem udělal první krok, že jsem odinstalil openvpn, v rc.XX neexistuje žádný link na openvpn a restartl jsem. Co dál? Co mám zkontrolovat?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2009, 13:22:47 »
Okay, can you say what exactly did you do there? And, after you had removed the link and restarted it, does it work? No problems?
-
edit:pardon,zmatl me nazev topicu :)
Dobre ,muzes mi presne rict co jsi udelal? A,kdyz jsi odstranil ten odkaz,a restartoval,tak to bez problemu funguje?
« Poslední změna: 04 Prosince 2009, 17:41:39 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2009, 13:58:49 »
"screw-up" happened some time ago, so I cannot tell EXACTLY what I did. The initial state was:
functional openvpn which does not start automatically after boot.

So I, if I remember it correctly, scan through all directories responsible for starting services during startup and found there appropriate links, so I just renamed them to be ran later. Nothing happened. Next I surprised found some app (can't remember which one) responsible for managing these links. So I used it. Since this time openvpn stops working at all. Then I applied windows solution:
sudo apt-get purge openvpn

and then install it again, but openvpn still not starting, even if i try to run it manually (which would actually suffice me for now):
sudo /etc/init.d/openvpn start

then message "open vpn started ... ok" is displayed, but ps -e | grep -i vpn shows nothing and vpn connection can't be established (and I'm very convinced I've got connection configuration correct)

so, what can be possibly wrong?

---
edit: I've removed openvpn again. current state is: no openvpn installed, no links in /etc/rcXX
« Poslední změna: 04 Prosince 2009, 14:36:49 od alfonz19 »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2009, 16:59:21 »
Pro ty, co neumí Czenglish, přikládám překlad z Google Translate  :)

Citace: Lucius
Dobře, můžete říci, co přesně jste to tam? A poté, co jste měli odstranit odkaz a znovu ji, to funguje? Žádné problémy?

Citace: alfonz
"šroub-up" se stalo už před nějakou dobou, takže nemůžu říct, tak jsem to dělal. Původního stavu byl:
funkční openvpn, které nespustí automaticky po startu.

Tak jsem, pokud si to pamatuji správně, skenování prostřednictvím všech adresářů zodpovědný za spouštění služby při startu a našel tam příslušné odkazy, tak jsem přejmenoval, aby se provozoval později. Nic se nestalo. Pak jsem překvapen, našel nějaký app (nemůžete vzpomenout, který z nich), odpovědný za správu těchto odkazů. Takže jsem použil. Od té doby openvpn přestane fungovat vůbec. Pak jsem se windows řešení:
sudo apt-get Vyčistit openvpn

a potom ji znovu nainstalovat, ale openvpn stále nezačíná, i když se snažím spustit ručně (což by vlastně stačí mi v tuto chvíli):
sudo / etc / init.d / openvpn start

then message "open vpn začal v pořádku ..." se zobrazí, ale ps-e | grep-i VPN ukazuje nic a VPN připojení, nelze stanovit (a já jsem velmi přesvědčen, mám správné nastavení připojení)

ano, co může být možná špatně?

---
edit: jsem odstranit openvpn znovu. Současný stav je: žádné openvpn nainstalován, žádné odkazy v / etc / rcXX
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2009, 17:30:48 »
Perfektni :D Ale protoze jsme na ceskem foru,budeme mluvit cesky,i kdyz me ten nazev trochu zmatl.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2009, 15:17:58 »
budiž, česky, anglicky německy, rusky to je mi celkem jedno. Buď si najdu slovník, nebo překladatele.

co s tou openvpn? Kam se mohlo teoreticky něco *censored* při změne /etc/rcXX, že to nezmizí po přeinstalování balíčku? Co mohlo způsobit, že po iniciálním nainstalování ten démon prostě nenaběhne i když v /etc/rcXX byly správné linky? Jak můžu zjistit co se děje - tj. proč se ten démon nenahodí i když mi /etc/init.d/openvpn start tvrdí started ... ok? Nerad bych kvůli jediné blbosti přeinstalovával systém.


arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2009, 15:45:16 »
Nepoužívám, takže asi budu mimo, ale zkus zkontrolovat konfigurační soubory
Kód: [Vybrat]
/etc/openvpn/update-resolv-conf
/etc/network/if-up.d/openvpn
/etc/network/if-down.d/openvpn
/etc/bash_completion.d/openvpn
/etc/default/openvpn
/etc/init.d/openvpn
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2009, 20:06:41 »
takže fajn, zjevně to není chyba ale featura nové verze ubuntu.

právě jsem to zkusil na počítači, kde jsem nic nenakurvil a openvpn mi taky nestartuje.

dal jsem sudo apt-get install openvpn

nainstalovalo se to. Ale nenaběhne ani automaticky ani ručně. Prostě ten proces neběží. Nemám páru jak ta věc funguje, ale možná že nemá běžet ihned, dokud se nepokusím připojit. Mám tady konfiguráky, které v kde 3 a starší verzi 4 kdeček fungovaly (novější verze kde je moc pěkná, ale nehýbe se, tedy tu použít nemohu). Naimportuju je a NIC.

Nemůže to být chybnou konfigurací sítě? Nemám páru jak je to s portama pod linuxem atp.

EDIT: mám tedy všechny certifikáty atp., nerozdrbanej systém, korektně to naimportuju a stejně to nenaběhne. Do vpn se přihlašuju přes takovéto klikátko - mysím že se to jmenuje networkmanager.
« Poslední změna: 06 Prosince 2009, 20:12:14 od alfonz19 »

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start.
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2009, 21:53:20 »
tak jsem se koukal do syslogu (o jeho existenci vím asi 5 min) a co jsem nenašel:

Kód: [Vybrat]
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  Starting VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.openvpn'...
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.openvpn' started (org.freedesktop.NetworkManager.openvpn), PID 4821
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.openvpn' just appeared, activating connections
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  VPN plugin state changed: 1
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  VPN plugin state changed: 3
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  VPN connection 'vpn' (Connect) reply received.
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <WARN>  nm_vpn_connection_connect_cb(): VPN connection 'vpn' failed to connect: 'No VPN secrets!'.
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <WARN>  connection_state_changed(): Could not process the request because no VPN connection was active.
Dec  6 21:45:35 MM-PC NetworkManager: <info>  Policy set 'Auto eth0' (eth0) as default for routing and DNS.

jo možná je to tím, můj certifikát není chráněn heslem. No ale co má být?

následující link
http://www.cognitivecombine.com/2009/11/ubuntu-9-10-network-manager-openvpn-vpn-service-failed-to-start/
napsal stejný nešťastník jako já, až na to, že on to rozběhl pomocí nastavení ukázaném dole tj.:
    * In the VPN settings, uncheck the option "Available to all users"
    * Enable MPPE

co s tím druhým krokem? V network manageru jsem nenašel nic co by to jen vzdáleně připomínalo ...

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: please hlp. Openvpn does not start (significant fail)
« Odpověď #10 kdy: 07 Prosince 2009, 16:08:13 »
pokud už se se všemi workaroundy(jen certifikát s heslem, jinak ne, jen některé šifrovací algoritmy jinak ne, jen pro jednotlivce jinak ne) dostanete až sem, zde čeká boss v podobě toho bugu.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager-openvpn/+bug/280160
n-m-openvpn shuts down VPN when openvpn soft-restarts

a zde je rada jak na to:
In the meantime if you need to use OpenVPN but are hit by this bug, I'd suggest not using network-manager-openvpn and use openvpn directly.

česky: pokud nemáte kde, potřebujete používat openvpn a chcete použít klikátko, protože nerozumíte vnitřkům síťování, je čas se začít učit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.